Ie prins van Goes 2 Rusland Prima weekeinde familie Van Liere Jans wint honderd euro van Suarez Krajicek haalt uit naar De Telegraaf Bob de Vries wint Cup in zijn bed t - PZC Maandag 26 januari 2009 35 foto Willem Mieras Supercross Goes - Bij de familie van de Ven was het dubbel feest, want Rinus' zusje Nancy won zaterdag in de categorie 65cc grote/kleine wielen. Vrijdag behaalde zij in die klasse de tweede plaats. Verdere finale-uitslagen van de Zeeuwen: Vrijdag: 65cc grote/kleine wielen: 15. Rik- ward Fase (Sint Maartensdijk), 85cc kleine wielen: 16. Mar vin Boone (Verseke), regioklas se: 3. Jan-Peter van de Weele (Brouwershaven), 6. Antoine Paauwe (Yerseke), Martijn Wa- gemaker (Zonnemaire), 10. Wil liam van de Velde (Kruiningen), 11Gano van Sorge (Ritthem), 12. Danny Minnaard (Yerseke), Marcel van Hoepen (Westkapel- le, niet gefinisht), super regio klasse: 12. Johnny van Eekelen (Goes), 13. Joeri van Liere (Ka- pelle), 14. Twan van Liere (Ka- pelle), Stefan Hage (Goes, niet gefinisht). - Overige winnaars vrijdag: 65cc grote/kleine wielen: Quentin Gougeon (Frankrijk), 85cc gro te wielen: Lars van Berkel (Veg- hel), 85cc kleine wielen: Jordi van Oord (Ammerzoden), re gioklasse: Co Caron (Den Hout), super regioklasse: Ste ven Engelen (Huijbergen). - Overige winnaars zaterdag: 85 cc kleine wielen: Jessy Neele- man (Bergschenhoek), 85cc grote wielen: Lars van Berkel SX1: Olivier Declerq (Frank rijk), SX2: Steven Engelen (Huij bergen). steeds groter. „Op een gegeven mo ment was het verschil groot ge noeg. Toen heb ik geen gekke din gen meer gedaan. Uitrijden- en winnen, dat was het enige dat tel de", aldus van de Ven, die de Duit ser Stefan Ludwig - winnaar in Goes in 2001 - en de Brit Jack Brunnel achter zich hield. Mark Boot uit Burgh-Haamstede, vorig jaar nog tiende in de hoogste klas se, ging niet van start omdat hij een dag eerder zijn middenhands- beentje had gebroken. In totaal kwamen vier coureurs uit de provincie in een finale terecht. Twan van Liere zorgde voor de tweede Zeeuwse podiumplaats. De Kapellenaar behaald^ in de klasse,ÜX2 een tweede plaats ach ter Steven Engelen uit Huijbergen. Kevin Spruijt (15) uit Meliskerke eindigde daarin als tiende. Hoewel de 25-jarige Van Liere de snelste serietijd reed, moest hij in de finale toch in de achtervolging. „Ik kwam er nog heel dicht bij, maar op zo'n kleine baan als deze is een gat nauwelijks meer te dich ten. En hoe leuk ik het ook vind, zo'n supercross blijkt dan toch niet helemaal mijn ding te zijn", vertelde de Japarts Kawasaki-cou- reur vlak na afloop. Met in zijn achterhoofd de pech die hem een dag eerder in de finale van de su perregio klasse overkwam, was T\van van Liere toch wel tevreden over zijn prestatie. „Gisteren brak m'n voetsteun af. Toen baalde ik natuurlijk wel, maar nog lang niet zo erg als dit vandaag zou zijn ge beurd." Joeri van Liere, net als zijn drie jaar oudere broer helemaal gek van de Supercross in Goes en rij dend voor hetzelfde team, eindig de net niet op het podium. Hij be haalde in de klasse SXi de vierde plaats. Net als TWan kon hij wel le ven met dit resultaat. „Want mijn voorbereiding verliep allesbehalve soepel. De motor waar ik op reed, had ik nog maar net. Bij de vorige zat er een scheur in het carter. Die nieuwe was dins dagavond pas klaar. Als je dan toch nog bijna het podium haalt, is het wel okee." voor filmpje zie www.pzc.nl gens veel schaatsers de mooiste in- doorijsbaan ter wereld. Het wereld kampioenschap was door een bui teling na drie meter al voorbij, maar in Kolomna liet hij zien dat hij de wereldtop goed partij kan bieden. Groothuis moest op de duizend meter alleen twee keer zijn meerdere erkennen in de Ca nadees Denny Morrison. Mark Tui- tert legde beslag op het brons, Si mon Kuipers werd vijfde. Wereld kampioen sprint Shani Davis nes telde zich tussen de twee Neder landers. Volgende week béslissen de sprinters tijdens de World-Cup- wedstrijden in het Duitse Erfurt wie er naar de finales in Salt Lake City én het WK afstanden op de nieuwe olympische baan van Van couver mag. Margot Boer is op weg naar haar eerste wereldbekerzege. foto Sergei llnitsky/EPA yy Niemand kan Armstrong verbieden weer te fietsen, maar voor mij hoeft het niet. Als het wielrennen een schone sport moet worden, kunnen we geen type als Lance Armstrong gebruiken." Voormalig wielrenner Christophe Bassons lag in zijn actie ve carrière regelmatig overhoop met zevenvoudig Tour winnaar Lance Armstrong. In De Pers. „Het is moeilijk om de mandarijn in de slagroom te krijgen en uit de chocoladevla te houden. Dan is het niet zo lekker. Mandarijn met vanillevla is wél lekker. Heerlijk zelfs." Louis van Gaal over het door hemzelf samengestelde drie gangenmenu Louis van Gaal (a 28,50) in de brasserie van het DSB-stadion in Alkmaar. In De Volkskrant. „Het intrigerende aan hem is: hij zoekt bewust de spcpnning op. Dat staaltje hooghouden is zo'n voorbeeld. Het publiek wordt gek, tegenstanders reageren en in zo'n vijandige omgeving gaat hij ver volgens alleen nog maar beter spelen." Ajacied Robbie Wielaert over teamgenoot Suarez. In AD. „Bij Feyenoord wilde hij allerlei dingen verbeteren. Vooral op fy siek vlak. Dat was ook nodig, dat zag je vorig seizoen. Maar het gaat erom: a) in welk tempo doet je dat en b) hoe vertel je ze dat. Misschien dat hij het wat meer gedoseerd had moeten doen." Foppe de Haan in Sportweek over Gertjan Verbeek. „Dat was in de voorbereiding. Tommie dacht: Dat kleine kereltje zal ik eens even een beuk geven. Hij kwam bedrogen uit. Ik zette een blok en hij vlóóg. Iedereen lag op de grond van het lachen." PSV-aanvaller Nordin Amrabat in VI over een duel met Tommie van der Leegte. De sportieve familie Van Liere uit Kapelle zal met veel genoegen terugkijken op het afgelopen weekeinde. De broers Twan (25) en Joeri (22) van Liere waren succes vol op de Supercross in Goes. Twan werd tweede in de SXi-klasse en Joeri finishte als vierde in de SXi-klasse. Irr Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland was zusje Dinja van Liere (18) op dreef bij dressuurwedstrijden. Zij won de klasse Li met haar vierjari ge merrie Zibbedy's Way. Het was de derde zege in drie wedstrijden. Luis Suarez verloor gisteren niet alleen met Ajax van zijn oude club FC Groningen (1-0). De aanvaller, zaterdag 22 jaar oud geworden, moest ook nog de "beurs trekken voor de winnende trainer Ron Jans. Suarez had een weddenschap verloren van de oefenmeester. Jans verklaarde aan het begin van het seizoen namelijk dat de aanvaller dit seizoen meer dan vijf kaarten zou krijgen. Suarez kreeg in de eerste seizoenshelft al acht prenten. „Ik heb het geld net jes gekregen", zei Jans. „Ik zal het bedrag meteen naar Spie ren voor Spieren overmaken." RUG Michaëlla Krajicek heeft op haar website fel uit gehaald naar aanleiding van een publicatie in De Tele graaf De tennisster is het zat dat haar slechte prestaties worden toegeschreven aan haar coach Allistair McCaw. Krajicek en McCaw zouden iets met elkaar hebben. „Ja, ik heb een slecht jaar ge had. Ja, ik heb priveproble- men gehad. Ja, mijn vader mag Allistair niet", zegt Kraji cek op haar website. „Maar om te zeggen dat een man 'in de ban' is van mij en mijn car rière, is heel oneerlijk." Ziek in bed liggen en de Es- sent Cup winnen. Bob de Vries deed het zaterdagavond. De grieperige boer uit Hauler- wijk moest de finale in Utrecht laten schieten. Maar concurrent Cédric Michaud kon zelfs een zieke Bob niet verslaan. De Fransman pro beerde het wel en kwam met het winnen van diverse tus- sensprints ook nog een stuk dichter bij de klassementslei der. Maar een valpartij maakt een einde aan alle illusies. De marathon werd gewonnen door Jan Maarten Heideman, die - heel bijzonder - solo over de streep kwam. 760 AZ-doelman Sergio Romero is zaterdag tegen De Graaf schap weer negentig minuten dichter bij het record van Heinz Stuy gekomen. De Argentijnse keeper hield voor de achtste competitiewedstrijd op rij de 'nul' en is nu al ruim 760 minuten zonder tegentreffer. Ajacied Stuy hield in het seizoen 1970-1971 de tegenstanders 1082 minuten op rij van scoren af AZ heeft in de laatste acht eredivisieduels geen tegentreffer hoeven toestaan en dat is een clubrecord. Santi Kolk van Vites se was 16 november de laatste die Romero wist te passeren. In het Gelredome werd het 1-1 en dat was tevens de laatste keer dat de Alkmaarders punten verspeelden. AZ moet ook de ko mende vier wedstrijden de 'nul' houden om het eredivisiere cord van PSV te evenaren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75