Primeur voor Mortiere: een Frank Zappaplein "2E VARIFOCALE BRIL NIET GRATIS? DAAR ZAKT JE BRIL VAN AF! Aemstie krijgt steeds meer erkenning Hypotheek geweigerd wegens erfpachtregel GA TOCH METEEN NAAR SPECSAVERS Komend weekend barst muziekspektakel los in Haamstede. Gemeente moet grond verkopen of nieuw aanbod erfpacht doen. celebrate your day! W P2C Woensdag 28 januari 2009 23 februari trouwpakkenmaand met kans op GRATIS trouwpak Zappa Frank Vincent Zappa (1940-1993) was een Ameri kaans muzikant die zich moei lijk in een hokje liet vangen; Zijn band heette the Mothers of Invention; Zappa wordt beschouwd als een van de belangrijkste com ponisten van de vorige eeuw; De eerste elpee heette: Freak Out! Frank Zappa overleed eind 1993 aan de gevolgen van pro staatkanker. door Theo Ciele MIDDELBURG - Geen straat, maar nog beter, een plein wordt naar de Amerikaanse componist en muzi kant Frank Zappa genoemd in de Middelburgse nieuwbouwwijk Mortiere, bij de Manneezeese Wa tergang naast het Ella Fitzgerald- park. Historicus én Zappafan Peter Sijn- ke is lid van de Middelburgse straatnamencommissie die de bur gemeester en wethouders voorstel de om een plein naar Zappa te noemen. Er is al een komeet naar Zappa genoemd, en in Vilnius (Li touwen) staat ergens een borst- Frank Zappa beeld van hem. Voor zover bekend is er alleen in Berlijn een Strasse. Er is zelfs een website frankzappa- straat.nl waarin Zappa-adepten een digitale handtekeningenactie houden om straatnaambordjes met Zappa erop in Nederland te krijgen. „Kijk! Dat is nou 's.goed nieuws! Volgens mij zijn ze de eer sten!", reageert Peter van Nijen, de man achter de site. Peter Sijnke is erg blij dat B en W zijn voorstel hebben overgeno men. In de Mortiere zijn al straten genoemd naar blues- en jazzarties- ten. De huizen aan de volgende bouwfase komen aan de poproute mm sisiiii êsêêèêêè as mm Specsavers is de opticien waar u altijd 2 brillen voor de prijs van 1 kan krijgen, bij aankoop van een montuur vanaf 99.-. En dat geldt óók voor een bril met PENTAX varifocale glazen! U heeft bij ons al twee varifocale brillen vanaf 178.-. Loop eens binnen of maak vandaag nog een afspraak voor een gratis professionele oogtest. Specsavers Goes Ganzepoortstraat 7 (tegenover Kruidvat) 0113 229 303 Opticiens m:\rn van westen mannenmode YM.WSW! zaamslag 0115 -436 100 Peter Sijnke te liggen. Voor Sijnke de kans om Zappa in het straatnamenregister te krijgen. Zappa voldeed aan de twee criteria: 1. hij kan als popar tiest worden aangeduid, al is dat in de ogen van zijn fans nog veel meer dan dat, en 2. Zappa is dood. Middelburg is met zijn 'popbuur tje' niet uniek. Zelfs niet in Zee land, want Goes kent al een wijkje met straten genoemd naar onder anderen John Lennon en Elvis Presley. Maar niet naar Zappa. Blijft Sijnke lid van de straatna mencommissie nu het 'hoogste doel' is bereikt. „Jawel", lacht hij, „daarvoor is dit werk veel te leuk." door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - „We hebben er zin in", zegt Hans Verduyn van de organisatie. Nog drie dagen te gaan en dan barst Aemstie Alive 4 los. Het tweedaagse muziekspekta kel in de sporthal Westenschou- wen in Burgh-Haamstede krijgt na drie edities vaste voet aan de grond in heel Zeeland. „We krij gen steeds meer erkenning. Ieder een vindt dat dit terug moet ko men en dat merken we ook aan de subsidies. De provincie betaalt nu ook mee." Ook steeds meer bezoekers 'van buiten' weten de weg naar Burgh-Haamstede te vinden. „Het is net een vlek die steeds groter wordt. Mensen komen overal van daan", zegt Verduyn. „We merken dat aan de bezoekers van onze site en ook aan de kaartverkoop. Dat loopt heel goed. We zitten nu bo- Aemstie Alive wordt komend weekend gehouden in sporthal Westenschouwen. Flet muziek feest krijgt steeds meer bekend heid en erkenning. ven de verkoop van vorig jaar." Verduyn verwacht dat de zaterdag avond in de voorverkoop bijna he lemaal uitverkocht zal raken. „Mensen die nog kaarten willen hebben moeten de site maar in de gaten houden." Het doel van Aemstie is een groot feest bouwen voor de Zeeuwen. „Als wij vrolijke gezichten zien, zijn we tevreden." Maar ook het goede doel wordt niet vergeten. „Wij steunen altijd goede doelen. Dit jaar is het Sophia kinderzieken huis uitgekozen." „De ouderenmiddag Goud van Oud op vrijdag is dankzij sponso ring helemaal gratis." Die middag treden oude bekenden op als Cor- ry Konings, Imca Marina en Anita Meijer. De bezoekers krijgen ook dit jaar weer een maaltijd. De za terdagmiddag is voor de kinderen. „Die betalen toegang, ouders kun nen gratis mee. Dat hebben we ex pres gedaan", zegt Verduyn. „An ders wordt het te duur, zeker als de ouders dan zelf 's avonds nog willen komen." Want de zaterdaga vond is voor iedereen. Met een vol programma met feest- en dansmu ziek is deze avond geschikt voor jong en oud. Q Flet volledige programma is te vinden op www.aemstie.nl Dit aanbod geldt voor één persoon bij aankoop van een montuur v.a. 99- met standaard varifocale glazen \.a. 79.-. 2e montuur en glazen uil dezelfde prijs categorie. Voor extra glasopiies gelden vaste toeslagen. Niet in combinatie met andere aanbiedingen. Kijk op www.specsavers.nl voor de dichtstbijzijnde winkel. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De kopers van het huis aan het Rode Dorp 42 in Zierikzee zaten al bij de notaris, toen bleek dat er een addertje onder het gras zat. Het perceel is door de gemeen te Schouwen-Duiveland uitgege ven in erfpacht. In de voorwaar den hierbij staat dat de gemeente altijd het recht heeft de grond op te eisen. De betreffende bank wil in dit geval geen hypotheek ver strekken. „De voorwaarden komen uit het oude Burgerlijk Wetboek en stam men uit 1872," legt ambtenaar Ga by Groen uit. „Het is natuurlijk aan de bank om op basis hiervan al dan niet hypotheek te verlenen. Een koper kan hier tegenaan lo pen." Groen inventariseert mo menteel hoeveel percelen in de ge meente op basis van de oude voor waarden in erfpacht zijn uitgege ven. Volgens Groen gaat het om enkele tientallen huizen. Voor het rijtje huizen in het Rode Dorp geldt dat de bewoners de grond kunnen kopen voor 275 eu ro per vierkante meter. Als zij hier toe binnen een halfjaar besluiten, mag de grond voor de helft van de prijs weg. De gemeente is ook be reid de erfpacht te vernieuwen, maar dan wel voor een marktcon forme prijs. De gemeente heeft volgens voorwaarden uit 1872 het recht de grond op te eisen De Rode Dorpbewoners hebben het aanbod in overweging. De prijs van 275 euro is volgens hen de prijs van bouwgrond en die zou niet voor hun tuinen moeten gelden. Verder staan er volgens hen nog onduidelijkheden in de nieuwe erfpachtregeling. doe mee en win je gratis trouwpak vanwesten.com/gratistrouwpak nieuwe collecties 2009

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25