1 Vandalisme viert hoogtij in Zeldenrust m ■t 11 11 1 Verhuisbericht I Jeugd van Hengstdijk viert carnaval Buurt is overlast van kleine groep hangjongeren spuugzat. Z PZC Dinsdag 27 januari 2009 21 door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Buurtbewoner Jaap Verhelst is het beu, is het zat. Spuugzat. Geen week kan er voor bij gaan of ergens in de wijk Zel denrust is er weer een school, een speel- of gymzaal het doelwit ge weest van het groepje vandalen dat al maanden de buurt terrori seert. Verhelst wil nu - na de zo- I veelste aanslag op publieke eigen dommen - overheden, politie en buurt mobiliseren om met een ge- I zamenlijke aanpak eens en voor goed verlost te worden van de van dalistische praktijken van wat op geschoten tieners. Het voorbije weekeinde had het groepje het weer eens voorzien op het schoolgebouw van De Geule aan de Merwedelaan. Een ruit ging aan diggelen, de muren wer den besmeurd en het schoolplein bezaaid met glaswerk. Directeur Jo Luycks kon gisterochtend voor de zoveelste keer in maanden weer een schadeformulier invullen en digitaal aangifte doen van het voor val bij de politie. „Ja", zegt Luycks, „het houdt maar niet op. Het is de laatste maanden diep en dieptrëu- rig-" Buurtbewoners, ouders weten van de golf van vernielingen af, maar I roeren zich amper. Aangifte doen heeft weinig zin is de algemene in druk. Er wordt toch geen actie on dernomen. Verhelst beaamt dit, maar pikt het niet meer. Hij pikt het niet dat de buurtbewoners niets doen, dat de gemeente in ge breke blijft en dat de politie niets onderneemt. Hij belooft keihard actie te gaan ondernemen. Brie ven aan de scholen, aan de ge meente. Luycks: „Ik ken Jaap als buurtbe woner en als hij zegt dat-ie actie ondernemen gaat, dan gebeurt dat ook. Van onze kant kan-ie steun verwacliten, want ook ik vind dat deze golf gekeerd moet worden." Sinds november zijn er ruiten inge- I gooid bij de basisscholen De Geu le en De Hille, sneuvelde er glas- Graffiti op een muur van de gymzaal aan de Merwedelaan in de Terneuzense wijk Zeldenrust. foto Peter Nicolai werk bij peuterspeelzaal Bruintje Beer, werd er fik gestookt in vuil containers bij de scholen en de kinderzaal, werd de gymzaal aan de Merwedezaal voorzien van graf fiti en gingen de regenpijpen aan buurthuis 't Rivierenhuis aan brok ken. „Ja, dat lijstje ken ik, maar ik kan er zo nog veel meer aan toevoe gen. De schade die de voorbije maanden is aangericht loopt al gauw in de duizenden, zo niet tienduizenden euro's. Natuurlijk gebeurt er in andere Terneuzense buurten ook wel eens wat, maar de laatste tijd loopt het in onze wijk echt de spuigaten uit. Als ik 'De schade die is aangericht loopt in de duizenden, zoniet tienduizenden euro's' na een vakantie weer op school kom ben ik gewoon bevreesd over wat ze nu weer hebben aange richt." Het schoolhoofd doet bij elk incident keurig aangifte bij de politie. Soms komen agenten even kijken, maar daar blijft het dan bij. Luycks heeft de vernielingen ook al aangekaart in het regulier over leg met de gemeente Terneuzen, maar ook dat heeft niet tot actie ge leid. „Met een beetje extra toezicht zou den we wellicht al gediend zijn. Zit dat er niet in, dan moeten we toch andere maatregelen overwe gen." Welke dat dan mogen zijn weet de directeur nog niet. Came ratoezicht wellicht. „Maar dat is duur en waarschijnlijk ook niet de oplossing." Extra toezicht, camera's en het af sluiten van een straatje deden re centelijk het ROC Westerschelde en het Zeldenrust-Steelantcollege wel verlossen van hangjongeren, maar daarover ging ook eerst twee jaar van wachten aan vooraf. Luycks en Verhelst voelen er ech ter niets voor om nog langer af te wachten. verhuist de redactie Zeeuws-Vlaanderen. Nieuw kantooradres: Herengracht 7 4531GM Terneuzen Postadres: Postbus 145 4530 AC Terneuzen Telefoonnummer: 0115 - 64 57 40 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl HENGSTDIJK - Een week voordat het zottenfeest losbarst viert Hengstdijk traditioneel carnaval. De plaatselijke wagenbouwersclub de Polderjongens voert zaterdag 14 februari de leut aan. Het feestje is vooral gericht op de jeugd. Vanaf de basisschool trekt om 14.00 uur een stoet van ruim hon derd kinderen door het dorp. Een boerenkapel blaast de carnavaleske noot. De carnavalsstichtingen uit Kloos- terzande, Lamswaaarde, Vogel waarde en Ossefiisse uit de voor malige gemeente Hontenisse slui ten met hun prins en raad van elf in de optocht aan. Na de stoet wordt er verder gefeest in het gemeenschapscentrum de Schuur. De kinderen gaan op mu ziek van dj. P i tijdens het limona debal in de polonaise. Tussen het hossen door worden de prijzen uit gereikt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61