Toekomst ambulances zorgenkind Zeeland PZC 13 Korenslag deels 'TemeUZCIl boUWt VOOl* Arnemuids ex-station vol wiet Hulster winst - 'ik wist dat 't daar niet pluis w icegauuiu Mi lieu Zorgsaam: problemen door snelle overdracht aan Veiligheidsregio. ZEEUWS-VLAANDEREN 14 19 Maandag 26 januari 2009Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - De leiding van de stichting Zorgsaam maakt zich zor gen over de toekomst van de am bulancezorg in Zeeuws-Vlaande- ren. De raad van bestuur van de re gionale zorgorganisatie vreest dat een snelle overdracht van de aan sturing van de dienst naar de Vei ligheidsregio Zeeland tot grote pro blemen gaat leiden op het gebied van organisatie en financiën. Alge meen directeur Paul Rademacher: „Wettelijk is het zo geregeld dat de ambulancezorg bij de Veiligheids- - regio terechtkomt, maar om nu een goedlopende dienst - de Zeeuws-Vlaamse - te bundelen met RAVZ, waar de financiële nood hoog is, lijkt mij erg onver standig. Daarmee wil ik overigens niet de medewerkers van die instel ling tekort doen, want die verrich ten hun werkzaamheden prima." Rademacher vindt dat alvorens er gesproken wordt over het samen voegen of hergroeperen van dien sten het RAVZ - dat een schulden last torst van tussen de 1,6 en 2,2 miljoen euro - financieel op orde moet zijn gebracht. Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen, voorzitter van de Veilig heidsregio Zeeland, begrijpt Rade- W* Voorzitter Jan Lonink van de Vei- ligheidsregio zegt dat de ambu lancezorg alleen zal worden over gedragen aan een organisatie die financieel op orde is. machers vrees wel, maar acht die wel ongegrond. „Voordat de ambu lancezorg onder de vlag komt van de Veiligheidsregio moet natuur lijk RAVZ orde op zaken hebben gesteld. De Veiligheidsregio voert vanaf 2011 de regie over de ambu lancezorg, de uiteindelijke uitvoe ring komt bij een andere instan ties, instelling of bedrijf te liggen. Dat kan het RAVZ zijn, maar ook de GGD, het GHOR of Zorgsaam. Aan die vergunningverlening zijn we nog lang niet toe. Daarover zul len nog de nodige besprekingen worden gevoerd", aldus Lonink. De Eerste Kamer stemde in decem ber in met de invoering van de nieuwe Wet Ambulancezorg. Deze wet voorziet in nieuwe re gels voor het ambulancevervoer. Per regio, in dit geval Zeeland, komt er één aanbieder van ambu lancezorg. Nu zijn dat er nog meer dere. Deze hebben vergunningen voor het ambulancevervoer gekre gen van de provincie. Die heeft daarover per 2011 niets meer te zeggen. De minister van WVS wel. Terneuzen gaat met de stubsbag de vervuiling te lijf Vlaams kwartet biedt smakelijk concert vol verrassingen TERNEUZEN - Bekende dj's, artiesten en toe aan een dance-event in Zeeuws-Vlaande- mooie danseressen. Dat waren de ingrediën- ren, zo bleek. De bijna 1100 kaarten waren al ten van de 6e editie van het dance-event lemaal uitverkocht. Jazz-a-Delic speelde han- Jazz-a-Delic, afgelopen zaterdag in het Schel- dig in op de wensen van de jongeren en pakte detheater in Terneuzen. Veel jongeren waren groots uit met dj's als La Ona, Licious en Tom de Neef. Zij werden bijgestaan door Pacha lopen. De sfeer was ontspannen en de men- (percussionist), Berenice van Leer (zang) en sen hebben genoten. Het evenement verliep Sakso (saxofonist). Organisator Kevin Tanghe zonder incidenten." Enig minpunt was dat was tevreden: „Dit heeft echt alle verwachtin- feestgangers soms lang op een drankje moes gen overtroffen. Het is meer dan geslaagd ver- ten wachten. foto Peter Nicolai TILBURG - De twee Hulster leden van het Fontys Jazz Choir, Anne Stockman en Chiel de Cock, mo gen eind februari hun vocale vaar digheden tonen in theater Carré in Amsterdam. Het koor uit Til burg won zaterdagavond de finale van het EO-programma Korenslag en mag zich het beste koor van Ne derland noemen. Naast een beker, die het koor van minister Plasterk kreeg, levert de eerste plaats een optreden op. met het Lost Found Orchestra in Carré. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De relatief grote nieuwbouwactiviteit in de kern Terneuzen werkt een leegstand in verschillende kleinere gemeente kernen in de hand. Dit constate ren managers van de woningcorpo ratie Woongoed en verschillende dorps- en stadsraden in de ge meente. Met name de kernen Axel en Sas van Gent hebben de voor bije jaren veel inwoners zien ver huizen naar hoofdkern Terneuzen. Voorzitter Ben Voermans van de Stadsraad Sas van Gent: „De argu mentatie van die mensen is ver schillend, maar in zijn algemeen heid vertrekken ze toch omdat ze in Sas van Gent iets missen. In veel gevallen betreft het ouderen die in onze stad hun woonwensen niet kunnen vervullen. Het ge meentebestuur moet oog krijgen voor deze ontwikkeling." ARNEMUIDEN - Het voormalige sta tion van Arnemuiden, waarin de politie zaterdag een hennepkweke rij aantrof, is afgelopen zomer aan gekocht door de Middelburgse vastgoedhandelaar Arjen de Pag- ter. „Ik heb het verhuurd aan een man in Goes. Hij heeft een vijfja rig huurcontract met mij gesloten en dat zag er allemaal heel legaal uit", zegt De Pagter. „Ik wist ver der niet wat hij in het pand ge daan heeft, tot ik werd gebeld door de politie. Nee, ik geef zijn naam niet. Dat moet de politie ver der afhandelen. Maar ik ben wel de pineut nu, er is veel schade aan gericht in het pand." Veel inwoners van Arnemuiden zijn verrast door de ontdekking van de kwekerij, maar de uitbaat ster van het tegenovergelegen café 't Boven niet. „Dat monumentale pand wordt al jaren misbruikt als een grande oude dame die dage lijks wordt aangerand. Ja, ik weet heel goed dat het daar niet pluis is."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65