Goes schrikt wakker in duel met Dosko Aardenburg houdt net niet stand Robur ziet concurrent Nieuwland houdt Borssele passeren op de ranglijst 32 jg-TH BHttfc Zeelandia Middelburg heeft nog steeds zicht op lijfsbehoud. Kyle Doesburg maakt de gelijkmaker en redt een punt voor Goes. Walcheren "komt niet verder dan een treffer tegen NSV. De Noormannen loopt uit op concurrentie in vierde klasse A. Maandag 26 januari 2009 PZC Wammst i WsïZSSS slsllfeïlli'0® flgwwriif door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - In de derde klasse A van hét zondagvoetbal nam Zee landia Middelburg de kans op lijfs behoud weer in eigen hand. Na de i-o-overwinning op de laatste speeldag voor de winterstop, ver raste de ploeg van Roy Hendrik- sen Roosendaal in eigen huis: 3-4. Aardenburg ging in de slotminuut onderuit tegen FC Bergen: 3-2. Steen verloor in eigen huis met 1-2 van BSC. Zierikzee won van Hal steren: 2-0. Roosendaal-Zeelandia Middel burg 3-4: Zeelandia Middelburg had voor de rust het beste van het spel en kwam na 25 minuten ver diend op 0-1 door een treffer van Jesper Davidse. De 1-1 van Cees Flipse kort voor de rust leidde in de tweede helft tot een offensief van de thuisclub, dat resulteerde in de 2-1 en 3-1 van Jeroen Ko- nings. Zeelandia Middelburg knokte zich daarna echter knap terug en kwam door doelpunten van Frank Leeman en Alberto Conde Morga- do weer op gelijke hoogte met de nummer twee van de ranglijst. Het betere veldspel in de slotfase resulteerde zowaar nog in een vier de doelpunt. Twee minuten voor tijd werd Jerfy Booy matchwin naar voor de Middelburgse ploeg: 3-4- FC Bergen-Aardenburg 3-2: Aar denburg begon het duel met FC Bergen sterk en leidde halverwege de eerste helft met 0-2 door doel punten van Martin van Vooren en Niek van Sprundel. De voorsprong hield echter niet lang stand. Ro bert Beleter zorgde voor de aanslui- tingstreffer en tien minuten voor de rust werd het 2-2 door Roald Wilbrink. Na de rust had FC Bergen een overwicht, maar omdat Aarden burg voortdurend stand hield leek het duel op een gelijkspel uit te lo pen. In de blessuretijd moesten de bezoekers alsnog op de knieën toen Rick Heijmans van dichtbij raak kon koppen: 3-2. Steen-BSC 1-2: Steen werd in de beginfase overdonderd door een gedreven tegenstander. „Dat ze met drie spitsen speelden, was geen verrassing", aldus trainer Honny Claessens. „We hadden er alleen geen antwoord op." De be zoekers namen na een kwartier de leiding via een penalty door Ste ven van Gilderen. Kort voor de rust kreeg Steen zijn eerste serieu ze kans op de gelijkmaker. De po ging van Sander van Remortele ging ver naast en over. Na rust liep BSC uit naar 0-2. Diep in blessure tijd werd het door een eigen doel punt van Bas Antens nog 1-2. Zierikzee-Halsteren 2-0: Een vlie gende start bezorgde Zierikzee na een kwartier een 2-o-voorsprong. Ingmar Quist en Rutger Kooman waren de doelpuntenmakers. We sley Quist had de wedstrijd voortij dig in het slot moeten gooien. Na een uur kreeg hij dé kans op 3-0, maar hij stuitte op de keeper. In het slotkwartier verzuimden ook Kooman, Leon Sinke en Frank van de Helm de score op te voeren. Goes-speler Kyle Doesburg (9) wordt in de rug gelopen door een speler van Dosko. foto Leo Adriaansen door Peter van Kouteren BERGEN OP ZOOM - Goes haalde uit de laatste twee wedstrijden voor de winterstop slechts één punt en kon in het eerste treffen na de voorgeschreven rust niet impone ren. De koploper in de derde klas se van het zondagvoetbal schrok pas wakker nadat tegen Dosko een achterstand was opgelopen. Kyle Doesburg zorgde ervoor dat Goes toch nog met een punt naar huis kon gaan: 1-1. De Bevelanders mochten zich zelfs in de handen wrijven, omdat van de overige ploegen in het linker rij tje .alleen Zierikzee tot winst kwam. Roosendaal, Halsteren en Aardenburg leden alle drie een ne derlaag. Het treffen tegen Zierik zee, zondag in Goes, wordt dan ook cruciaal. Doelman Sven Wol- kenhauer: „Dan kunnen we dit meteen goed maken." De keeper sprak over een gemiste kans om ver uit te lopen op naaste belager Roosendaal. „We begon nen hartstikke slap", verklaarde hij de kansen die de thuisploeg kreeg. De goalie was na een klein uur kansloos op een inzet van rechts achter René de Wolfj die een afge slagen hoekschop op zijn schoen nam en hard binnen schoot: 1-0. Die achterstand leek Goes nodig te hebben om te worden wakker ge schud. Kyle Doesburg tekende niet veel later voor de gelijkmaker (1-1), waarna de Zeeuwse koploper in een hoger tempo spelend wel een overwicht creëerde. „Ik had de laatste twintig minuten op meer gerekend", zei trainer Kees van der Sluis. De oefenmees- ter had gisteren met fikse persone le problemen te kampen. De broers Steven en Lionel Fitsch ont braken vanwege een schorsing. Padden van de Water was gebles seerd en Rick de Punder was ziek. Goes kwam na de gelijkmaker niet meer tot scoren. „Ik denk dat ons een strafschop is onthouden", zei Van der Sluis. „Dat gaven die man nen van Dosko ook toe." De straf schop werd echter niet gegeven door scheidsrechter René Nijsse, die in de toegevoegde tijd binnen een minuut een gele kaart trok voor de Goesenaren Rosanno Ac ton en Shannon Braafhart wegens aanmerkingen op de leiding. Michael Cabenda was tot twee keer toe het dichtst bij een treffer. Zijn eerste kopbal werd met een omhaal net voor de lijn wegge haald. Zijn tweede kopbal, in de extra tijd, miste kracht en leverde evenmin een doelpunt óp. Caben da: „Wij begonnen te slap, maar zijn er daarna wel vol voor gegaan. Ik kan niemand verwijten dat er niet is gewerkt." Dosko-Goes 1-1 (0-0). 56. René de Wolf 1-0, 58. Kyle Doesburg 1-1. Scheidsrechter: R. Nijsse (Oost-Sou burg). Gele kaart: Rosanno Acton, Shan non Braafhart (beiden Goes). Aantal toeschouwers: 100. MIDDELBURG - Walcheren heeft zichzelf een slechte dienst bewe zen in de vierde klasse B van het zondagvoetbal. De ploeg verloor met 2-1 van NSV. De andere Zeeuwse ploeg, Robur, verloor zelf met 1-3 en zag concurrent Odio passeren op de ranglijst. NSV-Walcheren 2-1: De eerste helft waren beide ploegen aan el kaar gewaagd. Na twintig minuten zette Carlo Rijpers de thuisploeg op voorsprong uit een vrije trap. Walcheren gaf hierna meer druk, maar uit een counter verdubbelde Michael Jacobs de score. Na rust waren de gasten heer en meester. Verder dan één doelpunt van Sjoerd Reijnhoudt kwam Walche ren niet. Robur-Victoria'03 1-3: Robur kreeg in de eerste tien minuten vier goede kansen, maar tot scoren kwam de Goese formatie niet. Vic- toria-speler Wesley Verschuren zet te de gasten na een klein kwartier op voorsprong. Rick van der Gaag bracht zijn ploeg net voor rust langszij: 1-1. Daarna vergat Robur wederom kansen te benutten. De gasten scoorden wel: 1-2. Robur zette aan, maar Jeroen Baremans besliste de wedstrijd: 1-3. door Marco Puik MIDDELBURG - In de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal deed De Noormannen dit weekeinde uitste kende zaken. De ploeg uit Westkapelle was zelf met 2-0 te sterk voor Hoedekens- kerke en zag Borssele doelpunt loos gelijkspelen tegen Nieuwland. Hekkensluiter Apollo'69 verloor met 4-2 bij MZVC. De Noormannnen-Hoedekens- kerke 2-0: In een gelijkopgaande eerste helft bleven doelpunten uit. Hoedekens- kerke startte sterk aan het tweede bedrijf en liet in de persoon van Niels Otte een prima kans onbe nut. Kort daarop zorgde Mark Min- derhoud aan de andere kant van het veld voor 1-0. De openingstreffer werkte bevrij dend voor de thuisclub, die het heft vanaf dat moment in handen nam. In de slotfase legde Marco Huibregtse de 2-0-eindstand vast. De Noormannnen - Hoedekenskerke 2-0 (0-0). Mark Minderhoud 1-0, Mar co Huibregtse 2-0. Nieuwland-Borssele 0-0: In een slappe wedstrijd hielden Nieuw land en Borssele elkaar volledig in evenwicht. Beide ploegen speel den afwachtend waardoor er nau welijks kansen vielen te noteren in Nieuw- en Sint Joosland. De o-o-eindstand was dan ook een lo- gisch gevolg. MZVC-ApoIlo'69 4-2: Na een half

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 60