Siloah met de tijd mee in 's-Gravenpolder Wilhelminadorp ziet 'Prettig dat PZC ,J. Beste winterbier van Nederland komt uit Brouwerij Emelisse Verhuisbericht Debat over innovaties ingelse geeft les aan Zeeuwse mosselsector beginnende schilders 't Beest toont film over Coesenaren in Afrika Bewoners krijgen grotere woonruimte met meer privacy. 18 Dinsdag 27 januari 2009 PZC Op 27 januari 2009 verhuist de redactie Zeeuws-Vlaanderen. Nieuw kantooradres: Herengracht 7 4531GM Terneuzen De overige gegevens blijven ongewijzigd: Postbus 145 4530 AC Terneuzen Telefoonnummer: 0115 - 64 57 40 Email: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl YERSEKE - De mosselsector is vol op bezig met innovaties, zoals het invangen van mosselzaad met in stallaties in het water. De Christen- Unie Reimerswaal houdt donder dag 5 februari een bijeenkomst in Yerseke waar de balans wordt op gemaakt. Te gast zijn mosselkwe ker Wout van den Berg (bedenker van de leuze 'Stop de Groene Leu gen') en Ronald de Vos, manager aquacultuur Prins Dingemanse. Het debat is donderdag 5 februari vanaf 20.00 uur in de kantine van Adri Zoon, Krab 17, Yerseke. DRIEWEGEN - Schilder en tekenaar Kees Ingelse uit Driewegen geeft in zijn atelier Afijneh cursussen aan beginnende en gevorderde hobbyisten. Ingelse legt zich toe op figuratief en abstract werk, waarbij niet de kwalificatie 'mooi' de hoofdmoot is, maar 'verbazing' het uiteindelij ke doel is. De cursus bestaat uit acht midda gen en begint op 4 februari. 5) Meer informatie is te verkrijgen via www.atelier-afijneh.nl of telefonisch op 0113-644203. GOES - De stichting Hope for Life van Nell Nelissen uit Goes laat op donderdag 5 februari in 't Beest zien wat Bevelandse ontwikke lingshulporganisaties doen in Afri kaanse landen. Voor de film Goes werkt met Afrika leverden tal van organisaties beeldmateriaal in over hun werk in onder meer Zuid-Affi- ka, Gambia, Kongo, Tanzania en Kenia. Alle organisaties zijn in 't Beest aanwezig om hun werk toe te lich ten. Er zijn filmvertoningen om 19.00, 20.30 en 22.00 uur. Langeweg De gemeente Goes legt een randweg aan om Wilhelmi- nadorp te ontlasten. Na aanleg van de randweg wordt die overgedragen aan waterschap Zeeuwse Eilanden. Verkeer rijdt nu nog via de Westhavendijk, Brugstraat en Langeweg. 'ILHELMINADORP Nieuwe Randweg. Aanleg begint in februari, oplevering in juli. KAMPERLAND - Het biertje Emelis se Imperial Russian Stout van Bier brouwerij Emelisse in Kamperland is zondag tijdens het winterbierfes- tival in Gouda verkozen tot beste winterbier van Nederland. Bezoekers van het festival moch ten hun favoriet opgeven en het winterbier van Emelisse viel het meest in de smaak. Emelisse Imperial Russian Stout is gebrouwen naar oud-Engels re cept. Het werd in de achttiende eeuw speciaal voor de Russische tsarina gemaakt. Omdat het trans port over zee lang duurde en on der erbarmelijke omstandigheden plaatsvond, werd het bier met een hoger alcoholpercentage en een extra hoge dosis hop gebrouwen Emelisse Imperial Russian Stout 2009 bestaat uit water, palemout, caramelmout, havermout, bisquit- mout, geroosterde mout, honing, Amarillo hop en bovengist en is op een temperatuur van 14 graden het lekkerst. Het alcoholpercenta ge is 11 procent. Het bier heeft een bijzondere smaak doordat het twee maanden op hout wordt ge rijpt. {J www.emelisse.nl Ontwerp van nieuwe woonzorgvoorziening aan de Hazelaarstraat in 's-Gra- venpolder. artist's impression architectenbureau Archikon door Harmen van der Werf 'S-GRAVENPOLDER - Voor bewoners van stichting Siloah in 's-Graven polder zal het een flinke opsteker zijn. Zij krijgen veel meer woon ruimte, eerst in nieuwbouw op de hoek Nazareth-Langeweg en later ook op de plek van het huidige ge zinsvervangend huis De Beukelaar aan de Hazelaarstraat. De Beukelaar is nog maar 26 jaar 'jong', maar niet meer van deze tijd, aldus directeur Jaap Hoekman van Siloah. „Onze mensen hebben in De Beukelaar alleen een slaapka mer van elf a twaalf vierkante me ter", vertelt Hoekman, „en ze moe ten toilet en douche met anderen delen." Nieuwbouw op de hoek Nazareth- Langeweg - gerealiseerd door wo ningstichting R&B Wonen - biedt appartementen van 35 vierkante meter met veel meer privacy. Eind februari of begin maart verhuizen alle 24 bewoners van De Beukelaar daarheen. „TWaalf blijven er defini tief, twaalf tijdelijk. Voor de laatste groep wordt nieuw gebouwd op de locatie van De Beukelaar", geeft directeur Hoekman aan. In de nieuwbouw op de plaats van De Beukelaar kunnen straks acht tien cliënten met een verstandelij ke handicap wonen. Als de proce dures snel verlopen, kan in de loop van dit jaar met de sloop van De Beukelaar worden begonnen. Siloah kan dan eind 2010 de eerste bewoners in de nieuwe Beukelaar verwelkorrten. R&B Wonen is de bouwheer, Siloah huurt het onder komen. De Beukelaar krijgt niet alleen van binnen een ander aanzicht, maar ook van buiten. De woonvoorzie ning bestaat nu uit enkele 'gewo ne' huizen. De nieuwbouw is veel strakker vorm gegeven. Een vurige wens gaat in vervulling. Wilhelminadorp krijgt zijn randweg. De werkzaamheden moeten al voor de zomervakantie afgerond zijn. door Harmen van der Werf Verkeer raast voorbij over de Langeweg tussen de Deltaweg (Goes-Zierik- zee) en Wilhelmina dorp. Wie even niet oppast, zit zo onder een vrachtauto of personen auto. Maar het deert niemand maandagmiddag. „Voor u staat een tevreden mens", vertelt wethouder Rinus Diele- man (CDA, verkeer), „en dat meen ik oprecht." Hij is niet de enige. Dian Scheele van de Belan genvereniging Wilhelminadorp meldt 'ontzettend dankbaar' te zijn. „Weet je", diept zij uit haar ge heugen op, „dat wij hier al sinds 1991 mee bezig zijn. De wijk Goe- se Meer was nog maar in aan bouw. Toen zijn we al over deze randweg begonnen." De wijk Goese Meer heeft voor extra drukte gezorgd, maar de rou te door Wilhelminadorp is bij veel meer automobilisten populair. Het scheelt vanuit Goes-Oost kilome ters om via Wilhelminadorp naar Zierikzee te rijden. Kees Slabbekoorn van water schap Zeeuwse Eilanden heeft cijfers meegenomen. Over de Langeweg - het water- schapsdeel van de 'sluiproute' - ko men dagelijks 4.000 auto's. Dat aantal loopt 's zomers zelfs op tot 5.000. „Zijn dat er echt zoveel?", reageert directeur Jan Paul van Ho ven van koninklijke maatschap Wilhelminapolder verrast. Het gro te landbouwbedrijf heeft er baat bij dat de randweg wordt aange legd. „De druk op het dorp neemt af', stelt Van Hoven, „wat ons ook lucht geeft." De maatschap wil ove rigens zelf nog een nieuwe verbin ding maken naar het hoofdterrein, zodat zwaar verkeer het dorp kan mijden. Van Hoven: „Voor het draagvlak in het dorp is dat belang rijk." Aannemingsbedrij f Reimerswaal BV en de Zeeuwse Asfalt Onderne ming nemen de aanleg van de randweg voor hun rekening. Dë aanneemsom (zo'n 1,1 miljoen eu ro) was voor de gemeente Goes een meevaller. Hoeveel prijsvoor deel is geboekt, wil projectleider Kees van Belzen niet vertellen. „Doen we nooit." „Maar", geeft wethouder Dieleman aan, „het is mooi meegenomen." Het echte werk begint eind februari. Voor de bouw vakvakantie, in juli, moet alles al gereed zijn. Langs de rand weg komt ook een vrijliggend fiets pad. En bij Wilhelminadorp, in het fietspad van en naar Goes, wordt een fietstunneltje aangelegd op de plek waar de randweg aan sluit op de weg langs het Goese ha venkanaal. In Wilhelminadorp wordt het niet helemaal stil. Van de randweg zullen 3.000 auto's per etmaal gebruik maken, is door het waterschap berekend. Blijven er dus 1.000 a 2.000 in het dorp over. Scheele van de bewonersgroep Wilhelminadorp denkt dat dit te pessimistisch is. „Niemand rijdt toch voor z'n lol over al die drem pels in het dorp." Randweg bij Wilhelminadorp In het fietspad langs het havenkanaal Goes-Goese Sas komt een fietstunnel tje bij de aansluiting van de nieuwe randweg en de Westhavendijk. Brugstraat PZC Rolant Quist door Carmen van Zijl WILHELMINADORP - Wat hebben ze ervoor gestreden, in Wilhelmina dorp. Met het ophalen van handte keningen. Op een zaterdagochtend hielden actieve bewoners zelfs au- tomobolisten tegen. Met het vrien delijke verzoek het dorp voortaan te mijden. Bloembakken, wegver smallingen, drempels, het baatte al lemaal niet. Ze bleven komen, de sluipers. „Het zal een stuk veiliger worden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42