Moslims bij herdenking in Amsterdam Aangifte tegen neuroloog Rel over prediker loopt met - sisser af Met tip de voordeligste... stipreizen.nl Wilders: Rutte is hypocriet WD-leider wil vrijheid van meningsuiting verruimen. Yasin wil Wilders niet 'geselen' maar 'juridisch op de vingers tikken'. PZC Maandag 26 januari 2009 7 Meisjes dragen een krans tijdens de Auschwitz-herdenking in Amsterdam. foto AMSTERDAM - Aan de oproep van minister Eberhard van der Laan aan moslims om naar de Ausch witz-herdenking in Amsterdam te komen, hebben gisteren slechts en kelen gehoor gegeven. Voor de 53e keer wordt de bevrij ding op 27 januari 1945 van het ver nietigingskamp Auschwitz her dacht in het Wertheimpark.. In toe spraken en gebeden wordt stilge staan bij de moord door de nazi's op miljoenen joden, zigeuners, ho moseksuelen en anderen. Het Nederlands Auschwitz Comi té telt drieduizend deelnemers, de gemeente tweeduizend. Dat is meer dan in voorgaande jaren. Vlak voor de tocht vanaf het stad huis naar het Auschwitzmonu- ment - de gebroken spiegels van Jan Wolkers - is de sfeer gespan nen. Tijdens demonstraties tegen de Israëlische inval in de Ga- zastrook waren afgelopen weken antisemitische leuzen geroepen. Docent Mustafa Daher is samen met de zestienjarige scholier Yassi- ne naar het park gekomen. Yassine is op zijn school, het Technisch College, dé Anne Frank-kenner. En hij leidde de Rotterdamse bur gemeester en oud-wethouder in DEN HAAG - WD-leider Mark Rut- te heeft gisteren stevige kritiek geoogst met zijn pleidooi om de vrijheid van meningsuiting verder te verruimen. Wat hem betreft, moet iedereen kunnen zeggen wat hij wil, zolang er niet aangezet wordt tot geweld tegen personen of hun bezittin gen. Andere mogelijke beperkin gen van die vrijheid moeten ver dwijnen. Als premier Balkenende niet het voortouw neemt, wil Rut- te ze met een initiatiefwet afschaf fen. ENSCHEDE - Letselschadespecialist Yme Drost heeft zaterdag bij justi tie in Almelo namens zes voorma lig patiënten van oud-neuroloog Jansen Steur aangifte gedaan tegen de medicus vanwege het stellen van onjuiste diagnoses. Ook tegen leden van de raad van béstuur van Medisch Spectrum Twente, in de periode eind jaren negentig tot me dio 2004, is aangifte gedaan we gens het laten gebeuren van de ge pleegde feiten. De aangiften betreffen vier patiën ten bij wie ten onrechte Alzhei mer werd vastgesteld, een patiënt bij wie de diagnose multiple sclero se onjuist bleek en een patiënt die ten onrechte de diagnose Parkin son kreeg. Meer aangiften tegen Jansen Steur en mogelijk ook het ziekenhuis, volgen binnenkort. Amsterdam Ahmed Aboutaleb rond in het Anne Frankhuis. En dan is er Sami Kaspi, voorzitter van de Stichting Maimon, die jood se Marokkanen in Nederland verte genwoordigt. Kaspi: „Wij vertellen Directe aanleiding is het besluit van het gerechtshof Amsterdam af gelopen woensdag dat het open baar ministerie PW-leider Geert Wilders moet vervolgen voor het aanzetten tot haat en discrimina tie. Rutte is daar tegen. Wat ie mand in de Tweede Kamer zegt, moet hij ook daarbuiten kunnen zeggen, aldus de WD'er. Het voorstel kwam Rutte gisteren op kritiek te staan van diezelfde Geert Wilders. Die denkt dat de WD-leider een slaatje wil slaan uit de gebeurtenissen van afgelo pen week. „Het is totale hypocrisie van de WD." Volgens Wilders heeft de WD dinsdag tegen een motie gestemd, waarmee de PW beperkingen de jeugd dat in Marokko joden en Marokkanen vreedzaam samenle ven, en dat dat hier dus ook moet kunnen. Je moet het conflict in het Midden-Oosten niet naar hier overplanten." Ook het Joods Ma- voor het kritiekleveren op gods diensten wilde opheffen. Rutte vindt dat Wilders de plank mis slaat met zijn kritiek. „De WD wil niet op de PW-manier als een olifant door een porseleinkast stampen, maar wil dat een voor stel voor verruiming van de wet ook daadwerkelijk wordt aangeno men", aldus Rutte. Ook minister Plasterk (Onderwijs) haalde uit naar de WD-leider. Plasterk zei gisteren in het pro gramma Buitenhof dat hij was ge- Geert Wilders denkt dat de VVD een slaatje wil slaan uit zijn ver volging. Minister Plasterk zegt dat Rutte zich niet moet mengen in de rechtsgang. Marcel Antonisse/ANP rokkaans Netwerk en het Lande lijk Beraad Marokkanen zijn aan wezig. Net als Tweede Kamerlid (PvdA) Samira Bouchibti en de stadsdeelvoorzitters Ahmed Mar- couch en Fatima Elatik. schrokken van Ruttes oproep. „Het is heel eigenaardig. De wet be staat al tientallen jaren en is regel matig toegepast. En nu midden in de rechtsgang, zegt Rutte dat die wet er niet zou moeten zijn. Als je uit het hout van een staatsman bent gesneden, dan moet je zeg gen: 'Wij moeten nu even het woord niet voeren'." Rutte stelt daartegenover dat het niet alleen om Wilders gaat. „We hebben vorig jaar ook de cartoonist Nekschot gehad die van zijn bed werd gelicht vanwege zijn cartoons. Voor hem zijn we toen als WD ook in de bres gesprongen. De wetgeving knelt en dat is schadelijk voor de demo cratie." ROTTERDAM - De PW wilde dit weekend een debat met de minis ters Ernst ITirsch Ballin (Justitie) en Eberhard van der Laan (Integra tie) na een artikel in het AD waar in de Amerikaanse islamitische prediker sjeik Khalid Yasin zei dat Geert Wilders 'gegeseld' zou moe ten worden. Maar toen bleek dat sprake was van een vertaalfout, had Tweede Kamerlid Sietse Frits- ma daar geen behoefte meer aan. Yasin was dit weekeinde in Neder land en hield vrijdagavond al een spreekbeurt, waar het AD zaterdag over berichtte. Het AD gaf later toe dat er een vertaalfout was ge maakt. De prediker zei in de speech wel dat Wilders zich moet schamen voor zijn film Fitna en blij te zijn met het besluit om hem te vervol gen voor eerder gedane uitspraken over de islam. „Hij verdient een ju ridische tik op de vingers", zei hij. De PW, PvdA en het CDA had den Hirsch Ballin eerder gevraagd of het mogelijk was Yasin de toe gang tot Nederland te ontzeggen. Dat bleek niet het geval. Volgens de PW is hij 'een terro rist' en 'een kwaadaardige man'. De PvdA wilde weten of hij de ra dicale islam en onverdraagzaam heid tussen moslims en niet-mos- lims predikt. Ook het CDA was ge schrokken van uitspraken van de prediker. Zo heeft de Amerikaanse regering volgens Yasin het aidsvi- rus ontwikkeld en de ziekte doel bewust in Afrika uitgezet. De PVV is in de peiling van Mauri ce de Hond na het besluit om hem te gaan vervolgen wegens 'haat- zaaien' tegen moslims gegroeid naar twintig zetels, twee meer dan in de vorige peiling. De PVV heeft nu negen kamerzetels. 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut excL Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7