Overleg Leonardo strandt BenZeker De allerhoogste spaarrente van Nederland? Fietsen maken is nieuwe roeping van Rinus Ventiel Datenin jeregio w Samenwerking tussen de schoolbesturen van Walcheren komt er niet. 0900-0401117 Recordpoging whisky proeven in Gent Peter Dieleman in dorpshuis Ritthem Ziekenhuis van Goes onderzoekt hartfalen Eén nummer voor al het stoeptegelleed 1 PZC Woensdag 28 januari 2009 21 door Marina Kalle MIDDELBURG - Het overleg tussen de schoolbesturen van Walcheren over het Leonardo-onderwijs is-ge strand. Het is een onderwijspro gramma waarbij hoogbegaafde kin deren vijf dagen in de week aange past les krijgen. In samenwerking met de basisscholen op Walcheren wil stichting Leonardo Zeeland aparte klassen voor hoogbegaaf den opzetten. Het overleg was al enkele maan den aan de gang. De schoolbestu ren willen wel graag een aangepast programma aanbieden voor hoog begaafde kinderen. „Maar niet alle scholen willen een programma waarin de kinderen vijf dagen in de week aangepast les krijgen", legt de Middelburgse wethouder Huub van Klinken (onderwijs) uit. „De scholen doen op hun ei gen manier al veel voor hun slim me leerlingen. Zoals met een plus klas of andere aangepaste lessen." Volgens de wethouder is het niet zo dat alle scholen het Leonardo initiatief afwijzen. „Sommige scho len vinden het initiatief wel be langrijk, maar willen eerst zelf meer doen op hun eigen school.' Archipel-scholen en de Algemene Basisschool (ABS) in Middelburg zijn wel nog steeds in overleg met stichting Leonardo Zeeland over een Leonardo klas." Sjaak de Reu, voorzitter van stich ting Leonardo Zeeland kreeg het nieuws gisteren telefonisch van de wethouder te horen. Hij vindt het moeilijk te begrijpen. „Wij zijn juist met Leonardo begonnen om dat we vinden dat er niet genoeg speciaal onderwijs is op dit gebied. Hoogbegaafde leerlingen doen het juist beter op school als ze voortdu rend in contact staan met leerlin gen van hun eigen niveau. Mis- NW Archipel scholen en de ABS in Middelburg zijn wel geïnteres seerd in een Leonardo klas. Zij blijven in overleg met stichting Leonardo Zeeland. schien hebben niet alle scholen er behoefte aan. Maar de kinderen en hun ouders zeker wel." De Reu denkt dat een reden voor het stranden van het overleg mis schien de concurrentie tussen de scholen is. „Als de één wel een Leonardo-klas start en de ander niet, bestaat de kans dat een school leerlingen kwijtraakt. Ik snap dat dit een rol speelt, maar vind het jammer dat het geld zo belangrijk is. We zijn juist met dit initiatief begonnen omdat de kin deren meer aandacht verdienen." De Reu zet het overleg met de scholen die wel geïnteresseerd zijn voort. „In september 2009 gaan de Leonardo-lessen in Middelburg van start. Daar blijven we bij." Rinus Zuidweg uit Kloetinge werkte jaren als loodgieter, maar heeft nu een nieuwe roeping gevonden: fietsen repareren. door Carmen van Zijl KLOETINGE - In café Baarends wordt hij al 'Rinus Ventiel' ge noemd. Rinus Zuidweg is sinds een week officieel fietsenmaker in Kloetinge. Na vijfentwintig jaar klussen als loodgieter bij zijn va der in het bedrijf en later zijn ei gen bedrijf, moest hij door rugpro blemen stoppen. Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan en nu maakt hij fietsen. Dat er vraag naar is, weet hij in middels. „In de afgelopen ander halve week heb ik het druk gehad, ondanks dat het winter is. Dat is geen goede tijd om te beginnen, want iedereen fietst in de zomer. Ik ben continu bezig geweest met banden plakken en opknapbeur ten." Rinus heeft ook al een aantal fietsen uit het magazijn verkocht en is verder bezig met het opknap pen van wat -fietsen voor de ver koop. „Er is veel vraag naar opoe- fietsen, maar die heb ik op het mo ment niet", zegt hij. „Daar is moei lijk aan te komen." Vorige week zijn er folders ver spreid in de verschillende dorpen en Rinus plakte er ook een paar op het raam van de vorige fietsen maker Verstelle. „Ik kwam vroeger al met mijn skeltertje bij Verstelle. Toen hij vorig jaar overleed, heb ik meegeholpen met het opruimen van de fietsenwinkel. Ik ken zijn dochter-ook goed. Daarom mocht ik daar wat folders ophangen." ADVERTENTIE VAN DE DAG Man, 52, sportief lichaam. Zkt gezellige, slank, blond haar, blauwe ogende vrouw voor LAT rel. Hv kranten lezen, sporten, reizen. Postbus: 100675 {€0.80 p/m) Zie de volledige pagina op donderdag of kijk op www.dateninjeregio.nl Deelnemers moeten 18 jaar zijn of ouder. Mocht je hulp nodig hebben bel 0900-0400038 of email naar dateninjeregio ukcustomersupport.com. Deze service werkt niet met een analoge telefoon. foto Willem Mieras Concurrentie van de grote fietsen- handels ziet Rinus niet. „Als je niet in jezelf en de mensen ge looft, dan kan je net zo goed niet beginnen. Ik denk dat het wel goed zal lopen. Als het nu, in een slechte periode, al meteen goed gaat, dan denk ik dat ik dit nog wel even kan blijven doen." Rinus Ventiel, aan de Brederode- straat 2, is iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 17.00 open. Dinsdags is hij gesloten. GENT - Op het Emile Braunplein Gent wordt zaterdag een poging gedaan het Guinness-wereldrecord 'whiskyproeven te breken. Dat staat sinds 2001 op 1261 personen in Stockholm. Nu al hebben er bij de Vlaams Caledonische Society zo'n 2100 proevers ingeschreven. Vanaf 16.00 uur zijn er optredens. De 'tasting' begint om 17.00 uur. Info op www.worldrecordwhisky- tasting.be. RITTHEM - De Zeeuwse verteller en zanger Peter Dieleman uit Borssele treedt vrijdagavond op in dorps huis Ons. Dorpsleven in Ritthem. Dieleman vertelt en zingt over Zeeuwse onderwerpen, zoals 'erre- beiers', zijn geboorteplaats Wilhel- minadorp en klederdrachten. Het optreden begint om 20.00 uur. Entree: 7,50. Reserveren kan via p.wouters@zeelandnet.nl en 0118-478326. GOES - Het Oosterscheldezieken- huis in Goes begint een onderzoek naar het vroegtijdig herkennen hartfalen bij diabetespatiënten bo ven de zestig jaar. Bij suikerpatiën ten komt hartfalen vaker voor dan bij mensen die geen diabetes heb ben. Het ziekenhuis wil zeshon derd patiënten uit de regio Goes onder meer lichamelijk onderzoe ken, een ECG afnemen en enkele vragenlijsten voorleggen. HULST - Het servicemeldsysteem van de gemeente Hulst is een suc ces. De gemeente stelde in septem ber één centraal telefoonnummer in gebruik dat burgers kunnen bel len als zij bijvoorbeeld losliggende stoeptegels, gaten in de weg, defec te lantaarnpalen of problemen met de riolering willen melden. De beller krijgt na de melding een brief waarin staat vermeld wan neer het euvel verholpen zal zijn en ook een als de klus is geklaard. li vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23