PZC üJ Djokovic stelt zich nu eens niet aan Jelena Dokic stuit na mooie week op Dinara Safina 29 31 31 Roddick en Federer ergeren zich aan instelling Serviër. Zorgenkind bewijst dat ze nog altijd goed kan tennissen. Michael Phelps stopt na Spelen in Londen Arsjavin wil meer geld dan Arsenal betaalt AC Milan wil Beckham definitief inlijven Jean Paul de Bruijn zakt op de ranglijst Niels Albert één van de vijf Belgen die voor de wereldtitel gaan IMM Rinus van de Ven is niet op tijd fit voor cross in Amerika Woensdag 28 januari 2009 H Tip? sport@pzc.nl door Edward Swier MELBOURNE - De Australian Open wordt met de extreme temperatu ren van vier dagen boven de veer tig graden in het vooruitzicht een slijtageslag. Novak Djokovic is in dergelijke gevallen al snel gezien. De verdedigend kampioen moest gisteren opgeven tegen Andy Rod dick. Die heeft zich afgelopen tijd op de trainingsbaan wel afgebeuld en treft nu in de halve finale Roger Fe derer, die nog nooit te betrappen is geweest op niet optimale fit heid. Andy Roddick moet aanvankelijk hebben gedacht: 'niet weer hè, toen Novak Djokovic, de winnaar van de vorige Australian Open, een medische time-out aanvroeg. Roddick ergert zich al tijden aan het gemak waarmee Djokovic me dische verzorging op de baan vraagt. Maar de Serviër speelde dit maal geen spelletjes en moest later in het kwartfinaleduel daadwerke lijk de vlag strijken. De vorige confrontatie was be paald geen prettige. Op de US Open beschuldigde Roddick zijn Servische opponent van valsspe- len. „Hij heeft altijd overal last van, zijn heup, zijn rug, kramp, vo gelgriep, sars, zo nu en dan een kuchje, noem maar op." Djokovic antwoordde met een overwinning en een opvallend sta tement. Door te verklaren dat hij geen aansteller was en Roddick als „niet aardig" te bestempelen, Novak Djokovic staat vanwege zijn vele time-outs nogal eens ter discussie. Op de Australian Open ligt hij uit het toernooi na de opgave tegen Roddick. kreeg hij heel New York aan het fluiten. Woedend waren de pa triottistische fans. In Melbourne vroeg Roddick nu enige compassie met Djokovic. De 26-jarige Amerikaan zag dat het ditmaal menens was. Djokovic, be vangen door de hitte en onvol doende hersteld van een midder nachtelijk duel met Marcos Bagh- datis, kon zijn kansen ook niet meer keren. „Ik werd steeds zwak ker, kon me niecmeer verdedigen, kreeg overal kramp. Je kunt vech ten tegen een tegenstander, maar niet tegen je eigen lichaam." Na de time-out bij 1-2 in de derde set won de Serviër nog maar één game: 6-7 (3), 6-4, 6-2, 2-1. Roddick: „Het was duidelijk dat het, na de eerste set dan, zijn dag niet was. Al was ik wel verrast dat hij zowel in zijn nek, dijen als ar men voor krampverschijnselen werd behandeld. Ik dacht dat je maar op één plek behandeling mocht vragen." Roger Federer had het, met de be nen op bed in zijn hotelkamer, ook allemaal gezien. De Zwitser heeft eveneens zijn bedenkingen bij de instelling van de 21-jarige Djokovic. „Hij is niet de man die nooit opgeeft", zei Federer vilein. „Tegen mij stopte'hij er eens mee omdat hij keelpijn had." Waar Djo kovic - die afgelopen periode zicht baar minder hard getraind heeft - als zink buigt, is, Federer van staal. Tegen Juan Martin del Potro, toch de nummer acht van de plaatsings lijst, gaf Federer helemaal niks weg. Het werd een voor de Argen tijn beschamende 6-3, 6-0, 6-0. Federer krijgt het in de halve fina le aanmerkelijk lastiger. Roddick is namelijk in optimale conditie naar Australië gekomen. Novak Djokovic (rechts) krijgt een bemoedigend schouderklopje van Andy Roddick na zijn opgave in de kwartfinale van de Australian Open. foto Mast Irham/EPA door Edward Swier MELBOURNE - Jelena Dokic had zichzelf de tijd gegeven om lang zaam weer aan tennis op topni veau te wennen. Maar toen het vanaf de eerste de beste partij op de Australian Open al ging lopen, maakte ze er vorige week in Mel bourne toch maar een spoedcur sus van. Het op Australische bodem terug gekeerde zorgenkind verloor giste ren in de kwartfinale weliswaar van Dinara Safina, maar het zal niet lang meer duren voor de 25-ja- rige Dokic terugkeert bij de aller- besten. Natuurlijk kan ze heel goed tennis- Jelena Dokic foto Stewart Milligan/EPA sen, anders kun je niet op zestien jarige leeftijd op Wimbledon met 6-2 en 6-0 van Martina Hingis, de toenmalige nummer één van de wereld winnen. Maar privésores stonden lang een goed strijdplan op de baan én in haar leven in de weg. Ruzie met iedereen, ruzie met zichzelf: Dokic, mentaal en fysiek gebroken, kon geen bal meer over het net krijgen. Nu leek ze terug, todat Safina haar gisteren de weg versperde in de kwartfinale. „Ik kon me niet meer over de ver moeidheid heenzetten", zei ze. De kwartfinale tussen Safina, de nummer drie van de wereld, en Dokic, tot deze week 184 plaatsen lager geklasseerd, was eerder span nend dan goed. Beide vrouwen hadden moeite hun service te be houden en samen sloegen ze 19 dubbele fouten. Safina was net iets beter, het dubbeltje viel haar kant op: 6-4, 4-6, 6-4. RIYAD - De Amerikaanse olym pisch gouddelver Michael Phelps stopt met zwemmen na de Olym pische Spelen in Londen. Dat ont hulde de 23-jarige kampioen tij dens een sportforum in Riyad. „Over vier jaar berg ik mijn zwem broek op en begin ik een makke- lijk leven." Phelps schreef sporthis- torie door op de Spelen in Peking als eerste atleet acht keer goud te veroveren. LONDEN - Arsenal heeft met Zenit Sint-Petersburg een principeak koord bereikt over de transfer van Andrei Arsjavin. Opvallend ge noeg staat de 27-jarige aanvaller een overgang naar Londen mo menteel zelf nog in de weg. Arsenal wil niet voldoen aan de hoge salariseisen die Arsjavin stelt. De Rus is echter niet van plan zijn eisen bij te stellen. MILAAN - David Beckham maakte zondag zijn eerste doelpunt in het shirt van AC Milan. Voor de Itali aanse topclub was het al genoeg om een poging te doen Beckham definitief vast te leggen. De 33-jari- ge Engelsman speelt momenteel op huurbasis bij AC Milan. Beckham staat onder contract bij de Amerikaanse club Los Angeles Galaxy. De competitie in de Vere nigde Staten ligt momenteel stil. MIDDELBURG - Biljarter Jean Paul de Bruijn is op de wereldranglijst twee plaatsen gezakt na zijn snelle uitschakeling in de World Cup in Sluiskil. Hij is gepasseerd door de Belg Eddy Leppens en de Griek Fi- lipos Kasidokostas en staat nu op de vijftiende plaats. Dick Jaspers blijft leider op de ranglijst voor Sanchez, Blomdahl en Caudron.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31