Streek moet zich blijven presenteren Fysiotherapiepraktijk Groenendijk krijgt nieuwe kans Containers zoek nTSJQJ SpOSJS 28-29-30-31 JANUARI a.s. alles aan absolute bodemprijzen. z Shirts voor Roemenië Voortdurende aandacht voor regio trekt (werkende) inwoners. Gemeente Hulst doet nieuw bod voor huur kantoor Kloosterzande Forse tegenvaller voor SchoolSupport4 Afghanistan. 27 januari zijn we vanaf 13.00 uur gesloten om de rest-wintercollecties tot absolute minimum prijzen te verlagen, woensdag 28 januari om 9.00 uur beginnen onze dolle dwaze koopjes.... U bent meer dan welkom. (let op vakantie van 1 tm 13 februari) PZC Dinsdag 27 januari 2009 23 HULST -Volleybalshirts, volleyballen, kinderkleding en knuffels. Dat hebben de Zeeuws-Vlaamse volleybalverenigingen Voorwaarts en De Sterre ingeza meld voor de Stichting Helpt Roemenië. Deze stichting zet zich in voor jon geren in Roemenië. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaamse ge meenten en bedrijven kunnen de krimp van de bevolking niet tegen houden. Maar de vaart waarin het aantal Zeeuws-Vlamingen terug- holt, is wel af te remmen. De cam pagne uwnieuwetoekomst.nl stoomt daarom onverminderd door de ko mende jaren. Deelname aan de emigratiebeurs vorig jaar heeft Zeeuws-Vlaande- ren niet alleen een stortvloed aan publiciteit gebracht. Naar aanlei ding van de campagne vestigden zich de afgelopen maanden min stens 22 gezinnen (met totaal 49 gezinsleden) in .de regio. Van die gezinnen streken er negen neer op het grondgebied van de gemeente Temeuzen, vijf kozen voor Hulst en vijf voor Sluis. Van de drie ont brekende gezinnen heeft uwnieu- wetoekomst nog niet achterhaald waar ze zich precies vestigden. In Zeeuws-Vlaanderen woonden op 1 januari zon 130 inwoners minder dan een jaar eerder. Zon der de komst van 49 nieuwe inwo ners door de promotiecampagne zou de bevolkingsafname substan tieel groter zijn geweest. Alle re den dus om uwnieuwetoekomst meer handen en voeten te geven, vonden de drie gemeenten én het bedrijfsleven in de streek. Oprich ting van een stichting was niet no dig, maar samen verder gaan als vaste werkgroep vonden gemeen ten en bedrijven wel waardevol. Het bestuur van de werkgroep - in eigen jargon de 'task force' - uw nieuwetoekomst presenteerde zich gisteren. Jaap Sala (burgemeester van de grootste krimpgemeente, Sluis) is voorzitter en John de Jon ge (directeur van de Rabobank Ter- neuzen-Sas van Gent) vice-voorzit- ter. De burgemeester vaii Terneu zen (Jan Lonink) en Hulst (Jan-Frans Mulder), Dow-direc- teur Peter Holicki en oud-onderne mer Frans Reijniers zijn bestuursle den. De Terneuzense topambte naar Jeannette Groeneveld beheert het secretariaat. Uwnieuwetoe komst kijkt niet alleen in eigen kring rond, maar werkt samen met organisaties en instellingen als Bedrijven hebben opvolgers en werknemers nodig. Aanprijzen van rustige (maar niet doodse) streek en het aanbieden van ba nen partners lokken mensen. het CWI, de VW-Zeeuws-Vlaan- deren, woningbouwcorporaties, de Brabants-Zeeuwse Werkgevers, makelaars, projectontwikkelaars en vertegenwoordigers uit de hore ca, het onderwijs en de zorg. Al die instellingen en sectoren heb ben belang bij het zoveel mogelijk op peil houden van de bevolking. Door nieuwe mensen aan te trek ken én jonge, hoogopgeleide uit de streek afkomstige studenten te rug naar de regio te lokken, bena drukte Holicki. De kredietcrisis mag het landje apart niet voorbij zijn gegaan, op langere termijn blij ven de bedrijven mensen nodig hebben. Dow is al langer bezig met het aantrekken van hoogge kwalificeerde mensen. Het bedrijf slaagde er vorig jaar in vier kandi daten over te halen door ook een baan voor hun partner te vinden. Ook de campagne voor het vinden van bedrijfsopvolgers begint vruch ten af te werpen, liet Reijniers - één van de initiatiefnemers - we ten. Het Aardenburgse installatie bedrijf )an de Ridder is het eerste dat onlangs een contract voor be drijfsopvolging afsloot en er zijn er nog een handvol in voorbereiding. Sala: „Voortzetting van de campag ne heeft dus zin kunnen we na het eerste jaar al concluderen." door Jean-Lou de Cucht HULSOT - De Hulster wethouder Frans de Vries (gemeentelijke huis vesting) heeft fysiotherapieprak tijk Groenendijk een nieuw bod gedaan om een gedeelte van het ge meentekantoor in Kloosterzande te huren. Dat vertelde De Vries gis teravond in de commissie Alge meen Bestuurlijk Zaken. „Het gaat om zo'n driehonderd vierkante meter met een huurprijs die marktconform is. Ik kan echter nog niet zeggen of de fysiothera peut zich daadwerkelijk gaat vesti gen in het gemeentekantoor." Michel van Bunder van de praktijk heeft" De Vries laten weten mid den volgende maand uitsluitsel te geven. Van Bunder sprak er vorige maand in een brief aan het ge meentebestuur zijn teleurstelling over uit, dat de gemeente besloten heeft het leegstaande gemeente kantoor aan het Hof te Zandeplein 1^ Praktijk Groenendijk kan een deel van het gemeentekantoor in Kloosterzande huren 'volgens marktconforme prijs'. Eerdere on derhandelingen liepen stuk. te verhuren aan de projectleiding van Plan Perkpolder. De Vries: „Een brief die niet ge heel overeenkomstig de werkelijk; heid was." Onderhandelingen die de gemeen te eerder voerde met de praktijk voor fysiotherapie over dit ge bouw liepen op niets uit. Volgens De Vries zijn de onderhandelin gen afgeketst omdat het bod te laag was. De gemeente had het ge meentekantoor al langere tijd in de verkoop staan. Gezien de huidige economische situatie verwachtte De Vries het pand niet op korte termijn te kunnen ver kopen en koos daarom voor ver huur. De fractie Algemeen Belang Groot Hulst (ABGH) vroeg het college van burgemeester en wethouders onlangs met klem nog eens in on derhandeling te gaan met fysiothe rapiepraktijk Groenendijk over de verhuur van het voormalige ge meentekantoor. De fractie van ABGH was bang dat de fysiotherapeuten uit Kloosterzande verdwijnen. ABGH vindt dat slecht voor de leefbaar heid in het dorp, te meer omdat er volgens de fractie de laatste jaren al zoveel voorzieningen van Kloosterzande naar Hulst zijn ver huisd. door Jean-Lou de Gucht ZUIDDORPE - De twee containers vol machines en apparatuur die de stichting SchoolSupport4Afghanis- tan in november naar Kabul heeft gestuurd zijn nog steeds niet aan gekomen. „En dat is een forse te genvaller", zegt voorzitter John Langerak van de stichting. De con tainers zijn bedoeld voor twee scholen in Kabul en bevatten on der meer draaibanken, boormachi nes en freesmachines. Volgens Lan gerak gaat het al gauw om een be drag van zo'n 80.000 euro per con tainer. Het geld heeft de stichting het afgelopen jaar via fondsenwer ving bij elkaar gekregen. Volgens Langerak staan de containers er gens in Pakistan. „Zo gauw ze in Afghanistan aankomen, ga ik er heen. Maar dat kan nog wel twee maanden duren." Langerak zamelt al jaren gereedschap, computers, technische boeken en overig lesma teriaal in voor Afghanistan. Ook brengt hij al enkele jaren leraren techniek de nieuwste snufjes en onderwijsmethoden bij. dolle dwaze dagen Natuurlijk bij: Mannenmode: Brouwerijstraat 7 - 4501 CM Oostburg Bedrijfsmode showroom: Brouwerijstraat 7 - 4501 CM Oostburg Telefoon: 0117-452213 Damesmode: Markt 14 - 4501 CK Oostburg Fax:0117-453448

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63