Terneuzen krijgt kennispolder dansles Honeymoon cursus (12 lessen) woensdag 19 uur 28januari Goud voor konijn HELFT van de HELFT Vrees opheffing school Bewoners fel tegen bouwplan Huize Den Berg Acteur vertelt over boek over watersnood Initiatiefgroep Bètacollege wil bundeling studiecentra. Langzaam komt de diepte terug Leerlingen uit Ritthem moeten in 2012 wellicht naar Souburg-Zuid. Gerrit Bakker uit Zierikzee voor zesde keer landskampioen. r GEHELE WINTERCOLLECTIE Janvier Dance Masters in Goes Reserveer nu .0 7 7 3-2201 76 Ook Salsa - Kids - Streetdance B PZC Dinsdag 27 januari 2009 21 door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - Vlissingen heeft een kenniswerf, Terneuzen krijgt naar alle waarschijnlijkheid een kennis polder. De initiatiefgroep Bètacolle ge, waarin vertegenwoordigers van Dow, veiligheidsinstituut Ricas, het Roe Westerschelde, Zeeland Seaports en Hogeschool Zeeland, werken hard aan een plan waarin nieuwe onderwijs- en informatie centra geprojecteerd worden in de zuidelijke stadsrand van Terneu zen, naast skihal Snowbase. Volgens de initiatiefnemers kan in het noordelijk deel van de Koegors- polder zonder veel problemen een aantal instellingen geclusterd wor den. Gedacht wordt dan aan het oplei dingencentrum voor de hulpverle ning bij rampen van Ricas, het kenniscentrum voor ondergronds- bouwen, het kenniscentrum voor biobased industries, een nieuw ROC, een hotel, studentenhuisves ting in een collegemodel en ge wenste Bètacollege met research- voorzieningen. Ter plekke zou ook nog ruimte zijn voor nieuwe sport- voorzieningen. Het totale ruimte beslag zou tussen de veertig en vijf tig hectare komen te liggen. Burgemeester )an Lonink van Ter- neuzen (beleidscoördinatie) is blij met de plannen. „Dat de initiatief groep zo snel werk maakt van het W* De gemeente Terneuzen steunt initiatief voor onderwijsbunde- ling, maar houdt een slag om de arm voor wat betreft de vesti gingsplaats. uitwerken van plannen valt te prij zen. Zeker in de huidige tijd, met economische tegenspoed, is het zeer lovenswaardig wat deze men sen voor de streek proberen te doen. De gemeente Terneuzen is schriftelijk verzocht steun aan het initiatief te verlenen. We zullen dat zeker doen, maar als het gaat om de lokatie waar alles zou moe ten komen dan ligt dat toch wat complexer." Daarmee is volgens Lonink overi gens niet gezegd dat de noordelij ke Koegorspolder niet het kennis gebied zou kunnen worden zoals de initiatiefgroep voorstaat. „Voor het nieuwe ROC is nog een werk groep bezig met andere lokaties, ook dichtbij de binnenstad. Het re sultaat van dat onderzoek moet nog worden afgewacht", zegt Lo nink. Voorts rekent Terneuzen er ook nog op dat het provinciebestuur de gemeente toestemming ver leend om grootschalige detailhan del toe te staan in en om de skihal. „Gebeurt dat, dan wordt dat deel van de polder een A-locatie, waar op veelal geen onderwijsinstellin gen worden gebouwd." door Raymond de Frel GOES - Een aantal omwonenden is bereid tot het uiterste te gaan om het nieuwbouwplan van Stichting Zuidwester voor Huize Den Berg in Goes-West te dwarsbomen. Geen enkele bezwaarmaker heeft op zich iets tegen de komst van een opvang van verstandelijk ge handicapten tussen de Schenge- en Scheldestraat, maar met name de bouwmassa van het pand is ve len een doorn in het oog. De bewoners vrezen vooral vanwe ge de hoogte van de vier gebou wen op het terrein van de voorma lige Laboratoriumschool voor min der zon- en daglicht in hun hui zen. Ook vinden zij dat Den Berg te dicht (vijftien meter) op hun woningen is bedacht. De gemeen te Goes wil daarmee in de Schel de- en Schengestraat juist voor een karakteristiek straatbeeld zor gen. De bewoners lichtten hun beden kingen gisteren tijdens een hoorzit ting toe aan de bezwaarschriften commissie van de gemeente. „Als het moet, ga ik door tot aan de Raad van State", foeterde een om wonende. De commissie meldt het college van B en W over zes weken of zij vindt dat het bouw plan moet worden aangepast. ZIERIKZEE - Een eenzame man in een bootje slecht is geworden waardoor er minder zuurstof ten weer vervuilen. Bovendien waren de stadswal- peilt de diepte in de gracht van Zierikzee. Mo- in het water zit en vissen dood gaan. Langs de len van oorsprong kaal en wil Schouwen-Duive- menteel wordt gebaggerd in de stadsgrachten, kant zijn bomen omgezaagd om te voorkomen land in de toekomst de beplanting wat minder Deze zijn zo ondiep dat de waterkwaliteit te dat bladeren binnen de kortste keren de grach- dicht maken. foto Dirk-Jan Gjeltema GOES - Acteur Rik Launspach, die zojuist als schrijver zijn debuut heeft gemaakt met het boek 2953 is zaterdagmiddag aanwezig in film theater Fizi in Zierikzee. Later, op 3 februari, komt hij ook naar de boekhandel De Koperen Tuin in Goes. Hij vertelt daar over de tot standkoming van zijn boek, dat vooraf gaat aan de verfilming van het verhaal onder de titel De Storm. Het boek is vorige week ge presenteerd, de film komt dit na jaar uit onder regie van Ben Som- bogaart. Het verhaal gaat over de 18-jarige Zeeuwse boerendochter Julia. Zij raakt tijdens de ramp nacht haar baby kwijt en begint een woeste zoektocht dwars tegen de stroom van evacués in. De op names van de film deden onlangs stof opwaaien in Stavenisse. De middag bij Fizi begint om 15.00 uur. De avond in De Koperen Tuin op 3 februari om 19.30 uur. RITTHEM - Basisschool de. Burcht- Rietheim in Ritthem dreigt te ver dwijnen. De kans is groot dat de kinderen in 2012 naar de nieuwe brede school voor Souburg-Zuid moeten. Maar volgens de Vlissing- se onderwijswethouder staat nog niets vast en zijn het de schoolbe sturen die beslissen. Het Dorpscomité Ritthem is be zorgd. Vanavond wordt tijdens een openbare vergadering gepeild hoe de bevolking denkt over het opheffen van de school. Secretaris Paula Wouters hoopt op een grote actiebereidheid onder de ouders. „Zo'n besluit heeft direct gevolgen voor de leefbaarheid van Rit them." Rietheim telt een kleine zestig leer lingen. De dorpsschool is een de pendance van basisschool De Burcht-Rietheim in Souburg. ZIERIKZEE - Gerrit Bakker uit Zie rikzee is voor de zesde maal natio naal kampioen geworden met één van zijn 'klein chinchilla's', een ko nijnenras. De wedstrijd werd zater dag gehouden in Utrecht, waar een grote kleindierenshow werd gehouden. Bakker versloeg in zijn categorie ongeveer vijftig concur renten. Hij deed voor de negende maal mee aan het nationaal kam pioenschap. „Ik fok al jaren klein chinchilla's." Het fokken van konij nen zit de familie in het bloed. „Mijn vader heeft er 37 jaar in geze ten en mijn dochter Linda is afge lopen weekend derde geworden met een dwergkonijn." De konij nen van Bakker zijn gewild. Hij heeft zaterdag twee beestjes ver kocht aan een Fransman. VLISSINGEN LANGE DELFT MIDDELBURG tjT moi T WALSTRAAT a.s. zondag 1 FEBRUARI KOOPZONDAG MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45