Ministerie onderzoekt notering ouderlijk gezag in kinderpaspoort Vrouw krijgt vijftien jaar celstraf voor moord op minnares man Snelrecht verdachte bedreigen ambulance Ernst Clerum wint VPRO/Boy Edgarprijs Jeugdvoetbaltrainer krijgt cel voor ontucht Oranjeklanten willen Wilhelmus op radio Snelweg Amelisweerd voor Cramer onlogisch IJslandse Kaupthing betaalt miljoenen terug Duidelijkheid over de ouderlijke macht kan verwarring voorkomen. voor sociale treinreiziger Oad €M9l PZC Dinsdag 27 januari 2009 5 UDEN - De 31-jarige man uit Uden die in. het weekeinde ambulance personeel zou hebben bedreigd, moet vrijdag voor de snelrechter verschijnen. Hij is de zoon van een 53-jarige man die een bloe ding aan zijn arm had opgelopen en zou tegen het personeel heb ben geroepen 'als het maar goed komt, anders doe ik jullie iets'. AMSTERDAM - Bassist en compo nist Ernst Glerum is de winnaar van de VPRO/Boy Edgarprijs 2009. Dat heeft de VPRO gisteren meegedeeld. De prijs is de belang rijkste ia Nederland op het gebied van jazz en geïmproviseerde mu ziek en bestaat uit een plastiek van Jan Wolkers en een geldbedrag van 12.500 euro. ROERMOND - De rechtbank in Roer mond heeft gisteren een jeugdvoet baltrainer uit Venlo veroordeeld tot een celstraf van dertig maan den, waarvan twaalf voorwaarde lijk. Volgens de rechter heeft hij ontucht gepleegd met veertien jon gens. Ook moet de 43-jarige zwakbegaaf de man in behandeling. CULEMBORG - De Bond van Oranje verenigingen heeft de NOS opge roepen de in onbruik geraakte ra diofelicitatie aan de jarige konin gin en het aansluitende Wilhel mus in ere te herstellen. Koningin Beatrix wordt zaterdag 71 jaar. Ve len missen volgens de Bond de tra ditie van het in alle vroegte felicite ren en het Wilhelmus. UTRECHT - Minister Jacqueline Cra mer van Milieu kan zich niet voor stellen dat de omstreden plannen voor een nieuwe snelweg door na tuurgebied Amelisweerd bij Utrecht doorgaan. Cramer sprak gisteren in Utrecht actievoerders die zich verzetten tegen de mogelij ke aanleg van de snelweg. „Ik kan mij niet voorstellen dat de variant Amelisweerd als beste uit de bus komt", liet zij weten. GRONINGEN - De IJslandse Kaup thing Bank heeft zowel de provin cie Groningen als de gemeente Dordrecht miljoenen euro's terug betaald. Groningen had 20,9 mil joen euro uitgezet bij de IJslandse bank, bij de gemeente Dordrecht ging het om 3,4 miljoen euro. Goes en Veere zijn nog verwikkeld in de procedure om geld terug te krijgen van de andere IJslandse bank, Landsbanki. DEN HAAG - Het ministerie van Bin nenlandse Zaken onderzoekt of op kinderpaspoorten kan worden genoteerd wie de ouderlijke macht heeft. Zo moet worden voorko men dat bij grenscontroles verwar ring ontstaat, doordat kinderen steeds vaker een andere achter naam hebben dan een van hun ouders. De douane is verplicht extra goed op te letten als een minderjarige het land wil verlaten. Die regel geldt om kinderontvoeringen te gen te gaan. Als een kind reist met een volwassene met een andere naam is dat voor de marechaussee reden om de twee even apart te ne men voor een onderzoek. Volgens de marechaussee op Schiphol komt dat tot nu toe zo'n twee tot drie keer per week voor. De contro le bestaat dan meestal uit een tele foontje naar de andere ouder of naar het gemeentehuis om de in schrijving te controleren. Soms wordt de andere ouder naar Schip hol gehaald om te bewijzen dat daadwerkelijk toestemming is gege ven. Volgens Rob Stenacker van de marechaussee op Schiphol zijn de meeste onderzoeken snel afge rond. Een enkele keer is het ver moeden van een ontvoering zo sterk dat volwassene en kind wor den tegengehouden. Dat gebeurt een paar keer per jaar. Binnenkort moet ieder kind een ei gen paspoort hebben als het op een buitenlandse reis gaat. Tot nu toe is het mogelijk kinderen bij te schrijven in het paspoort van hun ouders, maar de Europese Com missie wil die mogelijkheid af schaffen om kindersmokkel beter te kunnen bestrijden. ROTTERDAM - Een 32-jarige vrouw uit Ridderkerk moet vijftien jaar de cel in, omdat zij de minnares van haar man heeft vermoord. Zij zette die moord zo in scène dat het leek alsof het slachtoffer, dat vijftien weken zwanger was, zelf moord had gepleegd. De rechtbank in Rotterdam sprak gisteren het zusje (23) van de ver oordeelde vrij. Zij kon niet weten dat haar zus van plan was haar ri vale te doden, oordeelden de rech ters. Het Openbaar Ministerie wil de haar voor acht jaar in de cel, omdat zij had moeten ingrijpen toen zij in 2007 op bezoek waren bij het slachtoffer (23). Dat moest medicijnen, bleekwater en alcohol innemen, maar zij werd hiervan slechts misselijk. Daarop haalde de oudste zus een koord uit de auto, bond haar rivale het koord om de nek en liet haar een afscheidsbrief je schrijven. Het moest lijken alsof het slachtoffer zich had opgehan gen aan een haakje aan het pla fond. Uit de verwondingen bleek echter dat ze is verwurgd. Het jongere zusje verbleef onder tussen in de woonkamer en hoor de getrappel en stikgeluiden. Ze keek in het kamertje waar het mis drijf plaatshad, maar haar zus stuurde haar weg. Daaraan gaf ze gehoor. Ze had volgens de recht bank niet door dat de ander bezig was de vrouw te vermoorden. gedrag van treinreizigers. Personeel konden in- en uitstappen. Dit week- da-Rotterdam-Den Haag twintig van Arriva deelde pennen uit aan einde werden bij controles in de mensen opgepakt en 221 boetes uit- treinreizigers die via rode lopers nachttreinen op het traject Bre- gedeeld. foto Niels Westra/GPD Inbegrepen: Vervoer per Oad Comfort Class Touringcar 3 overnachtingen o.b.v logies ontbijt Stadstour Afscheidskoffietafel In unieke OlS samenwerking met: IREIZE Inbegrepen: Vervoer per Oad Comfort Class Touringcar 3 overnachtingen o.b.v logies ontbijt Stadstour Afscheidskoffietafel In unieke Os samenwerking met: R EIZ E REIZEN REIZEN €I89,- v.a. €219 €159 Inbegrepen: Vervoer per Oad Comfort Class Touringcar 3 overnachtingen o.b.v logies ontbijt Stadsrondrit en wandeling Afscheidskoffietafel in unieke Oad samenwerking met: IREJZENJ Vertrek zat. 21 februari, vr. ïo en 17 april Het bruisende hart van Frankrijk is zonder twijfel Parijs, met de Champs-Elysées als levendige slagader. Een bezoek aan de 'Lichtstad' is letterlijk en figuurlijk een belevenis. En met wie kunt u dit beter ervaren dan met de Parijs-specialist bij uitstek! Berlijn laat zich het best omschrijven als een stad met een diep verleden, gegoten in een nieuw jasje. Naast monumentale gebouwen en musea kent Berlijn een trendy en levendig centrum. Berlijn is een stad om beleefd te hebben. In Praag staat de eeuwenoude geschiedenis nog steeds midden in het leven. In deze sprookjesachtige stad vindt u talrijke theaters, restaurants, bierhuizen, wijnkelders en winkels. Ontdek het zelf; de 'Gouden Stad' Praag is een bezoek meer dan waard. De bus vertrekt, uit uw buurt. Niet inbegrepen reis- en/of annuleringsverzekering calamiteitenfonds a 2,50 uitgaven van persoonlijke aard optionele excursies administratiekosten prijs is o.b.v. 2-pers. bezetting ►Ga voor boeking of meer informatie naar uw dichtstbijzijnde Globe Reisburo bel 0900-8482 (0,15 pm) of kijk op www.globereisburo.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5