Zeelan Wij-gevoel doel stichting dorpshuis Jt/Aj 17 Inzendtermijn Write Now is verlengd SCHOUWEN-DUiVELAND 25 18 en 19 Overkoepelende organisatie zet in op versterken leefbaarheid. Langzaam komt de diepte terug 'MMÈMj Astma Vorming van Zeeuws brandweerkorps komt nu toch in zicht Biologisch product groeit, maar gangbare landbouw houdt stand Dinsdag 27 januari 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De leefbaarheid op Schouwen-Duiveland versterken door onder meer de bezetting van de dorpshuizen op te krikken. Dat heeft de overkoepelende Stichting Dorps- en Gemeenschap'shuizen Schouwen-Duiveland zich ten doel gesteld. Dat werd gisteren duidelijk tijdens de officiële presentatie van het be stuur van de- nieuwe stichting. „Wij willen de bevolking-enthou siasmeren voor de dorpshuizen, een eilandbreed wij-gevoel teweeg brengen", zegt stichtingsvoorzitter Dick Kooman. De nieuwe stich ting gaat onder zijn leiding acht vroegere gemeentelijke dorpshui zen en twee multifunctionele cen tra beheren. Met de besturen van de nu nog onafhankelijke andere acht dorpshuizen op het eiland gaat de stichting zo snel mogelijk om de tafel. Dit in een poging ook deze onder haar paraplu te krij gen. Kooman heeft goede hoop dat dit binnen afzienbare tijd gaat lukken. Secretaris van de stichting Jan van den Broeke sluit zich daar bij aan. Je aansluiten bij de over koepelende stichting biedt, stelr hij, absoluut voordelen. Door bij voorbeeld gezamenlijke inkoop kunnen kosten bespaard worden. „Betere samenwerking zorgt voor meer efficiency. En we kunnen bij- De Stichting dorps- en gemeen- schapshuizen Schouwen-Duive land zet in op verbetering van de leefbaarheid, onder meer door meer activiteiten in dorpshuizen. voorbeeld om de tafel met Delta Nuts om te kijken of het mogelijk is dorpshuizen als grootverbrui kers te behandelen. Want dat scheelt een hoop geld." Een nog aan te stellen coördinator wordt de .verbindende schakel tussen de nieuwe stichting en de mensen die lokaal zorgen voor het reilen en zeilen van het dorpshuis. Ver der is het de bedoeling van de stichting minimaal twee keer per jaar met de gebruikers van de dorpshuizen en multifunctionele centra om tafel te zitten. Het wer ken met vrijwilligers - zoals nu in veel dorpshuizen gebruikelijk is - blijft. Het netwerk, de organisatie en de inzet van vrijwilligers zijn volgens de stichting onontbeerlijk voor het welslagen van de plannen om leefbaarheid in de Schou- wen-Duivelandse stads- en dorps- kernen te verbeteren. Het stichtingsbestuur bestaat uit: Dick Kooman uit Renesse (voorzit ter), Jan van den Broeke uit Haam stede (secretaris), Wirn van Breen uit Kerkwerve (penningmeester), Nico van der Have uit Kerkwerve (bestuurslid) en Bram Verkerk uit Ouwerkerk (bestuurslid). ZIERIKZEE - Een eenzame man in een bootje peilt de diepte in de gracht van Zierikzee. Mo menteel wordt op alle fronten gebaggerd in de stadsgrachten. Deze zijn zo ondiep dat de waterkwaliteit te slecht is geworden en er minder zuurstof in het water zit waardoor vis sen dood gaan. Langs de waterkant zijn inmid dels veel bomen omgezaagd. Dit is gedaan om te voorkomen dat bladeren binnen de kortste keren de grachten weer vervuilen en omdat er werkruimte nodig is. Bovendien wa ren de stadswallen van oorsprong kaal en wil de gemeente in de toekomst de beplanting wat minder dicht maken zodat er op verschil lende plaatsen weer doorkijkjes komen. foto Dirk-Jan Gjeltema Kijk voor adressen cp www.schoenenreus.ni Warm gevoerd Zwart en grijs mt 32-42 Beige mt 32-41 GOES - De inzendtermijn voor de Zeeuwse voorronde van de schrijf wedstrijd van Write Now is ver lengd tot 15 februari. De landelijke schrijforganisatie vraagt jongeren van 15 tot en met 24 jaar om een zelfgeschreven Nederlandse tekst van maximaal 2000 woorden te sturen naar info@writenow.nu. Op 24 maart wordt in 't Beest in Goes de uitslag van de voorronde bekendgemaakt. - 1 Sigaretten waren jarenlang ten strengste verboden in het Middel burgse gezin. Met een zoon die aan astma lijdt, zou roken voor hem erg vervelend zijn, luidde het medische advies. En dus gedroegen pa en ma zich keurig. Gasten werden vriendelijk doch be slist verzocht rookwaar op zak te houden, of buiten een rokertje op te steken. Om dezelfde medische reden wer- Tip? redactie@pzc.nl den ook alle huisdieren streng bui ten de deur gehouden. Pijnlijk was dan ook de ontdek king van de ouders dat hun zoon, die inmiddels de puberleeftijd be reikt heeft, er zelf wel stiekem op los paft. En hij leed er fysiek allerminst on der. In plaats van een rookverbod en huisarrest voor zoonlief hebben pa en ma een andere daad gesteld. „Jij rookt, dan nemen wij een hond."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73