Terneuzen gaat met de Bèta-college zoekt steun bij overheden Hardrijder ontkomt na fikse polderrace Dronken achter stuur en zonder rijbewijs Opwarmertje voor het echte carnaval In maart duidelijkheid over haalbaarheid van procestechniekinstituut. Boekenbeurs voor Automobiliste valt in Kenia groot succes slaap en ramt rotonde Inbrekers slaan slag in Maaltijdservice voor Zeeuws-Vlaanderen KVO-leden 'Mensen zitten er niet mee. Ervaren die duizenden kwakjes op straat echt niet als een probleem. Pas als je hen er op wijst zeggen ze: goh ja, ik wist niet dat 't zo erg was' Sleutelrollen 14 Maandag 26 januari 2009 PZC TERNEUZEN - Agenten van de poli tie Zeeland hielden zaterdagnacht een 28-jarige Terneuzenaar aan op de Reuzenhoeksedijk tussen Ter- neuzen en Zaamslag. De man bleek in beschonken toestand ach ter het stuur van zijn auto te zijn gekropen. Een ademanalyse wees uit dat hij driemaal de toegestane hoeveelheid alcohol in zijn bloed had. Ook had hij geen rijbewijs. HULST - Carnavalsliefhebbers kun nen zaterdag 31 januari de stem ming proeven en de keel smeren tijdens het meeblèrfestival Ülst zingt in café de Ster. Onder aanvoe ring van de Maffoos viert de leut hoogtij. Bezoekers kunnen meezin gen met bekende Nederlandstalige liedjes. Bij binnenkomst krijgt men tekstboekjes aangereikt. Het festijn begint om 20.00 uur. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De initiatiefgroep voor het Zeeuws-Vlaamse bèta-col lege, met daarin vertegenwoordi gers van Dow, Zeeland Seaports, ROC Westerschelde, Ricas en de HZ, heeft de overheden in Zeeuws-Vlaanderen en de provin cie Zeeland verzocht steun te verle nen aan het plan om Zeeuws-Vlaanderen te verrijken met een technische variant op de Roosevelt Academy in Middel burg. Het plan voor een op Amerikaan se leest geschoeid hoger onderwijs instituut voor procestechniek, lo gistiek en veiligheid werd twee maanden terug gelanceerd door Dow-topman Gerard van Harten. Het idee viel in Zeeuws-Vlaande ren in goede aarde, omdat een techno-college op meerdere terrei nen de streek een impuls kan be zorgen. Niet alleen kunnen de grote bedrij ven met zo'n onderwijsinstituut zich verzekeren van hooggekwalifi ceerde nieuwe krachten uit de di recte omgeving; Zeeuws-Vlaande ren krijgt met het techno-college een nieuw wapen aangereikt in de strijd tegen ontgroening. De initiatiegroep vraagt niet alleen financiële en procedurele steun, maar heeft de gemeente Terneu- zen ook aangeboden om binnen enkele weken een uitgewerkt plan klaar te hebben voor het nieuwe kenniscentrum. Voor half maart wil de initiatief groep duidelijkheid hebben over de haalbaarheid van het plan. HULST - De Boekenmarkt voor Ke nia van de stichting Buru Nyakwe- re (SBNN) die zaterdag voor de vierde keer in het ROC Hulst werd gehouden heeft 1520 euro opge bracht. Dit is een van de hoogste opbrengsten tot nu toe. Om 9.00 uur stond er al een rij wachtende boekenliefhebbers en drie uur lang bleef het superdruk. De opbrengst wordt besteed aan schoolboeken voor 6120 kinderen in Kenia. MIDDELBURG - Een 23-jarige auto mobiliste uit Noord-Scharwoude reed zaterdagnacht tegen het mid dendeel van de rotonde aan de Schroeweg in Middelburg. Ze ver klaarde dat ze in slaap was geval len en in rechte lijn tegen de ver hoging is gereden. Ze wist zelf uit de auto te komen en werd door passanten opgevangen. De vrouw hield buikklachten aan het onge luk over, haar auto is vernield. TERNEUZEN - In de nacht van vrij dag op zaterdag heeft de verkeers politie de handen vol gehad aan een wegpiraat die na een flinke.ra- ce door Terneuzen en de polders wist te ontkomen. Agenten wil den de automobilist op de Zuid- landstraat stilhouden, maar de be stuurder negeerde een stopteken, ging de Axelsestraat op en voerde de snelheid op tot 100 kilometer per uur, reed door rood en koos de Reuzenhoeksedijk als vluchtweg. Op de smalle dijkweg voerde hij de snelheid op tot 160 kilometer, honderd kilometer harder dan toe gestaan. De politie heeft de zaak in onderzoek en de betrokken be stuurder wacht vervólging. Tip? redactie@pzc.nl BRESKENS - De voorbije dagen is op diverse plaatsen ingebroken in Zeeuws-Vlaanderen. Uit een wo ning boven een restaurant aan het Spuiplein in Breskens is geld weg genomen. In Philippine werden uit een huis aan de Visserslaan een laptop en camera weggeno men. Inbrekers bezochten ook wo ningen in Schoondijke en Zaam slag. Vandaag inventariseert de po litie wat hier is gestolen. KLOOSTERZANDE - Voor de leden, van de plaatselijke KVO is er don- Duizenden dotjes kauwgom bedekken de Terneuzense winkelstraten. derdag 29 januari een leerzame en smakelijke presentatie, die ver zorgd wordt door Paul Keeson van Lekker Thuis Maaltijdservice. Hij zal de aanwezigen op een leuke manier kennis laten maken met vriesverse maaltijden, samenge steld naar de richtlijnen van het voedingscentrum. Om 19.30 uur in Hotel van Leuven, Kloosterzande. De heer die zaterdag zo attent was om de door hem gevonden sleutels af te geven bij de informatiebalie van een supermarkt in Middelburg krijgt een pluim. Door zijn inzet kon schrijver dezes alsnog de bure len van deze courant binnen. Het is ook gepast een woord van dank te wijden aan de dorpsgeno ten die de man hadden zien lopen die de sleutels verloor en ook de man waarnamen die de sleutels vond, maar nog niet wisten dat eerstgenoemde ze kwijt was. Door een gelukkig toeval kwamen deze trouwe abonnees van dit or gaan schrijver dezes tegen. En zo vervulden ook zij een sleutelrol bij de totstandkoming van dit positie ve stukje. KLOOSTERZANDE - De openbare Sandeschool in Kloosterzande ademde za terdag een carnavaleske sfeer uit. Op de carnavalskleding beurs werden zo'n duizend stuks kleurrijke leutkleding in allerlei maten en soorten aan de man gebracht. De stichting Vrienden van de Sandeschool had in samen werking met de leerkrachten de beurs opgezet. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66