vurige wens in vervulling gaan je straks zonder al die drukte de straat kunt oversteken' Tuinders wachten af Inzendtermijn Write Now verlengd jeregio GOESE RESTANTEN 3-DAAGSE MET VOLOP AANBIEDINGEN! DOOR DE HELE BINNENSTAD 29 - 30 - 31 JANUARI Datenin 0900-0401117 BPZC Dinsdag 27 januari 2009 19 voor de kinderen", blikt Peter Jan Bolding, bewoner van de drukke Westhavendijk, alvast vooruit naar de opening van de randweg in de zomer. „Ik woon hier twintig jaar. Op de Westhavendijk wordt voor al door bestuurders van luxere au to's flink gescheurd. Ik zal blij zijn als dat voorbij is." Toch lijkt niet iedereen alle drukte zo erg te vinden. Meneer Snepvan ger, ook bewoner van de Westha vendijk, is mild. Hij vindt het ge wone autoverkeer niet zo verve lend. Alleen het vrachtverkeer, dat zal hij missen als kiespijn. „Vracht wagens geven de meeste overlast." Dian Scheele van Belangenvereni ging Wllhelminadorp kan zich daar helemaal in herkennen. „De kinderen willen niet eens bij mij aan de voorkant slapen, omdat de vrachtauto's zo'n herrie maken. Ik zal hartstikke blij zijn als die rand weg er is." Minder gelukkig zijn de eigenaren van eetcafé Op d'n Oek. „Als de weg door Wilhelminadorp alleen voor bestemmingsverkeer wordt, dan zal ik toch wel toeristen mis sen die een impulsstop houden voor een frietje", vreest Patrick van der Velde van Op d'n Oek. „We hebben ook wel een hoop vas te gasten, maar toch dacht ik gelijk aan die consequenties, toen de ge meente haar plan bekend maak te." Van der Velde heeft daarover ook al gesproken met de gemeente Goes en die is volgens hem bereid een uitbreiding van zijn terras toe te staan. „De tijd zal het leren of we ons hoofd boven water kun nen houden." Hetty Busman, eigenaresse van ca fé-restaurant Het Loze Vissertje bij het Goese Sas, ziet het niet zo som ber in. Wie gewend is naar het Goese Sas te gaan, zal er wel blij ven komen, denkt zij. „We zouden wel graag wat extra reclameborden willen." Ouders van kinderen op de Stam- periusschool juichen de randweg toe. „Ik moet van de overkant van het kanaal komen", vertelt een be zorgde vader, „en dan is de over steek wel vervelend met al dat ver keer. Ik vind die randweg een per fecte oplossing." De gemeente houdt woensdag 11 februari nog een informatieavond over de randweg in dorpshuis De Brug. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. GOES - De inzendtermijn voor de Goese voorronde van de schrijf wedstrijd van Write Now is ver lengd tot 15 februari. De landelijke schrijforganisatie vraagt jongeren van 15 tot en met 24 jaar om een zelfgeschreven Nederlandse tekst van maximaal 2000 woorden te sturen naar info@writenow.nu. Op 24 maart wordt in 't Beest in Goes de uitslag van de voorronde bekendgemaakt. door Raymond de Frel GOES - De tuinders van het volks tuinencomplex aan de Ploegweg in Goes-West knappen hun ver nielde tuintjes vooralsnog nauwe lijks tot niet op. Het voorbije weekeinde bleef het rustig bij de tuintjes, maar de angst zit er bij de hobbyisten nog altijd goed in. „De kapotgeslagen ruiten van tuinhuisjes zijn dichtge timmerd, maar verder doen we voorlopig even niets. De verlei ding zou voor de vandalen wel eens te groot kunnen zijn als we de boel meteen weer laten opknap pen. We zien het nog even zo aan", zegt tuinder Joop Minnaar. De politie heeft nog geen zicht op de vandalen, die vorige week in de nacht van zaterdag op zondag meerdere tuinhuisjes en kassen aan diggelen sloegen. Eén tuinder houdt het nu volgens Minnaar voor gezien, mede omdat zijn tuintje vorig jaar augustus ook al eens ten prooi viel aan verniel- zuchtigen. Een plan om een bur gerwacht in te stellen, werd bij na der inzien afgeblazen. ADVERTENTIE VAN DE DAG Sportief, spontane goed uitziende 60 jarig vrouw. Zkt vriend 60-70 voor iets samen te doen en eventueel relatie op te bouwen. Postbus: 100693 (€0.80 p/m) Zie de volledige pagina op donderdag of kijk op www.dateninjeregio.nl Deelnemers moeten 18 jaar zijn of ouder. Mocht je hulp nodig hebben bel 0900-0400038 of email naar dateninjeregio ukcustomersupport.com. Deze service werkt niet met een analoge telefoon. Kees Slabbekoorn van waterschap Zeeuwse Eilanden (links) bekijkt met onder anderen Tineke Janse uit het Goese Meer (derde van links), directeur Jan Paul van Hoven (vierde van links) en wethouder Rinus Dieleman (rechts) de tekening van het tracé van de randweg Wilhelminadorp bij de nieuwe afslag langs de Langeweg in de Wilhelminapolder. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43