- 6 id 'Bij twijfel de deur op slot' 17 23 WALCHEREN 18 en 19 KOW houdt vast aan veiligheidsbeleid op locaties kinderopvang. Fans blij: Mortiere krijgt Zappaplein Weinig mensen Kouden zich aan 30 km-limiet 'Vrijheid van eigenaren beknot door provincie' Oriegangenmenu mmmtmsssmm Modderig Middelburgse wijk Mortiere krijgt Frank Zappaplein Thermphos werkt aan goed milieubeleid, maar stuit op grenzen Woensdag 28 januari 2009 door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Kinder Opvang Wal cheren (KOW) ziet geen reden haar beleid ten aanzien van veilig heid aan te scherpen naar aanlei ding van de moord op twee kleine kinderen en een leidster in een crèche in Dendermonde. Direc teur Edwin van Alphen van KOW, de grootste aanbieder van kinder opvang op Walcheren, zegt dat naar aanleiding van het drama in België het huidige beleid tegen het licht is gehouden, maar dat er geen reden is dit te wijzigen. Volgens het geldende veiligheids beleid bepalen medewerkers van de verschillende locaties zelf of ze de voordeur op slot doen of niet. Van Alphen: „Als er vanuit de groepen toezicht is op de deur, dan hoeft deze niet op slot. Is dat toezicht er niet, dan moet-ie wel op slot. Mensen die naar binnen willen, moeten dan aanbellen. Er zijn ook locaties waarbij gewerkt wordt met een videofoonsysteem, zodat de medewerkers niet steeds naar de deur hoeven om open te doen. Bij twijfel geldt: deur op slot. Ook als medewerkers het ge voel hebben niet veilig te zijn: deur op slot." Volgens Van Alphen hebben na het tragische incident in België en kele ouders naar KOW gebeld met vragen over de veiligheid op de lo caties waar hun kinderen worden opgevangen. „Ze hadden vragen over waarom er verschillen zijn tussen de locaties en of de deur op slot gaat." Aangezien de medewerkers per op- vanglocatie zelf kunnen bepalen of ze de voordeur al dan niet op slot doen, kunnen ze nu, na de moorden in België, hun beleid ook veranderen als ze dat nodig vin den. Zo gaat de deur bij kinderdag- PW Kinder Opvang Walcheren ziet geen reden het veiligheidsbeleid aan te scherpen na de moorden in België. Medewerkers bepalen zelf of de deur op slot gaat. verblijf Kinderbolwerk in Middel burg buiten de breng- en haaltij- den nu voorlopig op slot. Kinderopvang Juultje, met vestigin gen in Vlissingen en Zeeuws- Vlaanderen, gaat nog onderzoeken of het geldende veiligheidsbeleid voldoet, zegt directeur Philip Becht. „We gaan kijken of ons be leid voldoende is om te voorko men dat wat daar gebeurd is, ook hier gebeurt. Al kan zoiets niet echt voorkomen worden. We wil len ook niet té beveiligd worden; we zijn een redelijk open instel ling en dat willen we ook zo hou den." Ook andere Zeeuwse kinder opvangorganisaties zeggen hun be leid tegen het licht te zullen gaan houden. Tip? walcheren@pzc.nl MIDDELBURG - Middelburg heeft als eerste gemeente in Nederland een plein vernoemd naar de veelzijdi ge Amerikaanse musicus Frank Zappa. Al jaren ijveren Zappa-fans voor een Zappastraat. „Eindelijk goed nieuws", luidt de reactie van Peter van Nijen van www.frank- zappastraat.nl, een site waarop bijna 1300 mensen hun steun heb ben betuigd voor het vernoemen van straten naar Frank Zappa in Nederlandse gemeenten. Voor zover bekend heeft in Euro pa alleen Berlijn ook een straat naar Zappa vernoemd. pagina 23: primeur Mortiere ARNEMUIDEN - Vier leerlingen van basisschool 't Vierschip in Arne- muiden hebben gisteren met de politie een snelheidscontrole ge daan in de Spoorstraat. Zeven van de 35 bestuurders hielden zich aan de limiet van 30 kilometer per uur. Zij kregen als beloning een groene kaart en een oranje shawl. Twee scooters en vier auto's reden har der dan 41 kilometer per uur en kregen een proces-verbaal. De ove rige 22, die tussen 30 en 40 kilome ter reden, kregen een gele kaart als waarschuwing. De hoogstgemeten snelheid was 52 kilometer per uur. BRESKENS - Grondeigenaren in het gebied waar recreatie- en natuur project Waterdunen bij Breskens moet komen, worden door de pro vincie in hun vrijheid beknot, zo vinden ze. Als zij grond willen ver kopen, moeten zij die eerst te koop aanbieden aan de provincie Zeeland. Dat komt door de Wet Voorkeursrecht die onlangs door de provincie op de benodigde gronden voor Waterdunen is ge vestigd. De provincie heeft de re gie overgenomen van de gemeente om de moeizame grondverwer ving vlot te trekken. MIDDELBURG - Scholieren van de Klimopschool werken in de keuken van Grand Café Willem in Middelburg aan een driegangenmenu dat even la ter aan 36 gasten wordt opgediend. Esmiralda Janse (links) strooit kruiden over de aardappelen, Jascha Craanen (midden) roert in de sauzen en Mike Kempe houdt de broccoli in de gaten. Vijf klasgenoten houden zich bezig met het dekken van de tafels en later de bediening en de afwas. Eerder deden de leerlingen van de Middelburgse school voor speciaal onderwijs dit maandelijks op hun school; vanaf gisteren gebeurt dat in Café Willem. Voortaan zetten ze hier eens per maand voor vijftien euro een maaltijd op tafel. Reserve ren via de school: 011 8-612668. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl Ze schaamt zich dood. Eigenlijk meteen al, nadat ze de botte op merking plaatste. Want grappig was het écht niet. Die bluf weet ze maar aan haar Brabantse oor sprong. Wat die Vlissingse dan uitkraamde tegen die lieve man van het schoonmaakbedrijf, die de ramen van haar kantoor van viezigheid ontdeed, vlak naast de plaats waar zij haar modderi ge Polootje parkeerde'Oh, doe mijn auto ook maar meteen even!', had ze geroepen. 'Doe het lekker zelf; sneerde een collega, heel terecht, die buiten stond te paffen. En die glazen wasser maar lachen. Haar auto heeft nog nooit zó geblonken... En zij nog nooit zó gebloosd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19