Marseillaise op feestdag Australiërs zy v 32 en 33 31 Zieke Andy Murray kan favorietenrol Australian Open niet waarmaken. Williams gaat niet in op aanbod Roddick Wielrenner Piepoli twee jaar geschorst Gemeente gelooft in wereldtitel Boom ING bezuinigt in Formule I Royston Drenthe kwaad op publiek Dag vol opgaven in Melbourne Joey de Loor wil gehandicaptensport voor jeugd stimuleren Dinsdag 27 januari 2009 Mark Wotte neemt bij Southampton plaats van Jan Poortvliet over Tip? sport@pzc.nl Griep doorbreekt zegereeks door Edward Swier MELBOURNE - Andy Murray deed afgelopen december alles om ster ker te worden. De Schotse revela tie van het afgelopen tennisjaar on derwierp zich in Miami aan een zwaar fysiek regime. Hij at dage lijks 6ooo calorieën om kracht op te doen en won in het krachthonk vier kilo aan spieren. Maar simpel weg een griepprik bij de dokter ha len was er niet bij... Murray was de laatste dagen in Melbourne wat ziekjes. Fernando MELBOURNE - Het was Australia Day,- de nationale feestdag in Au stralië, maar voor veel Fransen viel op de open tenniskampioenschap pen op Melbourne Park minstens zoveel te vieren. Zij zongen de Marseillaise, het Franse volkslied, nadat Gilles Simon én Jo-Wilfried Tsonga de laatste acht op de Au stralian Open hadden bereikt. De als vijfde geplaatste Tsonga, in de kwartfinales tegenstander van Fernando Verdasco, won met 6-4, 6-4, 7-6 van James Blake. Het duel lag in de derde set enige tijd stil vanwege een groot vuurwerk ter ere van Australia Day. Gaël Monfils viel uit met een pols blessure. De nummer twaalf van de plaatsingslijst had de eerste week indruk gemaakt, maar kon in de derde set door het fysieke on gemak nauwelijks nog retourne ren. Niettemin leverde ook die par tij een Frans succesje op. Gilles Si mon was namelijk Monfils' tegen strever. De nummer zes van de plaatsingslijst, ongemakkelijk met de situatie, treft nu - net als vorig jaar - Rafael Nadal. „Ik had liever echt gestreden met Gaël. Het is nooit leuk zo te winnen, zeker niet als de tegenstander een vriend van je is." Verdasco profiteerde gisteren gre tig: 2-6, 6-1,1-6, 6-3, 6-4. De Schot wilde er zelf niet al te veel de na druk op leggen, al was duidelijk zichtbaar dat hij niet okselfris was. Zijn bleke Schotse gelaat was tij dens het duel in de achtste finales van de Australian Open zo moge lijk nog bleker dan normaal. In de tweede ronde tegen Marcel Granollers voelde Murray zich al niet best, de volgende dag bleef hij in bed. Zaterdag, tegen )urgen Mel- zer, ging het wat beter, maar de griep kwam terug. „Maar ik wil het daar niet aan wijten. Natuur lijk kon ik de laatste dagen niet doen wat ik wilde, maar je moet soms ook durven erkennen dat je tegenstander beter was. Verdasco serveerde vandaag geweldig." Dat was dan misschien ook het enige. De wedstrijd was vier sets lang van een laag niveau, spanning ver goedde veel in de vijfde. Op 2-3 in zijn voordeel kreeg Murray enkele breekkansen op de service van Ver dasco, de nummer 14 van de plaat singslijst. Hij benutte ze niet. En zijn eigen servicebeurt leverde Murray daarna in. De 21-jarige was simpelweg te zwak, en in ieder ge val te weinig consistent, om een nederlaag daarna nog af te wen- I** Andy Murray is uitgeschakeld in de achtste finales van de Australi an Open. De zieke Schot werd verrassend verslagen door de Spanjaard Fernando Verdasco. den: 6-4. Het moet, hoewel hij dat op de persconferentie weigerde te erkennen, een enorme deceptie zijn. Murray had nog geen partij verloren in de aanloop naar Mel bourne. In een demonstratietoer- nooi in Abu Dhabi, vlak na de jaar wisseling, klopte Murray zowel Fe- derer als Nadal. In Doha gaf hij Roddick en opnieuw Federer klop. Murray won beide toernooien. De bookmakers in het goklustige Australië was dat niet ontgaan. De nummer vier van de wereld werd als favoriet voor de Australian Open aangemerkt. Tot verbazing van Roger Federer. „Hij heeft nog nooit een grandslam gewonnen, ik vind het een verrassende keus. Er kan zoveel gebeuren." Het had een aanwijzing kunnen zijn. Federer spreekt nooit onzin, is net zo be trouwbaar als een Zwitsers uur werk. Murray, in 2008 verliezend finalist op de US Open, had echter wel degelijk redenen te denken dat er in Australië niks, of anders toch weinig, mis kon gaan. De Brit had zich nog nooit zo goed voorbereid op het nieuwe seizoen. Als hij in december niet op de tennisbaan stond, zat hij in het krachthonk, trok hij baantjes in het zwembad, trainde hij met het vrouwenvoet balteam van de universiteit of deed hij een alternatieve vierkamp (sprinten, hoogspringen, versprin gen en yoga) op de atletiekbaan. Dan moet je natuurlijk niet, voor dat het bijna zover is, ziek worden. MELBOURNE - De tweede maandag van de Austra lian Open werd een dag vol opgaven. Ziek dan wel geblesseerd verdwenen Gael Monfils, Zheng Jie en Victoria Azarenka van de baan. Monfils en Zheng Jie moetsen opgeven als ge volg van een polsblessure. Williams profiteerde van ziekte bij haar tegenstandster Azarenka fo to), in 2005 nog winnares van het jeugdtoernooi in Melbourne. Azarenka won de eerste set, maar raakte in de tweede bij een 3-2-achterstand be vangen door de hitte. De Wit-Russische vroeg om medische hulp, ging de baan weer op, maar kon amper nog op haar benen staan. Na nog een verloren game gaf ze in tranen op. „Ik was al ziek wakker geworden", vertelde ze nadat ze enigs zins was bijgekomen. „Eenmaal op de baan ging het wel, maar in de tweede set raakte de tank door de hitte leeg." foto Dita Alangkara/AP MELBOURNE - Serena Williams geeft Andy Roddick geen kans op revanche. De Amerikaanse tennis ster onthulde tijdens de Australian Open dat ze haar landgenoot als kind een keer met 6-1 had versla gen. Roddick, die meende dat het 6-4 was geworden, daagde haar in een reactie uit voor een nieuwe confrontatie. „Ik denk niet dat we nog eens tegen elkaar moeten ten nissen. Ik won, ik was duidelijk de betere speler", zei ze Williams gis teren met een brede glimlach. ROME - Het antidopingtribunaal van het Italiaans olympisch comi té Coni heeft wielrenner Leonardo Piepoli voor tweq jaar geschorst. Piepoli werd afgelopen zomer in de Ronde van Frankrijk betrapt op het gebruik van epovariant Cera. Piepoli (37) heeft altijd ontkend verboden producten te hebben ge bruikt. Desondanks werd hij, net als zijn geschorste ploeggenoot Ric- cardo Ricco, al tijdens de Tour door zijn ploeg Saunier Duval uit de koers gehaald en ontslagen. VLIJMEN - De gemeente Heusden houdt al rekening met een nieuwe wereldtitel voor veldrijder Lars Boom. Gisteren maakte de gemeente be kend dat de Brabantse renner op dinsdag 3 februari op het Plein in zijn woonplaats Vlijmen wordt ge huldigd als hij de regenboogtrui zondag in Hoogerheide prolon geert. Vlijmen valt onder de gemeente Heusden. De huldiging zal om 19.00 uur beginnen. AMSTERDAM - Bankverzekeraar ING gaat 40 procent bezuinigen op het budget dat het dit jaar uit geeft aan sponsoring van autoraces in de Formule I. Het bedrijf is hoofdsponsor van het Renault-team en titelsponsor van enkele Grote Prijzen. Het drie jarige contract loopt af aan het ein de van komend seizoen. ING maakte gisteren bekend dat het 7000 banen gaat schrappen. De bank steekt jaarlijks 50 tot 100 mil joen euro in de Formule 1. DEN HAAG/MADRID - Royston Dren the heeft het gehad met het pu bliek van Bernabeu. Zondagavond werd hij weer uitgefloten door de aanhang van Real Madrid, toen hij inviel voor clubicoon Raul. „Ik krijg het hier steeds moeilijker mee", zei hij gisteren. Drenthe liet zich teleurgesteld uit in de Spaanse media. „Het is moei lijk om te zien dat ik uitgefloten word nog voordat ik de bal heb ge speeld. Mijn familie heeft het er ook moeilijk mee."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31