Crèchemoordenaar sloeg eerder toe Morales claimt winst Met 'tip op stap... 0stipreizen.nl Moslimrebellen nemen macht in Somalië over Ook bij een deze maand met mes gedode vrouw is motief een raadsel. Sauerland Stern Hotel**** Special Journey to Thailand 1) renen 6 I Dinsdag 27 januari 2009 PZC door onze correspondent Pascale Thewissen DENDERMONDE - De 20-jarige Kim de G., die vrijdag een crèche in Dendermonde binnendrong en twee baby's en een 54-jarige leid ster vermoordde, wordt ook ver dacht van de moord op een 73-jari- ge vrouw uit Beveren. Die moord vond precies een week voor het bloedbad in kinderdagverblijf Fa- beltjesland plaats. Ook in die zaak is het motief volstrekt onduidelijk. De vrouw werd op vrijdagavond 16 januari dood aangetroffen in haar woning. Zij was met messte ken om het leven gebracht. De po litie stond voor een raadsel. Er was niets uit de woning verdwenen. In de woning is DNA van De G. aan getroffen. De moord werd, net als de slachting in Fabeltjesland, op een vrijdag gepleegd, het moord wapen was in beide gevallen een mes en een getuige van de moord in Beveren heeft de vermoedelijke dader er op de fiets vandoor zien gaan. Kim de G. had geen auto en was ook naar Fabeltjesland met de fiets gekomen. De G. zegt geen verklaring te kun nen geven voor zijn daden, maar wil volgens zijn advocaat wel mee werken aan het onderzoek. Hij ge droeg zich de voorbije dagen apa thisch en weigerde te eten en te drinken. Hij werd daarop aan het infuus gelegd op de ziekenboeg van de gevangenis van Brugge. De G., door bekenden omschreven als een in zichzelf gekeerd en onop vallend persoon, heeft gisteren voor het eerst enkele verklaringen afgelegd, zegt procureur Christian du Four. Niet alleen de families van de slachtoffers willen graag antwoord op hun vragen, ook de ouders van De G. zelf willen we ten waarom hun zoon de gruwelij ke moorden heeft gepleegd, ver klaarde zijn advocaat Jaak Haan tjes gisteren. „Die mensen zijn ge choqueerd, emotioneel totaal on dersteboven." Op internet was gis teren te lezen wat er zich heeft af gespeeld in de crèche. De 16-jarige Joyce beschrijft op haar weblog hoe ze bezig was aan haar laatste dag als stagiaire in Fabeltjesland. 'De miserie begon om vijf over tien. We zitten rustig met de kind jes te spelen. Ineens horen we pa niek. We gaan kijken. Rita vol bloed. Hilde roept dat er iemand met een mes is. Ik kan samen met een kindje gaan lopen. De rest blijft machteloos achter', schrijft het meisje. 'Sorry dat ik jullie niet allemaal heb kunnen helpen'. De jongeman die in Dendermon- de twee baby's en een verzorg ster doodde, wordt verdacht van een tweede moord. Ook in die zaak ontbreekt het motief. la paz - President Evo Morales van Bolivia krijgt zijn zin. Tijdens een volksraadpleging steunde zes tig procent van de stemgerechtig den zijn plan voor een nieuwe grondwet. Morales heeft de over winning opgeëist nadat de uitslag bekend werd van het zondag ge houden referendum. Volgens de president is een nieuw tijdperk aangebroken, waarin alle Bolivianen gelijk zijn. De nieuwe constitutie voorziet in de mogelijk heid voor Morales, de eerste Bolivi aanse president van indiaanse af komst-, om voor de tweede keer een gooi te doen naar het presi dentschap. In december staan pre sidentsverkiezingen" gepland. De nieuwe grondwet moet ook de positie van de inheemse bevolking verbeteren. Ruim dertig inheemse gemeenschappen krijgen recht op landeigendom en het gebruik van hun eigen taal en rechtspraak. Ook moeten indianen meer verte genwoordigers krijgen in het con gres, dat de nieuwe naam 'multi culturele assemblee' krijgt. In het westen van Bolivia leven veel indianen. Daar is vooral voor de grondwet gestemd. ATHENE - Griekse boeren gooien melk weg bij een blokkade op een snelweg. Sinds een week worden belangrijke wegen in het noorden en grensovergangen bezet uit protest tegen de ge kelderde prijzen voor hun producten. Inmiddels hebben veehouders zich aangesloten bij de pro testen. Door de blokkades is het schiereiland Pfe- loponnesos is niet meer over de weg bereikbaar. foto Vassilis Psomas/EPA BAIDOA - Moslimrebellen in Soma lië hebben meteen gebruikge maakt van het machtsvacuüm dat is ontstaan na het vertrek van alle Ethiopische troepen. Zij namen gisteren het parlement in de Soma lische stad Baidoa in tijdens ge vechten met regeringstroepen. Enkele uren na de aftocht van de Ethiopïers trokken strijders van de beweging al-Shabaab Baidoa bin nen. Zij bezetten ook de luchtha ven en rukten op naar het huis van de president. De Verenigde Staten beschouwen al-Shabaab als een terreurorganisatie. De Ethiopische militairen verlie ten het buurland na een interven tie van ruim twee jaar. Zij hielpen de zwakke Somalische interim-re gering bij haar strijd tegen islamiti sche milities. Onlangs besloot Ethi opië zijn drieduizend militairen te rug te trekken. De regering vond de operatie te duur. 4 LI* 3- t/m 8-daagse autovakantie complete 16-daagse rondreis Aankomst feb. t/m okt Inclusief; verblijf in het luxe 4-sterren hotel Sauerland Stern in Willingen, inclusief dagelijks ontbijt en diner. Vertrek feb. t/m okt. Inclusief: vliegreis, taxen, rondreis per bus/trein langs o.a. Bangkok, River Kwai en Gouden Driehoek. Zie stipreizen.nl/desau Zie stipreizen.nl/thsjt ^voorwaarden allerlaaeste oriisearantip zip www «tinrpizpn ni Priimii n n «s» -.nare boek online of bel 020 - 66 22 222 ...of boek bij êên van de 175 D-reizen vakatUiewinkeis "•voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6