Periodetitel lijkt binnen voor Yerseke Mario Mulder behoedt Patrijzen voor nederlaag op gelijkspel Koploper Hansweertse Boys handhaaft zich Rogier Veenstra scoort tegen zijn oude club Koploper RIA W komt niet verder dan gelijkspel bij Oostburg. Volharding en Lewedorpse Boys pakken de winst. Groene Ster verder in bekertoernooi Terneuzen onderuit in Hendrik Ido Ambacht Krabbendijke verliest verrassend op eigen veld van Mevo. Judoka Louwman naar NK junioren Arjan Human scoort bij rentree voor ASWH De Stene Brug grijpt naast een gelijkspel BPZC Maandag 26 januari 2009 33 door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Zondag-vierdeklasser RIA W. moest op de eerste speel dag na de winterstop op eigen veld genoegen nemen met een i-i-gelijkspel tegen Oostburg. Clin- ge profiteerde van deze halve mis stap door uit van Domburg te win nen: o-2. Patrijzen speelde gelijk bij Luctor'88. Axel-Jong Ambon en Zeeland Sport-Breskens wer den afgelast. Patrijzen-Luctor'88 4-4: Hoewel de wedstrijd op zichzelf niet al te hoogstaand was, kwamen de be zoekers bij Patrijzen-Luctor'88 qua doelpunten niets tekort: 4-4 na een 3-2-ruststand. Voor Patrijzen scoorden Edwin Capello (1-1 en 3-2) en Ansley Jansen (2-2) voor de rust. Ruud van Leeuwen deed iets terug namens Luctor (0-1 en 1-2). Nadat Ron Tempelaar (uit een staf- schop) en Rutger van Rossem Luc tor'88 een 3-4-voorsprong hadden bezorgd, duurde het tot de voor laatste minuut voordat Mario Mul der Patrijzen voor een nederlaag kon behoeden: 4-4. Patrijzen-Luctor'88 4-4 (3-2). 5. 0-1 Ruud van Leeuwen, 10. Edwin Capello 1-1, 30. Ruud van Leeuwen 1-2, 36. Ansley Jansen 2-2, 42. Edwin Capello 3-2, 55. Ron Tempelaar 3-3 (straf schop), 65. Rutger van Rossem 3-4, 88. Mario Mulder 4-4. De wedstrijd Patrijzen-Luctor'88 gaat trijzen de gelijkmaker noteren. uur bracht Frank de Kok de bezoe kers op voorsprong. In de slotfase van de eerste helft tekende Yoram Rijkse voor de gelijkmaker. Na rust liep de thuisclub in kort tijdsbestek uit naar 3-1. De doel punten kwamen op naam van Re- mon de Muijnck en nogmaals Rijk- se. Sander Nagelkerke nam vervol gens de aansluitingstreffer voor zijn rekening. Met zijn tweede doelpunt van de middag bepaalde De Muijnck tien minuten voor tijd de eindstand op 4-2. De score had hoger kunnen uitvallen in het voordeel van de Middelburgers. MZVC - Apollo'69 4-2 (1-1). Frank de Kok 0-1, Yoram Rijkse 1-1, Remon de Muijnck 2-1, Yoram Rijkse 3-1, Sander Nagelkerke 3-2, Remon de Muijnck 4-2. RIA W-Oostburg 1-1: Zonder Fer- di Kabal en na twintig minuten spelen ook zonder Darryl Rawid- jan bleek koploper Ria W aanval lend te veel te hebben ingeleverd om het Oostburg moeilijk te ma ken. Pas in de 70e minuut werd de score geopend door Quinten De- muer: 0-1. In de 83e minuut bracht het Thomas David de stand weer in evenwicht: 1-1. Ria W-Oostburg 1-1 (0-0). 70. Quin ten Demuer 0-1 (strafschop), 83. Tho mas David 1-1. Hontenisse-Biervliet 3-1: Honte- nisse kwam na vijftien minuten spelen op 1-0 door een doelpunt van Gion Asselman en vergrootte de marge niet veel later tot 2-0 door een strafschop van Titiano Staes. Voor de rust bracht Eric Die- leman de achterstand voor Bier vliet uit een vrije trap terug tot 2-1. Tien minuten voor het einde maakte Jeroen Verschuren de 3-1. Hontenisse-Biervliet 3-1 (2-0). 10. Gion Asselman, 22. Titiano Staes 2-0 (strafschop), 36. Eric Dieleman 2-1, 81. Jeroen Verschuren 3-1. Domburg-Clinge 0-2: Domburg drong in de tweede helft wel aan maar kwam niet verder dan een buitenspeldoelpunt. Domburg-Clinge 0-2 (0-2). 10. Tho mas Leeghwater 0-1, 25. 0-2 Jimmy Bastiaansen (e.d.). Ria W mist Kabal en Rawidjan om het Oostburg moeilijk te ma ken. Domburg heeft weinig in te brengen tegen Clinge, dat de wedstrijd rustig kan uitspelen. gelijk op. In de laatste minuut laat Pa- foto Willem Mieras door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - In de vijfde klasse B van het zondagvoetbal handhaaf de Hansweerstse Boys zich vrij ge makkelijk op de eerste plaats door een regelmatige 3-1-overwinning op Vosmeer. ZPR'84 bleef echter in het spoor van de koploper door een 2-4-zege op Ouwerkerk. Hansweertse Boys-Vosmeer 3-1: Hansweertse Boys was niet alleen qua voetbal beter dan Vosmeer, maar troefde de bezoekers ook in de afwerking af. Nadat Niek de Vries de thuisclub in de eerste helft een i-o-voorsprong had be zorgd, waren het Stefan Ridderhof BERGEN OP ZOOM - De zaalvoetbal- lers van Groene Ster Vlissingen laadden geen enkele moeite om zich ten koste van Troy/Ideal Car Rent voor de volgende ronde van de bekercompetitie te plaatsen. In Bergen op Zoom won de Vlissing- se ploeg met 2-9. Voor Groene Ster scoorden Hoessein en Said Bouzambou elk drie keer. De overi ge doelpunten kwam van Salim Ben Sellam (2x) en Alfaro Pentury. TERNEUZEN - Zondag-tweedeklas- ser Terneuzen verloor gisteren met 3-2 van IFC uit Hendrik Ido Ambacht. IFC kwam op 2-0-voor- sprong. Vlak voor rust kwam Ter- neuzen door een kopbal van Sinan Coban terug in de wedstrijd. Een strafschop van Erik-Jan Naudts zorgde op slag van rust voor 2-2. In de tweede helft kwam IFC met een afstandsschot op 3-2. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Door een o-o-gelijk- spel tegen Smerdiek kan Yerseke de tweede periodetitel in de vier de klasse B van het zaterdagvoet bal bijna niet meer ontgaan. Met nog één duel te gaan heeft Yerseke drie punten voorsprong op Mevo en ook nog eens een doelsaldo van plus achttien ten opzichte van de' Zierikzeese ploeg. Yerseke-Smerdiek 0-0. De wed strijd begon een halfuur later om dat scheidsrechter Van der Heij den niet kwam opdagen. Onder leiding van scheidsrechter Bruijn- ooge ontpopte zich daarna een open wedstrijd waarin beide ploe gen kansen kregen. Namens Smerdiek was Erik van Haaften dicht bij een treffer en Raymond Rovers was voor Yerse- en Frank Kwakkelaar (de' laatste uit een stafschop) die de score in de tweede helft naar 3-0 deden op lopen. Een eigen doelpunt van Frank Kwakkelaar bracht in de 80e minuut de spanning voor even te rug, maar in gevaar kwam Hans weertse Boys daarna niet meer: 3-1. Hansweertse Boys-Vosmeer 3-1 (1-0). 1-0 Niek de Vries, 2-0 Stefan Rid derhof, 3-0 Frank Kwakkelaar (straf schop), 3-1 Frank Kwakkelaar (e.d.). Lepelstraatse Boys-Volharding 0-3: Michael Boonman bracht Vol harding na een kwartier spelen niet onverdiend op voorsprong; maar daarna knokte Lepelstraatse Boys zich terug in de wedstrijd. Vooral na de hervatting ging de thuisclub verbeten op jacht naar de gelijkmaker, maar Volharding GILZE - Bas Louwman (Judo Goes) heeft zich bij de districtskampioen schappen van Zuid-Nederland in Gilze als enige Zeeuw weten te kwalificeren voor het NK voor ju nioren. De judoka uit Kloetinge won zilver in de klasse tot 55 kilo. Barend Schot (Sportschool Geel hoed, -81 kilo) uit Middelburg en Iris Catsburg (sportschool F. de Boevere, -70 kilo) verloren de strijd om het zilver. MIDDELBURG - Arjan Human heeft zaterdag een succesvolle rentree ge maakt bij ASWH in de hoofdklas se A van het zaterdagvoetbal. De Middelburgse aanvaller stond al sinds augustus 2007 buitenspel met een knieblessure. Zaterdag maakte hij zijn rentree in de uit wedstrijd tegen Rijnsburgse Boys (3-3-gelijkspel). Hij maakte vlak voor rust de 2-2. ke het gevaarlijkst. Gezien het spel- beeld konden beide ploegen in het sportieve duel leven met de bril- stand. Krabbendijke-Mevo 1-2: Krabben dijke kreeg meer kansen dan de be zoekers uit Zierikzee, maar de thuisploeg ging daar niet effectief mee om. In de 38e minuut kwam Mevo via Michiel Tamerus aan de leiding. Direct na rust kwam Krabbendijke op gelijke hoogte toen Elco Jansen met het hoofd doelman Ruud van der Linde klopte. Zes minuten la ter kwam Mevo door een goal van Matthijs Heeres opnieuw aan de leiding. Beide ploegen kregen daar na nog kansen, maar gescoord werd er niet meer. Waarde-Brouwershaven 3-1: 1^ Qua doelsaldo heeft Yerseke achttien punten meer dan Mevo. De ploeg uit Zierikzee won met 2-1 van Krabbendijke, dat niet ef fectief omging met de kansen. hield zich gemakkelijk staande en counterde in de laatste tien minu ten zowaar nog naar 0-2 en 0-3. Michel Loontjens en Barend Schik waren de makers van die treffers. Lepelstraatse Boys-Volharding 0-3 (0-1). 0-1 Michael Boonman, 0-2 Mi chel Loontjes, 0-3 Barend Schik. Ouwerkerk-ZPR'84 2-4: Ouwer kerk maakte het ZPR'84 lastiger dan de nummer twee vooraf had gedacht. De bezoekers hadden dat ook enigszins aan zichzelf te wij ten, want nadat het eenmaal 1-4 was geworden maakte gemak zucht zich van de ploeg meester. Via 0-1 en 0-2 werd het 1-2 door een doelpunt van Richard van de Berg. Vijf minuten voor en vijf mi nuten na de rust vergrootte ZPR de marge tot 1-4, maar na de 2-4 van Pascal Koster had Ouwerkerk MIDDELBURG - Rogier Veenstra heeft zaterdagavond gescoord bij zijn tweede optreden voor eerste- divisionist Haarlem. De Middelbur ger maakte acht minuten voor tijd de gelijkmaker (1-1) tegen nota be ne zijn vorige club Excelsior. Met het gelijkspel handhaafde Haar lem, waar ook Tholenaar Wilmer Kousemaker speelt, zich in de subtop. Zaterdag wacht het thuis duel met RBC Roosendaal. ZUNDERT - De Stene Brug leed in de derde divisie een nipte neder laag tegen Vissenberg Sierteeelt: 5-3. Bosmans en Piet Koek hielden elkaar in evenwicht. Voordien had Ad Menheere al een partij win nend afgesloten maar verloren Wim de Kok en Arjo Hollestelle. Daardoor was de remise van Koek niet genoeg voor een (verdiend) gelijkspel van zijn team. Door een fout van gelegenheids doelman Dick van Splunder kon Levien Kessel in de 25e minuut voor de 1-0 zorgen. Op aangeven van Ruud Aantjes maakte Frank Lobbezoo er nog voor rust 2-0 van. Tien minuten in de tweede helft zorgde Henk-Jan Stok na een actie van David Montero Frada voor de 3-0. In de 63e minuut scoorde Den nis van Grunsven na een aanval door het midden de 3-1. ZPR'84-SPS 0-4: SPS had de hele wedstrijd een overwicht en boekte een regelmatig opgebouwde over winning. Voor rust opende Hilbert van Ak keren de score en zorgde Willem Bevelander koppend, nadat een voorzet van Ramon Voshol door de ZPR-doelman tegen de lat werd getikt, voor de 0-2. In de tweede helft eiste Jan Deij een hoofdrol voor zich op. De zel den scorende rechtshalf maakte er met twee doelpunten 0-4 van. zowaar een overwicht. Carlo van der Maas en Ronald de Vos lieten de kans op de aansluitingstreffer echter liggen. Ouwerkerk-ZPR'84 2-4 (1-4). 0-1, 0-2, 1-2 Richard van de Berg, 1-3, 1-4, 2-4 Pascal Koster. Lewedorpse Boys-Dreischor 3-0: Lewedorpse Boys had de gehele wedstrijd een veldoverwicht, maar mocht het zich na afloop aanreke nen te veel kansen te hebben laten liggen. Op de 3-0-eindstand viel in elk geval weinig af te dingen. Si mon Smits en Marcel Roose zorg den in de eerste helft voor 1-0 en 2-0 en halverwege de tweede helft was het Jeffrey Jansen die de eind stand op 3-0 bepaalde. Lewedorpse Boys-Dreischor 3-0 (2-0). 14. Simon Smits, 40. Marcel Roose, 65. Jeffrey Jansen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61