Informatie buitenbeelden verzameld N S T Hoofdrol in Annie Slaz-avond over poëzie Dana Fuchs op Klomppop Voorpremière film Brad Pitt 28 Dinsdag 27 januari 2009 PZC CBK Zeeland werkt aan inventarisatie van kunst in de openbare ruimte. buiten Welk beeld is dit? door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Verspreid over Zee land staan er honderden kunstwer ken in de openbare ruimte. Vaak gaan mensen er gedachteloos aan voorbij of is zelfs niet eens bekend wie de maker van een beeld is en waarom het er ooit is neergezet. CBK Zeeland, het provinciale cen trum voor beeldende kunst, wil nu - samen met de PZC - komen tot een inventarisatie van alle kunst in het Zeeuwse straatbeeld. „We willen op deze manier meer de aandacht vestigen op beelden de kunst in de openbare ruimte, in relatie tot haar omgeving", zegt directeur Kathrin Ginsberg van CBK Zeeland. Uiteraard is er al wel het een en ander bekend, maar dat verschilt per gemeente. „Sommige hebben al een inventari satie gemaakt met onderhouds plannen, maar er zijn ook gemeen ten waar het veel minder prioriteit heeft. We hebben al gemerkt dat ons initiatief op een goed moment Directeur Kathrin Ginsberg van CBK Zeeland, bij het inundatiemonument van David van de Kop in Veere: „Zo'n inventarisatie is geen statisch geheel. Je moet het blijven onderhouden." foto Lex de Meester komt. Het onderwerp leefde wel, maar men had nog geen stappen ondernomen om het ook uit te voeren. Nu is er een kant-en-klaar plan waar gemeenten zo in kun nen stappen." Alle verzamelde informatie wordt bijeen gebracht op de CBK-websi- te www.kunstinzeeland.nl (onder deel 'Kunst buiten'). Het grootste deel van de gegevens zal voor het publiek te raadplegen zijn. Infor matie over bijvoorbeeld onder houd is alleen toegankelijk voor be trokken partijen. Zeker op dat ter rein is winst te behalen, verwacht Ginsberg. „Aan het onderhoud wordt niet veel aandacht besteed. Dat verzandt vaak. Nu kun je het meteen goed vastleggen." Het is een project zonder eind datum. „Het is nooit afgelopen. Door herinrichtingsplannen krij gen beelden bijvoorbeeld een nieu we plek. Zo'n inventarisatie is dus geen statisch geheel. Je moet het blijven onderhouden." GOES - Vera de Koster (15) en Nien- ke Dek (12), allebei uit Heinkens- zand, gaan afwisselend de hoofd rol spelen in de musical Annie van Muziektheatergezelschap GOV. De twee zijn voortgekomen uit de au dities, waarvoor zich 135 kinderen hadden aangemeld. Het weeshuis koor voor de musical bestaat, be halve uit verenigingsleden, uit kin deren die uit de audities zijn voort gekomen: Rowenne Otte, Eliza de Koster, Linde Otten, Daisy Schal- kens, Imara Boeije, Hester Dek, Romy Boxelaar, Mira Linsen en Miëtte Linsen. Annie wordt ge speeld in de kerstperiode 2009 en in januari 2010 in de theaters van Goes, Middelburg en Terneuzen. In de nieuwe tweewekelijkse rubriek Kunst Buiten staat telkens een ander kunstwerk in het Zeeuwse straatbeeld centraal. De vraag is: waar staat het beeld en van wie is het? Maar vooral ook zijn we op zoek naar verhalen die bij dit beeld horen, naar meningen erover, naar foto's die ervan zijn gemaakt. Stuur uw reactie vóór 7 februari naar kunst@pzc.nl of naar Kunst Buiten, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Verhalen en foto's worden verzameld op de PZC-website en kunstinzeeland.nl. Onder de inzenders wordt een halfjaarabonnement op de Kunstuitleen verloot. De uitslag en nieuwe opgave staan in de krant van dinsdag 10 februari. foto Peter Nicolai OVEZANDE - De Amerikaanse blues- rockzangeres Dana Fuchs treedt dit jaar op tijdens Klomppop in Ovezande. De organisatie maakte gisteren de eerste vier namen van het festival bekend. De andere drie zijn: Miss Montreal, Stereo (de fi naleband van het tv-progtamma Rocknation) en Rigby. Klomppop, dat ook een nieuwe website heeft gelanceerd, wordt ge houden op donderdag 21 mei (He melvaartsdag). Het programma zal in totaal uit vijftien bands bestaan, verdeeld over twee podia. Het stre ven is dat de helft van de bands uit Zeeland komt of een sterke Zeeuwse link heeft. Eén plaats is gereserveerd voor de winnaar van de competitie 2ndlnfluenz. www.klomppop.nl MIDDELBURG - De dichteressen Tjitske Jansen en Miriam Van hee zijn vanavond te gast bij Slaz, de Stichting Literaire Activiteiten Zee land. De bijeenkomst in De Druk kerij in Middelburg, gepresenteerd door Anna de Bruyckere, begint om 20.00 uur. Tjitske Jansen (1971) debuteerde in 2003 met de bundel Het moest maar eens gaan sneeuwen. Eind 2007 verscheen haar tweede bun del, Koerikoeloem getiteld. Miriam Van hee (1952) is slaviste en publi ceert al dertig jaar poëzie. Haar werk is met diverse prijzen be kroond. Haar jongste bundel, Bui tenland, kwam in 2007 uit en kreeg de Herman de Coninckprijs. AGENDA OP PAD Computergebruikers De Zeeuwse afdeling van HCC (landelijke vereniging van computergebruikers) komt bijeen voor haar maandelijkse club avond. Op het programma staan een le zing en het onderwerp databeveiliging. Zierikzee, Multifunctioneel Centrum, de Huijbertstraat 35, 20.00 uur Whiplash De vereniging van whiplashpatiënten geeft informatie over de gevolgen van de ze aandoening. Zierikzee, Rode Kruisziekerihuis, 13.00 Lezing over alternatieve geneeswijzen Fysio- en pastoraal therapeut Gerard Fel ler spreekt over de ontwikkelingen in het denken over ziekte en gezondheid en over alternatieve geneeswijzen. Verder geeft hij een bijbelse visie op gezond heid. Middelburg, Ontmoetingskerk, Ooster- scheldestraat, 9.15 uur. Zeeuws'Planetarium Wisselende 3D voorstellingen. 16.00 en 19.30 uur. Kamperland, Flaven 5. Inl. 0113- 376302/www. zeeuwsplanetarium.nl PODIUM Rhythm Kings Concert door de band van ex-Rolling Sto nes-bassist Bill Wyman. Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur. meer agendanieuws op www.pzc.nl FILM BERGEN OP ZOOM VLISSINGEN - The Curious Case of Benjamin Button van David Fin- cher is vanavond als voorpremière te zien bij 'Film by the Sea door het jaar'. De voorstelling in de Vlis- singse bioscoop CineCity begint om 19.30 uur. Vorige week werd bekend dat de film is genomineerd voor Aca demy Awards ('Oscars') in dertien categorieën. The Curious Case of Benjamin Button gaat over een man (Brad Pitt) die in plaats van ouder elk jaar jonger wordt. Dat heeft grote invloed op zijn liefdes leven, want 'samen oud worden' zit er niet in. Wanneer hij als 50-ja- rige verliefd wordt op de 30-jarige Daisy (Cate Blanchett) weet But ton dat ze ooit uit elkaar zullen Cinem'actueel, Yes Man: 20.00 uur; Val kyrie: 20.00 uur; Wit licht: 20.00 uur; Where in the world is Osama bin Laden?: 20.30 uur GOES 't Beest, Vox Populi: 20.30 uur; Merral, Australia: 21.30 uur; Oorlogswin ter: 18.45 uur; Valkyrie: 19.30 en 22.00 uur; Wit licht: 21.15 uur; Yes Man: 19.15 en 21.45 uur; Zack and Miri make a por no: 19.00 uur MIDDELBURG Schuttershof, Wolke Neun: 20.00 uur; TERNEUZEN View, Valkyrie: 21.00 uur; Oorlogswinter: 20.15 uur; Yes Man: 19.00 uur; Australia: 20.15 uur; VLISSINGEN CineCity, Australia: 15.30 en 21.15 uur; Bedtime Stories: 13.45 uur; The boy in the striped pyamas: 16.30 uur; Frost/Nixon: 21.45 uur; Oorlogswinter: 14.00, 16.15 en 19.30 uur; Revolutionary Road: 19.30 en 22.00 uur; Righteous Kill: 22.30 uur; Seven Pounds: 19.15 en 22.00 uur; The curious case of Benjamin Button 14.00 en 19.30 uur; Valkyrie: 16.00, 19.00 en 21.45 uur; Wit Licht: 14.00 uur; Yes Man: 16.15, 19.15 en 22.00 uur; Zack and Miri make a porno: 16.00 en 19.00 uur; ZIERIKZEE FiZi, Young@Fleart: 14.00 uur. 58! Scène uit Young @Heart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 30