Beste turnster komt uit Brabant iedereen is een beetje gek Zeeuwse masterzwemmers doen goed mee 38 Maandag 26 januari 2009 PZC Collecte tijdens Open NK voor stichting ALS Tim Janssen tweede bij NK veldrijden jeugd Birgit Lavrijssen net naast het podium Taekwondoka's succesvol in Brabant Tweede plaats voor Krappen in Bremen Sandra van de Ven tweede bij regionale eindstrijd in Zierikzee. MIDDELBURG - De zwemmers die in Middelburg op het NK masters in actie kwamen, hebben ook ge dacht aan de gehandicapte mede mens. Tijdens het driedaagse evenement werd gecollecteerd voor de stich ting ALS. Dat is een tot op heden onbehandelbare en dodelijke spier ziekte, waaraan ongeveer 1500 mensen in Nederland lijden. De le vensverwachting is gemiddeld niet meer dan drie jaar. De zwemmers brachten met el kaar 130 euro bij elkaar. MIDDELBURG - Tint Janssen is in Al melo tijdens het NK veldrijden voor de jeugd als tweede geëin digd. De renner uit Borssele kwam uit in de categorie 6. Tim bepaalde samen met de uitein delijke winnaar Jordi Talen (zoon van oud-prof John Talen) het ver loop van de wedstrijd, maar kwam iets te kort in de eindsprint. Broer Nick Janssen behaalde een tiende plaats in de categorie 4. De broertjes Janssen rijden voor wielervereniging Theo Middel kamp. MIDDELBURG - Birgit Lavrijssen uit Kapelle is zaterdag in een interna tionaal omnium voor elitevrou wen vierde geworden. In het Vlaams Wielercentrum Eddy Mer- ckx in Gent stonden een scratch over vijf kilometer, een punten- koers over vijftien kilometer en nogmaals een scratch over vijf kilo meter op het programma. De eerste scratch leverde nog een twaalfde plaats op, maar in de pun- tenkoers veroverde Lavrijssen de derde stek. De tweede scratch was goed voor een vijfde plaats. HEEZE - Taekwondoka Jeremy Dijkstra heeft op de Open Brabant se in Heeze tweemaal goud gewon nen. De Middelburger was de bes te bij zowel de categorie stijlpatro nen (junioren Ajklasse) als in de categorie tot 70 kilogram. Er was meer Zeeuws succes: Zen- na van der Mei pakte goud bij de senioren onder de 58 kilogram, ter wijl Mano Don bij het sparren en stijlpatronen tweede eindigde. Ook Sharona (stijlpatronen) en„ Sergé Thenim (jeugd, -1.50 m.) ver overden een zilveren plak. BREMEN - Karin Krappen is er in Bremen niet in geslaagd om de German Gold Cup op haar naam te schrijven. In de finale ging de Vlissingse dartster met 2-1 onder uit tegen de Russische Irina Armst rong, die het toernooi voor de tweede opeenvolgende keer op haar naam schreef Krappen schakelde in de halve fi nale de Duitse Bianka Strauch met 2-1 uit. In de finale bij de mannen versloeg de Duitser Kevin Münch de Nederlander Jan Dekker met 3-1. door Anoeska Gijzel ZIERIKZEE - Ze kwam met een ver trokken gezicht terug van haar oe fening op brug. „Ik voel me niet zo lekker", piepte Rebecca Yuen met een benepen-stemmetje. „Het ging minder slecht dan ik ver wacht had, maar eerste zal ik niet worden." De eredivisie-turnster van Turn school Zeeland eindigde zaterdag uiteindelijk als derde bij de regio kampioenschappen Zuid West Ne derland. Clubgenootje Sandra van de Ven werd tweede. De titel ging terecht naar Emma Cuperus van Dynamo Roosendaal. „Hoe onze kansen zijn, is moeilijk in te schatten", sprak Koos Hamels van Turnschool Zeeland vooraf gaand aan de meerkamp in Zierik zee. „Ik weet wat mijn turnsters kunnen, maar we staan aan het be gin van het seizoen. We hebben nog niet veel wedstrijden gehad en West-Brabant is een sterke re gio. Op dit moment komen de bes te turnsters daar vandaan." Daarmee had de trainer niets te veel gezegd. De grootste concurren te in de eredivisie jeugd was Em ma Cuperus. De kleine turnster voerde haar oefeningen op sprong, balk en vloer volkomen beheerst en vol zelfvertrouwen uit, wat re sulteerde in scores van 12,200 of hoger. Alleen op brug was Sandra van de Ven (11,600) beter dan Cu perus (11,400). Dat verschil was ruimschoots te klein om de turn ster van Dynamo, die met een to taalscore van 49,900 ruim 3,5 punt voorsprong had, van de winst af te houden. Yuen werd derde op 0,200 punten achter Van de Ven. Kelly en Wendy Goedegebure wer den vijfde en zesde. Wie op hoog niveau turnt, kiest voor een bepaalde manier van le ven. De turnsters van Turnschool Zeeland trainen zes dagen per week, in totaal 22 uur. Hun onder wijs is erop afgestemd. „Als turner moet je veel doorzettingsvermo gen hebben", vertelde voormalig Nederlands kampioen Monique Nuijten van MTV Middelburg. „Je moet sterk zijn en lening, en een goede coördinatie hebben." Wie als turner naar de top wil kan echter niet in Zeeland blijven. Kees Verkerke, voorzitter van de organiserende vereniging Delta Sport, weet waarom. „Je moet ook goede accommodaties hebben. Wij hebben 300 leden en 25 goede trainers, maar we hebben onvol doende ruimte om te trainen en missen bijvoorbeeld een vloer. Als we goede turnaccommodaties in Zeeland zouden hebben, kunnen we als turnvereniging veel meer be reiken." Voor hetzelfde probleem ziet ook Hamels zich gesteld. Hij mist de fa ciliteiten om veilig op nieuwe sprongen te oefenen. „Daarvoor moeten we uitwijken naar Waspik of Oostburg, maar meestal kiezen we ervoor een weekje op stage naar België te gaan." De trainer constateerde tevreden dat zijn turnsters zich goed met de Brabantse konden meten. „Tijdens een wedstrijd kun je als coach niet meer doen dan de meiden moed inpraten. Zeker als je na één onder deel ziet dat een kopje gaat han gen." Regiokampioenschappen Aan het regionaal kampioen schap deden ruim 200 turn sters mee in de derde divisie tot en met de eredivisie. De organiserende vereniging Delta Sport haalde acht me dailles. De eindstrijd trok zo'n SOO toe schouwers. door Jeroen Dellebeke VLISSINGEN - De Nederlandse masterkampioen- schappen sloten gisteren af mét een spetterend slotstuk voor de thuisploeg, Luctor et Emergo. De Middelburgers wonnen de afsluitende esta fette, de 4x 50 meter vrije slag gemengd voor mannen en vrouwen met een Nederlands mas- terrecord voor 20+. Charles Potin, Stephanie Rombout, Davy Bisslik en Marieke Smeding noteerden 1.45,86. Het was niet het enige Zeeuwse succes in al het geweld in het Vrijburg- bad. Ook de mannen van De Stormvogel vestig den op de 4x50 meter vrij een Nederlands Mas- terrecord. In de categorie 160 kwamen Jan Brink, Arno Wouters, Ron van Vliet en Eelco van Gemert tot 1.45,61. Verder was Stephanie Rombout in goede vorm, met zeven nationale titels, waar van er vier met een Nederlands masterrecord werden bekroond. Bij de mannen was Jan Brink de succesvolste Zeeuw. Hij pakte vier titels; op de 50 en 100 meter rugslag, de 200 meter wisselslag en 200 meter vrije slag. Ook was er zilver op de 50 vrij en brons op de 100 vrij voor de zwemmer van De Stormvogel. Cees van Houwelingen (Schelde) pakte ook vier keer goud. De plakken op de 50 en 100 me ter vrij en de 100 en 200 meter schoolslag in de categorie 45-49 jaar bleven daarmee in Zee land. Nationaal en internationaal was het weekend ook erg succesvol. Over het hele weekend ge zien zijn 45 Nederlandse masterrecords ge zwommen waarvan er 5 zelfs goed waren voor een Europees masterrecord. Anneke Logtenberg in actie tijdens het Open NK. De 79-jarige zwemster uit Oldenzaal wordt dit jaar 80 en kwam dus uit in de categorie 80+. Daarin won ze, bij gebrek aan tegenstanders, zes keer goud. foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 78