Wotte op de bank van Southampton Van Basten krijgt boete van 500 euro Le Comte kan niet blij zijn met zijn twee goals III 18 Iffi 18 'Academy director' vervangt opgestapte Jan Poortvliet. Rinus van de Ven won supercross met enkelblessure Trainer Arts toch weg bij Utrecht Trainer van Ajax gaat accoord met voorstel aanklager KNVB. Koploper in klassement verliest maar slaat wel gat met achtervolger. 15 fe 21 Pi'i 18 pzc Dinsdag 27 januari 2009 31 door Barry van der Hooft DEN HAAG/SOUTHAMPTON - Het ver trek van jan Poortvliet heeft hem aangegrepen, maar vervolgens voel de Mark Wotte dat hij weinig keus had. „Toen het bestuur me vroeg het over te nemen had ik nee kun nen zeggen", legt de nieuwe hoofd trainer van Southampton uit. „Dan zou de club een Engelse ma nager hebben gehaald en hadden Dean Gorré en ik onze tuin kun nen gaan harken. Of op een bij veldje een jeugdteam gaan trainen, want een Engelse coach neemt middelburg - Rinus van de Ven blijkt het afgelopen weekeinde tij dens de Supercross in Goes met een zwaar geblesseerde enkel te hebben rondgereden. De winnaar van het spektakel was bij de tijdtrainingen ten val geko men op het zogenaamde wasbord, maar verbeet de pijn, won de twee series en vervolgens ook met grote overmacht de finale. Gisteren bleek in het ziekenhuis dat de 20-jarige West-Souburger botsplin ters in de enkel heeft. Het gewricht werd meteen in het gips gezet. Vandaag wordt door dokter Van Popta gekeken of, en indien nodig hoe de splinters moe ten worden verwijderd. „De dokter denkt dat ik bij de val waarschijnlijk een bandje heb afge scheurd, die botsplinters heeft meegenomen. Wat daarvan de ge volgen zijn, weet ik vandaag pas. Ik hoop niet dat het opereren wordt. Over drie weken zou ik voor het eerst een supercross in de VS rijden. Dat is altijd mijn ultie me doel geweest. Ik zou het ver schrikkelijk vinden als dat niet door zou gaan." UTRECHT - Maarten Arts keert toch niet terug als keeperstrainer van FC Utrecht. Dat is gisteren in on derling overleg besloten. Beide par tijen konden het volgens een ver klaring op de website niet eens worden over de invulling van zijn functie. Eerder deze maand besliste de arbi tragecommissie van de KNVB dat Utrecht "Arts weer in dienst moest nemen. De oefenmeester, die me de verantwoordelijk was voor de opbloei van doelman Michel Vorm, was een van de vier trai ners van wie de club in oktober af scheid wenste te nemen. De anderen waren John van Loen, David Nascimento en Rob Drup pers. Met hen was al een af vloeiingsregeling getroffen. Arts daarentegen wilde zijn baan terug en kreeg van de KNVB gelijk. Maar uiteindelijk kon toch geen overeenstemming worden bereikt over de inhoud van zijn werkzaam heden. vaak een hele staf mee. Nu heb ben we onze verantwoordelijk heid genomen." Wotte deed zijn verhaal gisteren vanuit de spelers bus, op weg naar Norwich. Daar zit hij vanavond voor het eerst als eindverantwoordelijke op de bank, met assistent Gorré naast hem. Het moet de wedstrijd van de ommekeer worden, tegen een ploeg die slechts drie punten meer heeft dan Southampton. „We hebben tot het eind van het seizoen om de zaak te redden", weet Wotte. „Ik ben hier als aca demy director bewust in de scha duw gewerkt. Ik had ook liever ge zien dat we nu zesde of zevende stonden. Dan had Jan hier ook nog gezeten. Maar we staan 23e en zeist - Trainer Marco van Basten van Ajax zit zaterdagavond ge woon op de bank tijdens de thuis wedstrijd tegen Heerenveen. De aanklager betaald voetbal legde de voormalig bondscoach gisteren een geldstraf van 500 euro voor. De oefenmeester heeft het schik kingsvoorstel inmiddels geaccep teerd. Hij vreesde aanvankelijk voor een schorsing van een wed strijd. Van Basten krijgt de boete omdat hij zondag tijdens de door zijn ploeg verloren uitwedstrijd bij FC Groningen (1-0) het veld inliep. Hij wilde op die manier zijn onvre de duidelijk maken over een beslis sing van scheidsrechter Jan Wege reef, die zojuist Jan Vertonghen met een tweede gele kaart van het veld had gestuurd. Wegereef ver wees Van Basten daarop naar de tribune. Jan Vertonghen mag zaterdaga vond niet met Ajax tegen Heeren veen uitkomen. De tuchtcommis- sie van de KNVB heeft de Belg voor een duel geschorst. De Amsterdamse club kan geen be- Ajax-trainer Marco van Basten gaat akkoord met de boete van 500 euro die de KNVB hem op legt. Daardoor zit hij zaterdag op de bank tegen Heerenveen. de laatste tijd ging echt iedereen zich ermee bemoeien." Tijdens de laatste thuiswedstrijd tegen Don- caster Rovers daalden enkele fans de tribunes af en zochten verbaal de confrontatie met Poortvliet. 'Jan had in veel wedstrijden pech als het ging om het scoreverloop' Wotte: „We hadden na een kwar tier met 3-0 voor moeten staan, maar verloren met 2-1. Het tumult na die nederlaag was voor Jan de druppel. Na zijn vertrek had ik de keus om het wel of niet te doen. Jan wenste me succes en zei dat ik roep tegen die sanctie aantekenen. Volgens de reglementen van de Ne derlandse voetbalbond mag dat al leen als een voetballer direct een rode kaart krijgt. Ajax kon vorige week ook niet pro testeren tegen een schorsing van centrumspits Dario Cvitanich. De Argentijn kreeg twee gele kaarten in de uitwedstrijd tegen NEC. Ver misschien meer geluk zou hebben. Ik heb gemengde gevoelens. Jan had in veel wedstrijden pech als het ging om het scoreverloop." De voormalig trainer van onder meer FC Utrecht, Willem II en RKC wil tot het einde van het sei zoen vol gas geven. „Ik ken de club nu zeven, acht maanden en spring dus niet in het diepe. Maar het wordt wel een lastige klus." Wotte, die als hoofd opleidingen een contract voor onbepaalde tijd heeft, riep zaterdag meteen de er varen spelers van Southampton bij een. „Ik heb ze gezegd dat ze mede verantwoordelijk zijn voor de hui dige situatie. Iedereen moet in de spiegel kijken en een stap extra zet ten." Van het bestuur heeft hij de dediger Patrick Pothuizen van de Nijmeegse club'gaf na afloop van het bewuste duel toe dat Cvita nich eigenlijk niet voor dé tweede keer een gele kaart had moeten krijgen. „Ik liet me vallen en de scheids rechter trapte erin", zei hij. Cvita nich ontbrak daarom zondag te gen FC Groningen. door Rudy Boogert middelburg - Dennie le Comte heeft zijn leidende positie in het PZC-topscorersklassement uitge breid. De aanvaller van Duiveland scoorde zaterdag twee keer, waar door hij een gat van vier punten sloeg met zijn niet scorende eerste achtervolger Danny Weber van Krabbendijke. Le Comte beleefde echter weinig vreugde aan zijn doelpunten, want hij ging met zijn team op ei gen veld onderuit tegen Arnemui- den (3-4). toezegging dat er nog één ervaren speler mag worden aangetrokken. FC Twente-aanvaller Romano Den- neboom leek na de van Roda JC ge huurde Jan Paul Saeijs de tweede Nederlander bij Southampton te worden. „We hebben met hem ge sproken en Romano wilde graag", vertelt Wotte. „Maar zijn trainer Steve McClaren wilde hem niet la ten gaan. We proberen tot het slui ten van de transfermarkt op 2 fe bruari creatief te zijn. Na die da tum kunnen we alleen nog Engel se spelers huren. Als we een erva ren speler halen moet hij fysiek sterk zijn. Na Norwich City krij- gen we thuiswedstrijden tegen Swansea City en Sheffield United. Het wordt een spannend weekje." Ajax incasseerde dit seizoen al vier rode kaarten. Behalve Cvitanich en Vertonghen werden ook Grego ry van der Wiel en Evander Sno di rect van het veld gestuurd. De ro de kaart van Sno in de wedstrijd tegen Willem II was ook omstre den. De KNVB besloot de midden velder na het bestuderen van de te levisiebeelden niet te schorsen. Achter de top twee werd het schut tersveld behoorlijk door elkaar ge husseld. Net als zijn ploeg Veere klimt René Michel Gerritsen dit seizoen gestaag op de ranglijst. Veere staat inmiddels op kop in de derde klasse A, Gerritsen staat nu derde na zijn drie doelpunten te gen Wolfaartsdijk. Dat is ten koste gegaan van Hoessein Bouzambou, die met RCS niet in actie is geko men. Andere markante stijgers zijn oud-winnaar Adri van Hanegem (IJzendijke), die met 21 doelpun ten inmiddels in de top vijf is aan beland, en Maarten Brasser (Arne- muiden), die door zijn drie doel punten tegen Duiveland de top tien nadert. klasse goals factor totaal T r 1.- Dennie Ie Comte (Duiveland) 2E 18 1,5 27 2. - Danny Weber (Krabbendijke) 4B 23 1 23 3. 4 René Michel Gerritsen (Veere) 3A 1,5 22,5 4.4 Hoessein Bouzambou (RCS) 1C 4 11 22 5. 4 Niekvan Sprundel (Aardenburg) 3A 14 1,5 21 - Adri van Hanegem (IJzendijke) 5A -v 21 1 7.4 Dennis de Nooijer (RCS) 1C 9 2 4 Wesley Goud (SKNWK) 3A 12 1,5 1% 18 4 Wilfred van den Dries (Wolfaartsdijk) 3A 12 1,5 f Ahmet Demir(Rillandia) Hifi, 3A i 12 f 1,5 4 Mark Minderhoud (Noormannen) 4A 18 1 18 4 John Sommeijer (Volharding) 5B 18 1 18 13.4 Thomas Vos (Mevo) 4B 17 1 17 14. 4 Maarten Brasser (Arnemuiden) 2E 11 1,5 16,5 15. 4 Marinus Baas (Kloetinge) 1C 8 2 PZC WA 16 Marco van Basten werd zondag door scheidsrechter Wegereef naar de tribune gestuurd. foto Koen Suyk/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67