Sport droomwens Zitskiër Van der Klooster pakt brons in Aspen Maxime Osse heeft geen probleem met overstap van pony naar paard GOE K£Jmsü!É&B. RUNDERGEHAKT 3 98 349 299 BUIKSPEKLAPPEN 698 349^9 RiBKARBONADE 648 449 399 KUIKENFILET 698 449 399 Jeugdige Terneuzenaar wil gehandicaptensport stimuleren. Vlissinger komt ten val in slotfase van race op Winter X Games. Opnieuw overwinning voor 's Lands Welvaren Dwaling jurylid kost Gunst nationale titel Sam van 't Westende geplaatst voor NK Rolstoelhockeyers in Sportpunt Zeeland Fop Fonteijne voltooit WK op Weissensee Bevelandse amazone rijdt Navaro naar hoogste eer Z2-klasse. MAROS, euro's goedkoper, elke week weer PZC Dinsdag 27 januari 2009 33 door René van Stee TERNEUZEN - Stel je hebt een licha melijk gehandicapt halfbroertje van acht dat dolgraag wil sporten, maar op heel weinig plekken te recht kan. Joey de Loor uit Terneu- zen vond dat hij een zetje in de goede richting moest geven. „Want ikzelf vind sporten hele maal geweldig. Wat mij betreft moet ook iedereen dit kunnen doen. Vandaar dat ik op zoek ben gegaan naar een aantal mogelijkhe den voor mijn broertje Jochem en zijn vriendje Sean", vertelt de t6-ja- rige scholier uit havo 4 van De Re de in Terneuzen. Bij tennisclub Drive in zijn oude woonplaats Sas van Gent had Joey meteen beet. Daar wilde tennisle- raar John Dijkman graag aan de slag met de twee jongens, die van wege hun handicap aan een rol stoel zijn gekluisterd. Hun enthou siasme werkte aanstekelijk. „Ik dacht meteen, daar-moet ik meer mee doen. Zodoende kwam ik op het idee om een landelijke dag te organiseren waarop bekende Ne derlandse sporters clinics geven aan gehandicapte, jonge sporters", aldus Joey, die met zijn initiatief ook een hoger doel wil dienen. „Allereerst moet zo'n landelijke dag jaarlijks terugkeren. Daarnaast hoop ik dat de gehandicapten sport een extra stimulans krijgt." Een reclameboodschap op MTV van het project Create Your World bracht Joey op het juiste spoor. Hij schreef in en het afgelopen week einde bleek dat hij niet als enige vond dat er een prima plan lag. Joey werd met 299 anderen uit 1700 inschrijvingen uitgekozen om zijn ideeën te presenteren. „Dat was in het Hiltonhotel in Rotter dam. Heel spannend allemaal. Uit- In het kader van het project Crea- te Your World maakt Joey de Loor kans om clinics van beken de sporters met jonge, gehandi capte sporters te organiseren. eindelijk bleef ik met negen ande ren over. Schitterend natuurlijk, maar ik juich nog niet te vroeg. De komende twee maanden moet ik keihard aan de slag om er voor te zorgen dat ik bij de beste vijf kom. Pas dan is het helemaal perfect." Joey krijgt vanaf nu professionele begeleiding van een coach om zijn droom in een goede presentatie naar voren te laten komen. Zo wor den onder meer filmpjes gemaakt met zitskiester Dominique de Jon ge uit Terneuzen. Zij mikt op deel name aan de paralympics die vol gend jaar in Vancouver worden ge houden. „Je kunt het beschouwen als het voeren van een campagne. Via internet, televisie, kranten of tijdschriften moet ik nu de aan dacht op mijn droom zien te vesti gen." Joey zal niet bij de pakken neerzitten als hij het onverhoopt niet haalt. „Want ik heb me er vol ledig in vastgebeten. De komende tijd zal ik zó veel invloedrijke men sen ontmoeten. Daar móet haast wel iets positiefs uit voortkomen", verklaart hij optimistisch. De uitwerking van het plan zit al helemaal in Joeys hoofd. De lande lijke dag moet plaatsvinden in het midden van land, met zoveel mo gelijk bekende sporten en spor ters. En hij heeft nog een droom. „Ik wil ooit een sportschool begin nen voor mensen met een licha melijke handicap." Een droom die uitkomt »- Create Your World is een pro ject dat in het kader van Rotter dam als Europese jongeren- hoofdstad 2009 is opgezet. De jeugdige deelnemers krij gen de kans om hun grootste droom te laten uitkomen. In principe is alles mogelijk. Tientallen bekende Nederlan ders, onder wie Hugo Borst, Roy Makaay en Howard Kom- proe werken er aan mee. p Via sen publieksstemming zal in maart blijken welke vijf dro men werkelijkheid worden. De ze worden op professionele wijze en met behulp van een subsidie uitgevoerd. ASPEN - Kees-Jan van der Klooster is er niet in geslaagd zijn titel te prolongeren tijdens de Winter X Games in het Amerikaanse Aspen. De Vlissingse zitskiër eindigde op het onderdeel Mono Skiën X als derde. Er waren twaalf deelnemers. Van der Klooster haalde de finale op zondag. Daarin kwam hij uit tegen Tyler Walker en Sam Ferguson. De winst ging uiteindelijk naar de Amerikaan Tyler Walker. Hij leid de van start tot finish. Van der Klooster was als tweede weg en kon Walker lange tijd vol gen. De derde finalist, Sam Fer guson, ging meteen na de start on deruit en lag ver achter. Halverwe ge de wedstrijd leek Van der Kloos- KWADENDAMME - Het driebanden team van 's Lands Welvaren 1 heeft de goede lijn in poule twee van de tweede divisie te pakken. Wederom werd gewonnen en dit keer van BC Capelle 2 (6-2). Jaap Hameling en Rinus Pankow zetten de thuisploeg op voorsprong en daarmee was al een punt veiligge steld. Luc Peeters verloor vervol gens, maar Ronald van Geyt zorg de dat de winst in Zeeland bleef MIDDELBURG - Denise Gunst uit Yerseke is door een fout van de ju ry haar nationale titel veldrijden in de klasse 5 kwijtgeraakt. Gunst had zondag tijdens het NK in Almelo twee minuten voor sprong op de eerste achtervolger, toen haar versnellingsapparaat af brak. Ze wilde bij de wisselpost haar fiets omruilen, maar dat werd haar door een jurylid verboden. In de reglementen staat dat dat in haar categorie echter wel mag. Dat kon de official pas na de race dui delijk gemaakt worden. Denise Gunst was haar titel toen kwijt. DEN HAAG - Sam van 't Westende (17) heeft zich tijdens de districts kampioenschappen van Zuid-Hol land gekwalificeerd voor het NK judo voor junioren (-20 jaar). De Vlissinger won zijn drie par tijen in de klasse tot 66 kilo alle maal voortijdig met een vol punt (ippon). Van 't Westende behoort tot de ti telkandidaten. Vorig jaar werd hij derde op het NK voor senioren. GOES - De Sportclub Gehandicap ten Beveland (SGB) houdt zater dag 7 februari een competitiedag voor de handbewogen rolstoel hockeyers. Zo'n dertig, clubs uit heel Neder land komen naar Sportpunt Zee land om op die dag de competitie wedstrijden af te werken. Er wordt in verschillende klassen gespeeld, aghankelijk van de handi cap van de deelnemers. Ook twee teams uit Goes geven ac te de présence. De aanvang is 10.30 uur. Het is tweede keer dat SGB de wedstrijden organiseert. MIDDELBURG - Fop Fonteijne ui!- Burgh-Haamstede heeft het WK schaatsers voor masters over een afstand van 200 kilometer vol bracht. De Schouwse veteraan was op de Weissensee ruim voor het sluiten van de tijdcontrole binnen en fi nishte als 64e. De wedstrijd, die werd verreden onder fraaie om standigheden, werd gewonnen door Sjouke Hellinga uit Broekster- wolde. Ook Archie Staal uit Zierikzee ging van start, maar hij hield het na 30 kilometer voor gezien. Een dag eerder voltooide Theo Zoontjes uit Koudekerke een toer tocht over 200 kilometer. Hij kwam als 9e over de streep. Er wa ren slechts 23 rijders die de 200 km vol maakten. Door de dooi was het ijs slecht. Cees Minderhoud (Westkapelle) en Wim Roelse (Meliskerke) re-' den respectievelijk 80 en 187 kilo meters. Ook vandaag rijden Zeeuwen een toertocht van 200 ki lometer. De weersvoorspelling is gunstig. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Maxi me Osse was in de dressuurwed- strijd van Stal De Kroo in Nieuw en Sint Joosland overtuigend de beste in de klasse Z2. Wilma Salrn schreef met overmacht de klasse L2 op haar naam. Na een succesvolle carrière bij de pony's stapte Maxime Osse enkele maanden geleden over naar de paarden. De pas vijftienjarige ama zone uit Heinkenszand ging daar met Navaro meteen op het hoog ste basisniveau van start en schaar de zich hier meteen bij de Zeeuw se top. Vooral de vaart waarmee de op mars van deze combinatie ge beurt, is opzienbarend. Met een ze ge en een tweede plaats tijdens de selectiewedstrijden plaatste het duo zich met gemak voor de finale van het Zeeuwse kampioenschap. En ook tijdens haar eerste nationa le wedstrijd voor junioren in Zwol le mocht Osse zich bij de prijswin naars opstellen. In manege De Kroo liet de havo- scholiere de gevestigde orde mer ken dat ze klaar is voor de Zeeuw se titelstrijd. Osse vormde met dè mooi bergopwaarts en met veel schwung door de baan gaande Jes- ter-zoon een fraai plaatje. De zijgangen werden beloond met achten, waardoor de teller opliep tot het fraaie totaal van 68.52 pro cent. Osse sloeg daarmee een gat van ruim vijf procent met naaste belager èn favoriet voor de titel, IW Maxime Osse (15) heeft geen moeite met de overstap van de pony's naar de paarden. De ama zone uit Heinkenszand wint in Nieuwland de klasse Z2. Wilma Salm met Victoria. Het suc ces heeft Osse ook te danken heeft aan haar viervoeter: „Als amazone kan je er alles aan doen, maar zonder een goed paard kan je het gewoon schudden. Met Navaro heb ik een goed paard. Hij is werkwillig en heel fijn om te rij den. Het is een echte atleet, be schikt over drie goede basisgangen en heeft veel elastiek in zijn lijf Daardoor heeft hij ook geen e.nke- le moeite met de zijgangen. Ook met zijn sterke galop scoort hij hoog." In de klasse L2 was Wilma Salm oppermachtig. De amazone uit Yerseke stuurde de met veel af druk en elastiek door het lichaam door de piste gaan Zazou naar een totaal van 201 punten. Waar de nummers twee tot en met vijf met een onderling verschil van slechts een punt tegen elkaar aanschurk- ten, sloeg Salm een gat van negen punten met de rest. ter de leider te gaan bedreigen, maar de Vlissinger raakte plots uit balans en belandde buiten de baan. Daarna herpakte hij zich, maar was Walker niet meer te ach terhalen. Aan het slot van de race glipte de zilveren medaille hem nog door de vingers. Van der Klooster ging na een kleine schans onderuit en werd nog gepasseerd door de Amerikaan Sam Ferguson. De Vlissinger moest genoegen ne men met de derde plaats. Het was de derde keer dat de vanaf zijn middel verlamde Van der Klooster deelnam aan de Winter X Games, de Winterspelen voor extreme sporten. In 2007 pakte hij brons, vorig jaar werd het goud. Van der Klooster komt uit op het onder deel Mono skiën X. Dat is een is een snowboardcross voor zitskiërs. De Zeeuw richt zich nu weer op kwalificatie voor de Winterspelen in Vancouver. 05 £5 J MAROS prijs niln, tlmm per kg moerige reclames me En de winkels -#• wwwamaros.ni Reclames gekiig J GROOTHANDELSKORTING 10 a 20%, bij afname van 3 kg per vers vleessoort excl. reclames

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53