Groen Rijk Autodealers Caza Harte Damhertenafschot Meningsuiting Obama 2 Foute uitspraak Discriminatie Bevallingen Nu 700,- cash op alle energiezuinige modellen Opel gunt iedereen een Opel W PZC Woensdag 28 januari 2009 1 1 GroenRijk Middelburg Mortiere Boulevard 2 0ÏT8-4'/ól)Ó WWW.groenrijk.nl LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) De wijze van reageren van de colle ga merken-dealers van de Goese VW/Audi-dealer verdient een compliment. Ze hielden de kaken stijf op elkaar na vragen van jour nalisten over het mogelijke faillisse ment van hun collega-dealer. In deze onzekere periode van finan ciële crisis is het voor elke onder nemer uiterst lastig te voorspellen welke maatregelen men zelf zal moeten nemen om een bedrijf draaiende te houden. Dat geldt niet alleen voor autodealers. De reactie van een autohandelaar die stelt dat alles crescendo gaat is nau welijks geloofwaardig maar buiten dat, misplaatst en smakeloos. Bescheidenheid siert de mens. luist nuf Rien Zandee Kinderdijk 80, Middelburg In reactie op de brief van S. de Jon- ge-Riemens betreffende joden haat. Zij beschuldigt van Agt hier in van jodenhaatdoordat hij de drie van Breda wilde vrijlaten. Van Agt is een christen van geloof, en in het christendom is vergeving mogelijk, dit in uitzondering met de grote andere godsdiensten als de Islam en het Boedhisme. Van daar is het te begrijpen dat hij over woog deze oorlogsmisdadigers te gen het einde van hun.leven in hun eigen omgeving te laten ster ven. Voor wat betreft de Palestijn se kindertjes die gebruikt zouden worden als tijdbommen, of die Ha rnas zou gebruiken als schild om zich achter te verschuilen. Plaats dit in Nederland, een actiegroep die protesteert tegen een spoorlijn die dwars door een natuurgebied gaat lopen bindt hun kinderen vast op de rails, om zo de overheid te dwingen te stoppen met de bouw van deze spoorlijn. Stel dat de Nederlandse overheid dan het bevel gaf, 'rijdt er maar over heen, we zullen ze eens laten zien wie de baas is.' Een gruwelijke moge lijkheid, maar helaas dergelijke handelingen zijn normaal in Is raël. Hier piekert men er gelukkig niet over ooit zoiets te doen. Cor van der Poel Opaal 6, Middelburg Zoals reeds (m)eerdere columns in het verleden is uw bijdrage in de krant van 24-01 me uit het hart ge grepen, en waarom: Door mijn hobby, mineralogie, heb ik me de laatste jaren verdiept in de geolo gie van onze Moeder Aarde en daardoor ook wat geleerd van de betrekkelijkheid van zaken, die van invloed zijn op veranderin gen, die zich voltrekken in en om onze aarde, die inmiddels onge veer 4,6 miljard jaren oud is. Die veranderingen voltrekken zich zeer geleidelijk en zijn weinig tot zeer weinig door bewoners van de aarde beïnvloedbaar. De lezing van Professor Kroonenberg, door U bij gewoond, tendeerde hiernaar. Het gebazel, tevens bangmakerij van pseudo-wetenschappers in onze omgeving over: temperatuurstij ging, stijging van het zee-niveau, afbreking van de ozonlaag blijkt op weinig feiten gebaseerd te zijn. Ik vraag me af waarom men deze loze kreten lanceert en blijft lance ren. Een vriend van me heeft kor telings mét een Russisch onderzoeksschip/ijsbreker een reis ondernomen, waarbij het de be doeling was om om Groenland heen te varen. Nederlandse 'ken ners' hadden bezworen dat dat mo gelijk was, aangezien vrijwel al het Noordpoolijs zou zijn gesmolten. Wat bleek: reeds in de 'Lincoln Street', het grote vaarwater tussen de Oostkust van Canada en de Westkust van Groenland, moest dit schip met enorme motoren het ijs van meer dan twee meter dikte als de meerdere erkennen. Het heeft de Noordelijke IJszee, met een ijsdikte van twaalf meter en meer, helaas niet kunnen berei ken. De Canadese geleerden ver wachten dat gedurende de 21e eeuw de zeespiegel met ca 19 cm zal stijgen; bij ons wordt gespro ken over een rijzing van drie me ter. Ton van Arenthals Wilhelminastraat 92, Kortgene Streefgetal afschot damherten kan niet gehaald worden volgens Ra- mondt (FBE) door onder andere actie van de werkgroep Zeeland van de Partij voor de Dieren, (krant 22-1) Wel een beetje teveel eer voor ons vind ik, komt het niet omdat de aantallen dan toch helemaal niet kloppen? Wars van alle berichten blijft iedereen, FBE en de verlengde leugen daarvan, Staatsbosbeheer, volhouden dat al les wat zij naar buiten brengen waarheid is. Hoe kun je dit vol blij ven houden als SBB, zijn de jagers- belangen bij jullie dan zo groot en machtig? Nu maar hopen dat ein delijk de Gedeputeerde Hamelink gaat beseffen dat de leugens en be drog geen stand meer kunnen hou den en dat hij, verstandig als hij achteraf toch blijkt te,zijn, de ver gunning intrekt. Want hoe kun je nu als provincie vast blijven hou den aan een ten onrechte afgege ven vergunning tot afschot van damherten. Een vergunning op ba sis van enkel populatiebeheer en dus in strijd met de Flora-en Fau nawet? Rob Ossewaarde Prins Bernhardstraat 25, Oud Sabbinge Vrijheid van meningsuiting roe pen en tegelijk vertellen dat niet al les gezegd kan worden is hypo criet. Want die vrijheid is verdwe nen zodra een machthebber kan bepalen hoever die vrijheid mag gaan. Een vrije mening is onbe perkt of is beperkt. Deze rubriek draagt de naam 'meningen'. Door het vervolgen van iemand die zijn mening zegt wordt zonder meer de inhoud van deze rubriek beïn vloed. Want feitelijk moeten schrij vers zich nu afvragen of ze ver volgd zullen worden of niet. Het hangt er maar vanaf wie morgen aan de macht is. Er zijn landen waar vrijheid van meningsuiting bestaat zolang de machthebbers er maar geen last van hebben. Het ge leuter over smaad, laster, beledi ging, discriminatie enzovoort is la riekoek. Als het een ander niet aan staat mag je dus niets meer zeg gen. Om de terroristen te bestrij den is de burger een groot deel van zijn privacyrechten kwijtge raakt. Nu gaat het om vrije me ningsuiting in relatie met bepaalde bevolkingsgroepen met een be paald geloof Kijk nu toch, ik kan niet eens meer concreet zijn uit angst om vervolgd te worden. Of die multiculturele samenleving geen invloed heeft op onze grond- wet?Ik dacht het dus wel. Zelfs meer dan een 'democratisch' geko zen parlement. H. Gericke Singel 65 Westdorpe We bless America: President Oba ma eindigt zijn toespraken altijd met 'God bless America'. Niets op tegen natuurlijk, op die wens. Maar hoe zit dat nu eigenlijk. ING zit omhoog met rommelhypothe- ken uit Amerika waar het allemaal begon, valt bijna om en dan lees je 'Bos redt ING'. Uiteindelijk kan het er op neer komen dat, als het fout gaat, de Nederlandse belas tingbetaler Bos redt en daarmee weer ING. Raar. Zo is er meer el lende over komen waaien van de andere kant van de oceaan, waar particulieren en bedrijven nu mee worstelen aan deze kant van de zelfde plas. Guantanamo Bay gaat dicht, beloofd is beloofd, maar er wordt een beroep gedaan op ande re landen om te helpen die jon gens die er nu zitten op te vangen. Ook raar. Als kind wordt jou ge leerd dat spelen prima is, maar dat je aan het eind van de dag wel je speelgoed zelf moet opruimen, toch? Henk van Gilst Grote Sternstraat 8, Middelburg Het valt mij steeds vaker op dat Nederlandse woorden die met 'sc' beginnen, zoals bijvoorbeeld 'scep tisch', door veel mensen fout wordt uitgesproken. Zelfs nieuws lezers die van praten min of meer hun beroep hebben gemaakt, zo als Phillip Freriks en Sascha de Boer bezondigen zich er aan. Op de lagere school leerde ik al het re geltje: 'Alleen c vóór o, vóór u, vóór a spreekt men uit als k'. En voor de rest wordt de "c" niet uit gesproken. Dus bijvoorbeeld scep tisch spreekt men uit zonder de 'c': 'septisch' en niet 'skeptisch'. Joop Herlé Vermuestraat 8, 's Heerenhoek In de rubriek Postvak In, krant 24-01, staat dat het niet kan dat god discrimineert tussen blank en zwart. Diezelfde god discrimineer de in het verleden het grootste deel van de wereldbevolking door een bepaalde groep mensen (de voorouders van...) uit te roepen tot zijn uitverkoren volk. J. Deguelle Paul Krugerstraat 326, Vlissingen De ziekenhuisdirecteuren die be sloten hebben dat vrouwen vanaf dit jaar niet meer op Walcheren mogen bevallen, zijn waarschijn lijk allemaal mannen. Zij hebben dan nooit aan den lijve ondervon den, hoe het aanvoelt als er zich zo'n noodsituatie voordoet: een na tuurlijk proces dat zich niet laat te genhouden door overlegstructu ren en/of andere regelgeving. Wim Stadhouders St. Hubrechtstraat 6, Hoek Op elke Opel met groen label nu 700,- cash. ijaen is de nieuwe tre met plezier rijdt. Daarom komt Opel met een aantrekkelijk aanbod voor privé- én zakelijke rijders op vrijwel alle modellen. Want wie nu een Opel met een groen energielabel kiest, krijgt een moderne, zuinige auto én ontvangt 700,- cash*. In het handje! Dat wil toch iedereen... Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot gemeten volgens 2004/3/EG of 1999/100/EG: liter/100 km: benzine: 5,0 - 9,2diesel: 4,1 - 7,0; kms/liter: benzine: 20,0 -10,9 diesel: 24,4 -14,3; C02 gr/km: benzine: 120 - 278 diesel: 109 -238. *De 700 cash bonus wordt rechtstreeks door G.M. Nederland uitgekeerd op de bank/girorekening van de koper/berijder, na aflevering/registratie van een nieuwe Opel Personenauto (m.u.v. de nieuwe Insignia). Dit aanbod geldt voor nieuwe klontenorders tot en met 28 februari 2009 met een uiterlijke kentekenregistratiedatum van 29 april 2009. Dit aanbod is niet van toepassing voor zakelijke rijders die onder contract staan bij bedrijven, die overkoepelende afspraken hebben gemaakt met General Motors Nederland. Zie voor de volledige voorwaarden www.opel.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11