Twee dagen koersen in Dubai: Snap On Racing wint na knap machtsvertoon Oemoemenoe speelt vanavond inhaalduel Infoavond judoklassen Scheldemond College Jan Joosse is snelste Zeeuw op Weissensee Bekerduels vastgesteld op dinsdag 10 februari Veersedam Racing en Francke Racing moeten passen in Middelburg. Hoogerland met Vacansoleil in openingskoers www.bezorgers.nl Trainingsritten Middelkamp van start 32 Woensdag 28 januari 2009 PZC W Tjitte van den Buijs (achteraan links) met de ploeg uit Brabant waar hij in Dubai deel van uitmaakte. Inzetje: de finishlijn van de slecht georganiseerde koers. foto's Tjitte van den Buijs MIDDELBURG - De rugbyers van Oe moemenoe komen vanavond in ac tie. Op sportpark Voorborch ont vangen de Middelburgers om 20.30 uur het tweede team ven de Haagsche Rugby Club (HRC). Het betreft een inhaalduel in de eerste klasse. Oemoemenoe bezet momenteel de voorlaatste plaats op de ranglijst. Om uit de gevaren zone te geraken, zijn de Middelbur gers eigenlijk alleen gebaat bij een overwinning. Afgelopen weekein de verloor Oemoemenoe in Utrecht nog met 46-10 van URC. VLISSINGEN - Het eerste seizoen van het 'Judoklassen Project' is nog niet voorbij, of de voorberei dingen voor het tweede seizoen zijn al weer in volle gang. Het con cept is opgezet om getalenteerde Zeeuwse judoka's studie en sport te laten combineren in judoklas sen aan het Scheldemond College te Vlissingen. Voor geïnteresseer den is er vanavond een informatie avond op het Scheldemond Colle ge, waarbij het project zal worden toegelicht. De infoavond start om 19.45 uur en duurt tot 21.15 uur. MIDDELBURG - ]an Joosse uit Kapel- Ie heeft als snelste Zeeuw de alter natieve elfstedentocht op de Weis sensee afgelegd. Hij deed over de tweehonderd kilometer 8 uur, zes minuten en 17 seconden. Van de 1200 toerrijdens reden er maar 510 de tocht uit. Door de vele sneeuw waren er veel uitvallers. Negen Zeeuwen reden de tocht uit onder wie Peter Mesu uit Middelburg (8.46.14), André van den Ende uit Nisse (10.08.12), Ko Minnaard uit Wemeldinge (10.13.21) en Tonnie den Boer uit Kapelle (10.56.32). TERNEUZEN - De Zeeuwse voetbal clubs die nog in het bekertoernooi zitten spelen hun duels in de vier de ronde op 10 februari. Die dins dagavond komt Zaamslag in actie tegen TSC, gaat Kloetinge op be zoek bij Hoeven en is het Zun- dert-Vosmeer. Het tweede elftal van hoofdklasser Hoek neemt het in Dordrecht op tegen SC Emma en VC Vlissingen ontvangt op ei gen veld Wernhout. Een ander duel uit de vierde ron de, tussen ASWH en Tholense Boys, werd gisteravond afgelast. MIDDELBURG - Het team van Snap On Racing was tijdens de achtste race van het Zeeuws indoor kart- kampioenschap in de hoofdklasse oppermachtig. Het team startte na de kwalificaties vanaf poleposi- tion, sloeg al snel een gaatje en bouwde de voorsprong steeds ver der uit. door Frits Bakker MIDDELBURG - Johnny Hoogerland rijdt zondag met zijn nieuwe ploeg Vacansolei de openingskoers in Zuid-Frankrijk: de Grand Prix de Marseillaise. Drie dagen later gaat de Zeeuwse prof ook van start in de Ster van Bessèges. De wedstrijd van zondag geldt als de officiële opening van het Euro pese wegseizoen. De afstand is 136 kilometer. Het Vacansoleil-team, geleid door Hilaire van der Schueren, bestaat verder uit de renners Reinier Ho nig, Jens Mouris, Gerben Löwik, Frederik Veuchelen, Björn Leuke mans, Clément Lhotellerie en Bor- ut Bozic. Voor de Ster van Bessèges voegt de nieuwe aanwinst Baden Cooke, de Australiër die inmiddels rede lijk hersteld is van zijn val in de Tour Down Under, zich bij het team. Aan het eind van de twee uur du rende race had het team één ron de voorsprong op nummer twee Veersedam Racing. Omdat Snap On Racing de snelste kwalificatie ronde én de snelste raceronde reed veroverde het ook nog twee extra punten voor het algemeen klasse ment. Daarin heeft het na de acht ste van de vijftien races nu zes punten achterstand op koploper Veersedam. De snelste kwalificatietijd van Snap On Racing kwam in Middel- SLAGEN »- BASKETBAL New York. NBA: Phoenix Suns - Washington Wizards 103-87, Miami Heat - Atlanta Hawks 95-79, Minnesota Timberwolves - Milwaukee Bucks 90-83, New Orleans Hornets - Philadelp hia 76ers 101-86, Oklahoma Thunder - New Jersey Nets 94-85. FUTSAL Middelburg. Eerste klasse A11: FC Dauwen- daele-VeVe Taxi Geers 21-1. Goes. Tweede klasse A21: SSV'65 4-FC Dau- wendaele 3 7-17, SSV'65 2-Biezentrappers 2 2-9, Biezentrappers 1-SSV'65 3 8-2, Matis- se-FM Sranang 2 1-4. KARTEN Middelburg. Zeeuws indoorkampioenschap. Hoofdklasse, achtste race: 1. Snap On Racing 169 ronden; 2. Veersedam Auto 168; 3. Fran cke Racing 167; 4. Van Gilst Kevers 166; 5. Poppe Racing 166; 6. De Wok Racing 166; 7. Blinkers Taurus 166. Stand: 1. Veersedam Auto 145 punten; 2. Snap On Racing 139; 3. Blinkers Taurus 103; 4. Van Gilst Kevers 102; 5. De Wok Racing 96; 6. Francke Racing 106; 7. Poppe Racing 94. SCHAKEN Wijk aan Zee. Corus-schaaktoernooi, hoofd groep, negende ronde: Dominguez (Cub) - Stellwagen (Ned) 1-0, Kamsky (VSt) - Aronian (Arm) 0-1, Karjakin (Oek) - Movsesian (Slw) 1-0, Morozevitsj (Rus) - Radjabov (Aze) 1/2-1/2, Van Wely (Ned) - Ivantsjoek (Oek) 1/2-1/2, Smeets (Ned) - Wang Yue (Chn) 1/2-1/2, Adams (Eng) - Carlsen (Noo) 1/2-1/2. Stand: 1. Karjakin, Dominguez, Aronian 5 1/2, 4. Radjabov, Movsesian 5, 6. Smeets, Van We ly, Carlsen, Adams 4 1/2, 10. Ivantsjoek, Kams- burg op naam van Iyo van Eg- mond (42.40 seconden). Na de start van de race leek de eerste rij der van Veersedam het Snap On Racing nog moeilijk te maken, maar die formatie liep langzaam uit. De jonge rijders van Francke Racing volgden op de derde plaats en haalden op een mooie manier Veersedam in. Deze rijder reed zelfs naar de rijder van Snap On Racing toe, haalde hem in, maar kreeg de bocht daarna zelf een in haalactie voor de kiezen. ky, Wang Yue 4, 13. Stellwagen 3 1 /2, 14. Mor- ozevitsj 3. TENNIS Melbourne. Australian Open. Mannen, kwartfinale: Federer (Zwi/2) - Del Potro (Arg/8) 6-3 6-0 6-0, Roddick (VSt/7) - Djoko- vic (Ser/3) 6-7 (3) 6-4 6-2 2-1 opgave Djoko- vic. Vrouwen, kwartfinale: Safina (Rus/3) - Dokic (Aus) 6-4 4-6 6-4, Zvonareva (Rus/7) - Bartoli (Fra/16) 6-3 6-0. Sint Maartensdijk. Winterpouletoernooi Ja- coba van Beieren. Mannenenkelspel. HE7: M. Trampe-M. Geers 7-6 6-1, R. Geers-J. Stoutjes- dijk 6-3 7-6. Mannendubbelspel. HD5: J. de Kock/A. van Schilt-N. Bijl/M. van Nijnatten 6-3 6-3. HD7: J. Groote/M. Zanen-E. van Haaften/A. Stoutjesdijk 6-4 6-7 6-4, R. van der Kleijn/A. Uijtdewilligen-S. Kwaak/B. van der Ma le 6-3 6-3. Vrouwendubbelspel. DD6: M. Horst/M. Weijts-I. Baan/B. Groos 6-4 7-5. DD7: D. van Bloppoel/M. van der Werf-M. Bierkens/M. Kraak 6-4 7-6. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA WOENSDAG FUTSAL Eerste klasse: Groene Ster-VéVé/Taxi Geers (20.00 uur) en Schouwse Boys-Kanja/'t HvG (22.15 uur). TENNIS Winter Dikke Torentoernooi. Locatie: tennis vereniging Zierikzee. Aanvang: 18.15 uur. Winterpouletoernooi Jacoba van Beieren. Lo catie: tennisvereniging Jacoba van Beieren te Sint Maartensdijk. Aanvang: 18.30 uur. Na een uur rijden werd het voor Francke Racing lastig om de twee de plaats vast te houden. De rijder van Veersedam kwam opzetten en passeerde mooi. Ondertussen breidde Snap On Ra cing de voorsprong verder uit en fi nishte met één ronde voorsprong op Veersedam, dat weer één ronde voorsprong had op nummer drie Francke. De snelste ronde werd ge reden door Ivo van Egmond van Snap On Racing, met een tijd van 41.44 seconden. KRUININGEN - Nog enkele weken en dan begint het wielerseizoen weer. Veel coureurs hebben alweer de nodige kilometers in de benen; sommigen blijven daarbij achter. Om beiden tegemoet te komen houdt de ZRTC Theo Middelkamp jaarlijks in de aanloop naar het nieuwe seizoen trainingsritten. Zaterdag gebeurt dat voor het eerst in dit jaar. Er worden in totaal vijf trainingsritten gereden in Den In- kel bij Kruiningen. Daar wordt tel kens om 13.30 uur gestart en de wedstrijdduur is afhankelijk van de weersomstandigheden. ïn cate gorie A rijden de elite plus belof ten, amateurs A en de junioren. Ca tegorie B wordt gevormd door de amateurs B, nieuwelingen en de vrouwen (inclusief junior-vrou wen en nieuweling-meisjes). Van af 12.45 uur kan er ingeschreven worden in de kantine van cam ping Den Inkel bij Kruiningen. of bel 0800 - 022 27 10 WGGGNGR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 34