De Wissel leert kinderen over 'Bij ons in België is de speelplaats grijs, hier in Nederland hebben ze ook kleur' Record schoolvoetbal Debat over innovaties Zeeuwse mosselsector Dauwendaeler Giesen in het zonnetje gezet Poëtische expositie in Vlissingse bieb Brandje in leegstaand schoolgebouw Winterwandeling op landgoed Ter Hooge 1 8 Dinsdag 27 januari 2009 PZC W Groep achters van De Wissel doen geurproeven. foto's Lex de Meester YERSEKE - De mosselsector is vol op bezig met innovaties, zoals het invangen van mosselzaad met in stallaties in het water. De Christen- Unie Reimerswaal houdt donder dag 5 februari een bijeenkomst in Yerseke waar de balans wordt op gemaakt. Te gast zijn mosselkwe ker Wout van den Berg (bedenker van de leuze 'Stop de Groene Leu gen') en Ronald de Vos, manager aquacultuur Prins Dingemanse. Het debat is donderdag 5 februari vanaf 20.00 uur in de kantine van Adri Zoon, Krab 17, Yerseke. MIDDELBURG - De prijs die Woon- goed Middelburg elk jaar uitreikt aan de buurtbewoner die zich op een bijzondere manier inzet voor hun buurt, is dit keer in handen gevallen van de heer W.A. Giesen, die woont aan het Goudend in Middelburg. Alle bewoners van. zijn complex hadden hem genomineerd voor zijn behulpzaamheid met klusjes. Volgens hen staat hij altijd voor ie dereen klaar. Daarvoor heeft Woongoed hem bedankt met een cheque van 250 euro, een taart en een bos bloemen. VLISSINGEN - Vanaf de nationale ge dichtendag, donderdag, is in de Vlissingse bibliotheek een maand lang een expositie te zien van favo riete gedichten, die Vlissingers heb ben ingestuurd. Ook begint die dag de poëtische tentoonstelling van artistiek duo Van den Berg en Burgers in de bi bliotheek. Het kunstproject bestaat uit een combinatie van fotografie en poë zie, waarbij een sfeerbeeld ont staat van de binnenhaven van Vlis- singen. De voormalige Timmerfa briek speelt daarin de hoofdrol. MIDDELBURG - De brandweer heeft gistermiddag rond half drie een brandje moeten blussen in een leegstaand schoolgebouw aan de Kruisweg in Middelburg. In het lokaal stond nog een bank stel dat vermoedelijk in brand is gestoken. De brand ging gepaard met be hoorlijk wat rookontwikkeling, maar richtte nauwelijks schade aan, aldus de brandweer. Het vuur was snel geblust. MIDDELBURG - Wie denkt dat zo'n beetje alles in de natuur nu in een diepe winterslaap is, moet morgen maar eens mee met de winterwan deling die de Stichting Het Zeeuw se Landschap houdt door land goed en landschapspark Ter Hoo ge in Middelburg. In de anderhalf uur durende excursie wordt ook ingegaan op de historie van het ge bied. Het startpunt is om 14.00 uur aan de B reeweg, tegenover kaasboerderij Pitteperk. Deelname kost twee euro, voor kinderen de helft en donateurs van Het Zeeuw se Landschap mogen gratis mee. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Ze hebben allemaal een juf of een meester en gaan alle maal keurig naar school om te le ren lezen, rekenen en aardrijkskun deles te krijgen. Maar daar houdt de vergelijking dan toch wel op. De verschillen tussen basisscholen in Europese landen zijn groot. Dat hebben leerlingen van de christelij ke basisschool De Wissel uit Vlis- singen en kinderen van de basis school uit het Belgische Odenburg gisteren ondervonden tijdens een uitwisseling. „Al een jaar lang msn'en we elke vrijdag niet de leerlingen uit Bel gië, Ierland en Italië", vertellen Syl- vana Acda en Kirsten de Nooijer uit groep 8 van De Wissel. „Dan vroegen we hoe het met ze ging, wat ze aan het doen waren. Dat soort dingen. Soms draaiden we de webcam naar de hele klas, zo dat de kinderen in de andere lan den konden zien hoe wij hier zit ten. Met de kinderen uit Italië gaat het praten wel moeilijker. Dan moeten we Engels praten. Maar met de Belgische kinderen praten we gewoon Nederlands." Het doel van het project is de kin deren een Europese bewustwor ding te geven. Volgens de twee meiden is dat wel gelukt. „We zijn erachter gekomen dat ze in andere landen heel netjes zijn op school. Zij werken ook heel anders en heb ben soms een andere indeling van de groepen." De elfjarige Hannelore Monnoyt bracht gisteren haar eerste bezoek aan de Nederlandse school. Ook zij vindt het verschil groot. „Alles ziet er anders uit. De speelplaats is in Nederland veel leuker. Bij ons is het allemaal grijs. Hier hebben ze ook gekleurde vakken. Dat zou ik bij ons op school ook wel willen." Toch ziet Hannelore ook voorde len aan haar eigen school. Ze WESTKAPELLE - Aan hgt Walcherse schoolvoetbaltoernooi doen dit jaar meer teams mee dan ooit tevo ren. Volgens mede-organisator André Toutenhoofd strijden op 1 (jongens) en 8 april (meisjes) 99 teams om het kampioenschap van de dorpen op Walcheren. „Een re cord", stelt Toutenhoofd, secretaris van het organisatiecomité. Voor het toernooi, dat in Westka- pelle wordt gespeeld, hebben zich negentien scholen ingeschreven. Zij hebben 55 teams voor jongens aangemeld en 44 voor meisjes. De vindt het raar dat de kinderen in Nederland hun boterhammen op eten in de aula. „Wij hebben daar een speciale refter voor waar we tussen de middag warm kunnen eten. Dat is altijd erg lekker." De msn-sessies hebben inmiddels ook tot vriendschappen buiten de schoolmuren geleid. „Er is een Bel gisch meisje waar we ook thuis mee msn'en" zeggen Sylvana en Kirsten. In mei of juni van dit jaar gaan de Vlissingse kinderen een kijkje ne men in de school van de zuiderbu ren. En dan is het project afge rond. wedstrijden worden geleid door in totaal twintig scheidsrechters. De organisatie heeft twee promi nenten .gestrikt om de prijzen uit te reiken: burgemeester Rob van der Zwaag en sportwethouder Wim van Tatenhove, allebei van de gemeente Veere. Alle jongens en meisjes krijgen trouwens een prijs: een herinnering en een oor konde van de voetbalbond KNVB. De wedstrijden worden gespeeld op woensdag 1 en woensdag 8 april. Ze beginnen om 13.00 uur en duren tot 17.45 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20