rietje bell van de Belgische veldrijders Van de Ven zet supercross in Amerika uit zijn hoofd Wotte pakt een punt bij debuut Niels Albert gelooft niet dat Lars Boom de wereldtitel wint. Geen operatie, maar wel rust voor winnaar van Indoorcross in Goes. de Rechtspraak AZ versterkt zich met Herades-speler Klavan Bayern veel te sterk voor Stuttgart PZC Woensdag 28 januari 2009 31 m -Van der Sar heeft record binnen door Patrick Delait SITTARD - Volgens Adrie van der Poel wordt hij zondag de gevaar lijkste concurrent van Lars Boom op het WK veldrijden in Hooger- heide. Niels Albert bevestigt noch ontkent, maar één ding weet de 22-jarige Belg zeker: „Boom wordt geen wereldkampioen." En Niels Albert heeft zichzelf hei lig voorgenomen om dit jaar geen onnozele dingen meer te zeggen. Tussen kerst en nieuwjaar haalde het grootste Belgische talent zich de woede van bondscoach Rudy de Bie op de hals door te zeggen dat hij op het WK in Hoogerheide liever ploegmaat Radomir Simu- nek aan de wereldtitel zou helpen dan een andere Belg. De golf van kritiek die hij over zich heen kreeg, heeft de Pietje Bell van het Belgische veldrijden tot inkeer ge bracht. „Ik had nooit gedacht dat mijn-uit spraak over Sirhunek zoveel beroe ring teweeg zou brengen. Dat was niet echt slim van mij." De onrust die door Albert werd veroorzaakt, werd op initiatief van De Bie gerepareerd in een groeps gesprek. In Hoogerheide zullen de Belgen met vereende krachten pro beren om Lars Boom van een tweede opeenvolgende wereldtitel te houden, zo klinkt het. Niet alleen Boom heeft zo zijn twijfels over het pact van de Bel gen. Hoewel hij zich aan het team- belang heeft geconformeerd, be seft ook Albert dat een Belgisch blok niet vanzelfsprekend is. „Lars heeft makkelijk praten. Hij is de ab solute kopman, terwijl wij met vijf titelkandidaten starten." „Wij hebben afgesproken dat we elkaar zondag niet in de vernieling zullen rijden. Maar dat betekent niet dat ik mijn kansen zomaar opoffer. Ik start in de eerste plaats om zelf wereldkampioen te wor den. Dat geldt ook voor Sven Nys, Bart Wellens, Erwin Vervecken en Klaas Vantornout. Zo zit een Belg nu eenmaal in elkaar." In Hoogerheide krijgt de eerzuchti ge Niels Albert een laatste kans om zijn seizoen glans te geven. Door een zware val in Gavere bleef de dorpsgenoot van Sven Nys, beiden wonen in Baal, zes we ken aan de kant met een gescheur de milt. Het kostte hem een top- klassement in de wereldbeker, de Super Prestige en de Gazet van Antwerpen Trofee. Nadat hij eind december zijn ren tree had gemaakt in de wereldbe kercross van Zolder, won Albert wel nog in Tervuren en Ootegem en werd hij tweede op het Bel gisch kampioenschap achter Sven Nys. „Het supergevoel dat ik had vóór mijn val zal ik dit seizoen niet meer terugkrijgen. Toch denk ik dat Boom te pakken is. Ik vond hem de laatste weken niet sterk rij den en denk dat Lars niet zo sterk is als hij zegt. Dat heeft natuurlijk ook te maken met het feit dat zijn voorbereiding verstoord is door een val." Albert en Boom hebben veel met elkaar gemeen. Als vaandeldragers van een nieuwe géneratie werden ze wereldkampioen bij de junio ren én de beloften. Ook verbaal la ten beide tenoren zich door nie mand de mond snoeren. Toch is er ook een wezenlijk verschil. Waar Boom zijn zinnen op een wegcarrière heeft gezet en na dit seizoen nog sporadisch in he.t veld zal verschijnen, zweert Albert trouw aan de cross. „Ik zou het jammer vinden als Lars zondag wereldkampioen wordt en zijn regenboogtrui maar zes of zeven keer laat zien. Voor het veldrijden is dat geen goede zaak." Niels Albert is zondag één van de vijf Belgen die een gooi doen naar de wereldritel veldrijden. Hij gelooft niet in de kansen van Lars Boom. BIRMINGHAM - Edwin van der Sar heeft zichzelf in de ge- gepasseerde doelman in de Premier League: 1026. Na schiedenisboeken gespeeld. Na 84 minuten in de com- de wedstrijd, die in 0-5 eindigde, was het Premier Lea- petitiewedstrijd tegen West Bromwich Albion overtrof guerecord van de 38-jarige Van der Sar zelfs opgelopen hij gisteravond het recordaantal minuten van Chelsea's tot 1034 minuten. Komend weekeinde kan hij het.re- doelman Peter Cech uit het seizoen 2004- 2005 als on- cord over de 1100 minuten tillen, foto Simon Dawson/AP door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Het goede nieuws voor Rinus van de Ven was giste ren dat hij niet geopereerd hoeft te worden aan zijn enkel. Heel erg op gewekt konhij daar echter niet van worden, want het herstel van zijn blessure zal langer duren dan gehoopt. En dus heeft hij deelna me aan een supercross in de Vere nigde Staten uit zijn hoofd gezet. Gisterochtend was Van de Ven al om 8.oo uur bij zijn fysiothera peut Jan Spooren in het Belgische Lommei. „Hij heeft het gips eraf gehaald en naar mijn enkel geke ken", zei Van de Ven, die zaterdag bij de Indoorcross geblesseerd raak te maar wel won. „De splinters kunnen blijven zitten, maar ik heb twee enkelbanden gescheurd. Zijn advies was om mijn enkel in te tapen, zodat ik er voorzichtig op kon lopen." Vanuit Lommei reed hij naar het ziekenhuis in Vlissingen, waar zijn enkel door de zwelling opnieuw in het gips werd gezet. Van de Ven: „Dat moet er nu een week om zit ten. In Vlissingen zeiden ze dat het herstel tien dagen zou duren. Maar volgens mijn fysiotherapeut moet ik op drie weken rekenen. Hij weet waar hij over praat, want hij heeft alle topcrossers al behan deld." Over drie weken zou Van de Ven* in de Verenigde Staten meedoen aan een supercross. „Daar reken ik nu niet meer op. Het is niet anders. Ik ga ervan uit dat ik daar volgend jaar kan rijden. Nu richt ik me op de voorberei ding op het buitenseizoen." NORWICH - Zijn eerste wedstrijd op de bank van Southampton heeft Mark Wotte een punt opgele verd. De nummer voorlaatst keek op bezoek bij Norwich City bij rust tegen een 2-o-achterstand aan, maar kwam in de tweede helft alsnog langszij: 2-2. De treffers kwamen op naam van twee invallers, die Wotte na rust in het veld had gebracht. Kayne McLaggon zorgde voor 2-1, de Pool se spits Marek Saganowski (ex- Feyenoord) bezorgde Southamp ton een duur punt. Wotte volgde vrijdag Jan Poort vliet op als hoofdtrainer. De Zeeuw stapte op nddat zijn positie steeds verder onder druk was ko men te staan. Southampton won dit seizoen slechts één thuisduel. Rechtbank Middelburg PUBLICATIES INSOLVENTIES RECHTBANK MIDDELBURG Kousteenseclijk 2 ZITTINGEN IN FAILLISSEMENTEN verificatievergadering: - pro forma vergadering van schuldeisers op 9 maart 2009 om 10:00 uur inzake (F.03/90) ZEEVISGROOTHANDEL NOORDZEE (Breskens) B.V., vest.adr. Deltahoek 5, 4511 PA Breskens, corr.adr. Postbus 57, 5410 AB Zeeland, KvK 21017511. Cur: mr. H.M. den Hollander, Postbus 30,4500 AA Oostburg, tel. 0117-452878. J. van den Heuvel, griffier De publicatie inzake de faillissementswet is ook wekelijks te raadplegen via www.rechtspraak.nl. ALKMAAR - AZ heeft de defensie gisteren versterkt met Ragnar Kla van. De speler uit Estland komt over van Heracles Almelo. Klavan had een aflopend contract in Al melo. Hij speelt de rest van het sei zoen op huurbasis voor AZ en stapt daarna definitief over naar Alkmaar. Door de forse blessures van Héc- tor Moreno (gebroken midden voetsbeentje) en Niklas Moisander (scheur in binnenmeniscus) zat trainer Louis van Gaal krap in de verdedigers. De Alkmaarders wil den de selectie daarom versterken met een 'multifunctionele links- poot'. Klavan kan in de verdedi ging en op het middenveld uit de voeten.-De 23-jarige international kwam eerder uit voor onder meer Valerengen IF en Flora Tallinn. STUTTGART - Bayern München heeft in navolging van Hamburger SV en Schalke 04 moeiteloos de kwartfinales bereikt van het toer nooi om de Duitse voetbalbeker. De recordkampioen was gistera vond veel te sterk voor VfB Stutt gart: 1-5. FSV Mainz 05, dat SC Freiburg uitschakelde (3-1), schaar de zich voorlopig als enige 'vreem de eend in de bijt' bij de laatste acht. Bayern stond bij rust al met 3-0 voor door treffers van Bastian Schweinsteiger, Franck Ribéry, die ook nog een penalty miste, en Lu- ca Toni. Vlak na de hervatting voerden opnieuw Schweinsteiger, vanaf de strafschopstip, en Zé Ro berto de productie verder op. In de slotfase mocht Mario Gomez iets terugdoen voor Stuttgart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33