Ritthem vreest verlies basisschool 17 Houtbewerken in werkplaats Nassaulaan WALCHEREN 25 18 en 19 Dorpscomité: 'Straks wordt ons dorp een grijze enclave'. m msm Astma Vorming van Zeeuws brandweerkorps komt nu toch in zicht De Wissel leert kinderen over hun Europese afkomst Dinsdag 27 januari 2009 Tip? walcheren@pzc.nl door Selma Osman RITTHEM - Basisschool de Burcht- Rietheim in Ritthem dreigt te ver dwijnen. De kans is groot dat de kinderen in 2012 naar de nieuwe brede school voor Souburg-zuid moeten. Maar volgens de Vlissing- se onderwijswethouder staat nog niets vast en zijn het de schoolbe sturen die beslissen. Het Dorpscomité Ritthem is be zorgd. Vanavond wordt tijdens een openbare vergadering gepeild hoe de bevolking denkt over het opheffen van de school. Secretaris Paula Wouters hoopt op een grote actiebereidheid onder de ouders. „Zo'n besluit heeft direct gevolgen voor de leefbaarheid van Ritthem. Als hier geen jonge mensen meer komen wonen, wordt Ritthem straks een grijze enclave." Rietheim telt een kleine zestig leer lingen. De dorpsschool is een de pendance van basisschool De Burcht-Rietheim in Souburg. Net als Wouters hopen veel moeders dat het tij nog te keren is. Want de school is toch vooral een ontmoe tingsplaats, betoogt Maja Slot. „Op het schoolplein kom je nog men sen tegen. We hebben hier ook al geen winkels meer." Ook Agnes Rhemrev zou het zon de vinden als haar twee kinderen van 5 en 8 straks in Souburg naar school moeten. „Op het plein heb 1^ Het Dorpscomité Ritthem luidt de noodklok: als de basisschool wordt opgeheven is het dorp in de toekomst niet aantrekkelijk meer voor jonge gezinnen. je je sociale contacten. Dat valt dan helemaal uit elkaar. Straks heb ben we alleen de korfbal nog." Annemarie de Dreu vreest net als de andere moeders dat de samen hang van het dorp verloren zal gaan. „Als je, net als ik, buiten de dorpskern woont, kom je zonder school helemaal niet meer op het dorp. Er is hier ook geen bakker." Marlous Mes heeft: een dochter van 10. Die is voor een eventuele sluiting al van school. „Toch vind ik het een slechte zaak. Iedereen is hartstikke blij dat er een school is. Het is ook een leuke school. Ik be grijp niet waarom die dicht moet." Vorige week is tijdens een commis sievergadering het integraal huisves tingsplan onderwijs 2009-2015 gepre senteerd. Dat stuk zorgt voor de commotie in Ritthem. Wethouder Frans Prins benadrukt dat het nu nog gaat om een nota van een ad viesbureau. „Dit is een eerste aan zet tot een discussie." Een finan ciële onderbouwing en reacties van schoolbesturen ontbreken/Pas eind februari komt het college met een plan waaruit blijkt waar Vlis- singen de komende jaren met zijn scholen naartoe wil. Het schoolplein van de Burcht-Rietheim in Ritthem is voor moeders een sociaal trefpunt. foto Lex de Meester 1/1 -»i03 Kijk voor adressen op www.schoenenreus.nl Warm gevoerd Zwart en grijs mt 32-42 Beige mt 32-41 MIDDELBURG - De kleine groep en thousiaste houtbewerkers die twee keer per week samenkomt in de werkplaats op de hoek van de Nas saulaan en de Oranjelaan, kan vol gens de Stichting Welzijn Middel burg nog veel groter. Ervaring is niet nodig. Wie voor vijf euro per maand op maandag- en donder dag bezig wil zijn, kan SWM bel len (0118-681603) of mailen: oranjelaan@welzijnmiddelburg.nl mi Sigaretten waren jarenlang ten strengste verboden in het Middel burgse gezin. Met een zoon die aan astma lijdt, zou roken voor hem erg vervelend zijn, luidde het medische advies. En dus gedroegen pa en ma zich keurig. Gasten werden vriendelijk doch be slist verzocht rookwaar "op zak te houden, of buiten een rokertje op te steken. Om dezelfde medische reden wer- Tipredactie@pzc.nl den ook alle huisdieren streng bui ten de deur gehouden. Pijnlijk was dan ook de ontdek king van de ouders dat hun zoon, die inmiddels de puberleeftijd be reikt heeft, er zelf wel stiekem op los paft. En hij leed er fysiek allerminst on der. In plaats van een rookverbod en huisarrest voor zoonlief hebben pa en ma een andere daad gesteld. Jij rookt, dan nemen wij een hond."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19