PZC Grote onzekerheid bij Van Strien 17 Spoorovergang Ballotstraat is nachtje dicht 'i.U,; i: BEVELANDEN-THOLEN 25 18 en 19 Automobielhandel Pon haalt al zijn wagens weg bij noodlijdende dealer. Licht aan is leven! Astma Vorming van Zeeuws brandweerkorps komt nu toch in zicht Wilhelminadorp nog voor zomervakantie verlost van verkeer Dinsdag 27 januari 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel en Raymond de Frel GOES - De 35 werknemers van het noodlijdende autobedrijf Van Strien in Goes verkeren nog in gro te onzekerheid over hun toe komst. Bij de rechtbank in Middelburg is nog geen faillissement aange vraagd voor de Volkswagen- en Audidealer. Een medewerker van het bedrijf gaat er echter vanuit dat dit onvermijdelijk is. „Tot die tijd kunnen we nog geen vakbond inschakelen." De Rabobank heeft beslag gelegd op de panden van Van Strien; de Troostwijk Groep is ingeschakeld om de waarde van het bedrijf te bepalen. Importeur Pon's Automobielhan del heeft afgelopen weekeinde al zijn auto's weggehaald uit de showroom. „Ze zijn naar autobe drijf Poppe in Vlissingen ge bracht", zegt Pon-woordvoerder Jacques Geijsen. „Vanaf die locatie willen we alle met tientallen klan ten gemaakte afspraken nakomen. Alleen is dat op dit moment nog heel lastig. We beschikken name lijk niet over alle benodigde papie ren, we weten niet welke nieuwe auto bij welke klant hoort. Het is daarom een kwalijke zaak dat we de eigenaar niet of nauwelijks kun nen bereiken." Van Strien-direc- teur )os Smits was gisteren niet be reikbaar voor een toelichting op de financiële perikelen. Voorzitter Rob Strating van de W* Importeur Pon heeft afgelopen weekeinde al zijn auto's wegge haald uit de showrooms van het noodlijdende autobedrijf Van Strien in Goes. Goese merkendealers kreeg de voorbije dagen tal van reacties van mensen die een helpende hand willen bieden. „Een aantal gepen sioneerde managers is zó begaan met het lot van Van Strien, dat het graag meedenkt over de toekomst van het bedrijf Maar goed, zover is het nog niet." De Automotions Groep (onder deel van de BaGe-groep met vijf tien vestigingen in Zuid-West-Ne- derland), heeft geen interesse in een overname, reageert directeur Jeroen Gelok op suggesties van be zoekers van de PZC-website. „Wij hebben niets met Audi en VW en zitten ook niet op een uitbreiding van ons merkenaanbod te wach ten." Van Strien ging sinds de verhui zing in 2007 naar Car Village voor al gebukt onder de kosten voor twee locaties. De miljoeneninveste ring in het nieuwe onderkomen zou worden gedekt door de her ontwikkeling van de verlaten pan den aan de Van der Spiegelstraat. Daar zouden woningen worden ge bouwd. De uitvoering liet lang op zich wachten, omdat het gebied vanwe ge het tegenoverliggende Shell-sta- tion in een risicozone ligt. Jfl KRABBENDIJKE - Jeanine Boone, Elise Ver- schuure en Elske Andeweg vlnr), leerlingen van het Calvijn College locatie Appelstraat in Krabbendijke, zijn winnaar geworden van de tekenwedstrijd 'Ontwerp een reclame-uiting' van het Regionaal Orgaan Verkeerveiligheid Zeeland (ROVZ). Alle scholen in de Ooster- schelderegio doen jaarlijks mee aan de wed- strijd, die deel uitmaakt van de verkeerseduca- Gisteren ontvingen zij uit handen van de Rei- tie voortgezet onderwijs (VEVO). De jury merswaalse verkeerswethouder ieder een vond de ontwerpen van de drie meiden van cd-bon ter waarde van twintig euro. het Calvijn College uiteindelijk het beste. foto Willem Mieras 1/1 - '.JO 91 Kijk voor adressen op www.schoenenreus.nl Warm gevoerd Zwart en grijs mt 32-42 Beige mt 32-41 GOES - De spoorwegovergang in de Buys Ballotstraat is van zondag februari vanaf 21.00 uur tot maan dag 2 februari 06.00 uur wegens werkzaamheden gesloten voor ver keer. Spoorwegbeheerder ProRail ver vangt de spoorbomen en past de elektriciteitskasten aan. Dat ge beurt in het kader van het landelij ke programma Verbeteren Veilig heid Overwegen (WO). Sigaretten waren jarenlang ten strengste verboden in het Middel burgse gezin. Met een zoon die aan astma lijdt, zou roken voor hem erg vervelend zijn, luidde het medische advies. En dus gedroegen pa en ma zich keurig. Gasten werden vriendelijk doch be slist verzocht rookwaar op zak te houden, of buiten een rokertje op te steken. Om dezelfde medische reden wer- Tip? redactie@pzc.nl den ook alle huisdieren streng bui ten de deur gehouden. Pijnlijk was dan ook de ontdek king van de ouders dat hun zoon, die inmiddels de puberleeftijd be reikt heeft, er zelf wel stiekem op los paft. En hij leed erfysiek allerminst on der. In plaats van een rookverbod en huisarrest voor zoonlief hebben pa en ma een andere daad gesteld. „Jij rookt, dan nemen wij een hond."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41