op de pijnbank Arnemuiden bewijst zichzelf goede dienst tegen koploper Duiveland Muehlhaus heeft twee sterke ijzers in het vuur Bevelandse ploeg is superieur in de derby: 3-0. Walcherse ploeg haalt de volle winst binnen in Oosterland. Schouwse met Vulcano en Otto eerste en tweede in Zi Renesse. B PZC Maandag 26 januari 2009 31 door Jan Oagevos KLOETINCE - De titel in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal is onbereikbaar, maar Kloetinge wil wel mee blijven doen voor een plek in de nacompetitie. De aanzet werd daar in de eerste competitie helft voor gegeven en zaterdag in het eerste duel na de winterstop werden de aspiraties kracht bijge zet. De Bevelandse formatie was superieur aan GPC Vlissingen: 3-0. „Het mooie is dat we nu wel het geduld bewaard hebben en niet geïrriteerd zijn geraakt", zei trainer Diederik Hiensch na afloop. Hij doelde daarmee op de vorige der by, in september. Kloetinge was ook toen de betere ploeg, maar liet zich van de wijs brengen door een agressief spelende tegenstander en ergerde zich aan het lankmoedige optreden van de arbiter. Kloetinge kwam vervolgens niet verder dan 1-1. Ook zaterdag trof Kloetinge een scheidsrechter (Klerx) die de meest curieuze beslissingen nam, maar de spelers trokken er zich vaak niets van' aan en gingen recht op hun doel af En van tegenstan der GPC Vlissingen viel dit keer niks te vrezen. De Walcherse for matie bewoog zich als een dood vogeltje over het veld. „Qua spel en beleving was dit een héél slech te wedstrijd van ons", moest GPC-trainer André Maas nader hand constateren. GPC was inderdaad onherkenbaar, maar dat had ook met de kracht van Kloetinge te maken. Kwaliteit verloochent zich niet. De thuis ploeg had in elke linie betere voet ballers, greep de tegenstander van af de eerste minuut bij de strot en liet niet meer los. Zo kon het ge beuren dat GPC in 90 minuten voetbal niet één kans kreeg. Jaco 1*5 Kloetinge heeft geen kind aan GPC Vlissingen. De Bevelandse eersteklasser wint met duidelijke cijfers (3-0) en klimt naar de tweede plaats op de ranglijst. van der Schee moest alleen in ac tie komen bij terugspeelballen en uittrappen. De verdediging van Kloetinge, prima geleid door Jaap Esser en Arjan van der Smissen, stond als een huis. Op het midden veld vertolkte de krachtige Teun Rentmeester een hoofdrol, terwijl voorin de snelle Mervin Niemants- verdriet weer eens ongrijpbaar was. Niemantsverdriet opende in de veertiende minuut de score. Nadat Kloetinge de tegenstander weer eens had opgejaagd, zette Niels Ko- le zijn ploeggenoot Niemantsver driet aan het werk. Die liet ieder een zijn hielen zien, koos de kort ste weg naar het doel en schoot snoeihard raak: 1-0. Voor rust dook hij nog een keer op voor GPC-doelman Leon Weeda, maar die kreeg zijn hand nog net tegen de bal. Na de pauze gebeurde dat nog-.vijf keer, maar Niemantsver driet kreeg de bal er maar niet in. Wel had hij een aandeel in de twee doelpunten die nog vielen. In de 64e minuut bediende hij Ma- rinus Baas met een opmerkelijke boogbal, die fraai met het hoofd werd afgerond. In de 68e minuut sneed hij andermaal door de zwak ke defensie van GPC en wilde hij zijn maatje Baas nogmaals bedie nen. Mathijs Lugtenburg probeer de dat te verhinderen en gleed de bal vervolgens in eigen doel: 3-0. Daar bleef het bij, omdat Marinus Baas een strafschop werd onthou den en omdat Kloetinge soms iet wat onzorgvuldig in de eindfase was. GPC haalde naderhand opge lucht adem, omdat een afstraffing met dubbele cijfers was uitgeble ven. Ook trainer Hiensch was op gelucht. „Omdat het altijd maar weer afwachten is hoe je uit de winterstop komt." De oefenmees- ter kan gerust zijn. Kloetinge gaat voor een prijs strijden, achter de ongenaakbaare koploper LRC. Kloetinge-GPC Vlissingen 3-0 (1-0). 14. Mervin Niemantsverdriet 1-0, 64. Marinus Baas 2-0, 68. Mathijs Lugten burg (eigen doel). Scheidsrechter: J. H. M. Klerx (Waalwijk). Gele kaart: Lun- ven Vermeer (GPC Vlissingen) en Etien- ne Mallie (Kloetinge). Aantal toeschou wers: 300. door Marco Puik MIDDELBURG - Koploper Duiveland verloor in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal met 3-4 van Arnemuiden. De Walchenaren doen hierdoor weer mee in de ti telrace. Serooskerke hervatte de competitie met een belangrijke overwinning op VCK (1-3). Oostka- pelle ging met 3-1 onderuit bij WC'68 en Bruse Boys won met 3-0 van Oranje Wit. Duiveland-Arnemuiden 3-4: De openingsfase was voor Arnemui den, dat via een treffer van Leon van Belzen ook op voorsprong kwam. De thuisclub herpakte zich sterk en Dennie le Comte kopte zijn ploeg langszij. In de minuten hierna was Duiveland de bovenlig gende ploeg, maar kort voor rust gaven de Oosterlanders de wed strijd uit handen. Eerst ging Bart Jan van Damme in de fout door de bal in te leveren bij een tegen stander, die Maarten Brasser in staat stelde om er 1-2 van te ma ken. De Duiveland-spelers waren op dat moment behoorlijk van slag en moesten toezien hoe de Walchenaren een minuut later via diezelfde Brasser opnieuw het net vonden: 1-3. In de tweede helft zorgde Le Comte met een kopbal voor de aansluitingstreffer. Vervol gens vielen er over en weer kan sen te noteren. Uit een in de ogen van de thuisclub makkelijk toege kende strafschop (na een vermeen de overtreding van Marcel Zwager) zette Brasser de 2-4 op de borden. Vijf minuten voor tijd tekende Lex Zwang voor 3-4, maar hierna bleek Duiveland niet meer bij machte om langszij te komen. Bruse Boys-Oranje Wit 3-0: De Bruenaren begonnen sterk aan de wedstrijd en waren in de eerste tien minuten al tweemaal dicht bij een voorsprong. Op aangeven van Mats Willemse schoot Ben Schot de bal vanuit kansrijke positie op de benen van de keeper en kort daarna werd een inzet van Peter Willemse uit het doel gekopt. Die 1*5 De spanning is terug in de twee- de klasse E van het zaterdagvoet bal. Arnemuiden klopt koploper Duiveland met 4-3 en doet weer mee om de titel. Ronald Zwager schiet de bal op het doel. Bary Steenpoorte (tweede van links) en Marvin Meerman wachten gespannen af. foto Dirk-Jan Gjeltema zelfde Willemse was in de eerste helft nog tweemaal dicht bij een treffer en ook een kopbal van Erik Giljam leverde bijna een doelpunt op. Vijf minuten voor rust kwam Bruse Boys verdiend aan de lei ding. Peter Willemse was het eind station van een goed lopende aan val via Marco Ketting, Mats Wil lemse en Ben Schot. Oranje Wit kon daar voor rust nauwelijks iets tegenover stellen. In de tweede helft kregen de Dord- tenaren wel een uitgelezen moge lijkheid om gelijk te komen. Na een fout van Bru-keeper Rick Pos- tema liet een Oranje-Wit-speler een kans voor open doel onbenut. Vijf minuten voor tijd werd het duel beslist. Uitblinker Emiel Dorst stifte de bal op schitterende wijze over de keeper: 2-0. Kort voor tijd gaf Marco Ketting de zege nog wat extra glans door op aange ven van Dimitri Hooftman er 3-0 van te maken. WC'68-Oostkapelle 3-1: Na een kwartier kreeg de thuisclub een strafschop toegekend na een over treding op Piet de Graaff Rick Baa- ij wist wel raad met het buiten kansje: 1-0. Nog binnen het half uur zorgde De Graaff voor 2-0 en tien minuten voor rust tilde Bart van Nispen de stand naar 3-0. In de tweede helft deed Oostkapelle in de slotfase iets terug via een van richting veranderde vrije trap van Turgut Kizilarslan. VCK-Serooskerke 1-3: VCK en Serooskerke deden weinig voor el kaar onder. Beslissend voor de wedstrijd was de fase kort na rustj waarin de bezoekers tweemaal tref zeker waren: Halverwege de eerste helft opende VCK de score in de persoon van Michiel Ketting. Na een half uur tekende Marvin Ets- burg voor 1-1. De tweede helft be gon ongelukkig voor de thuisclub. Bij een onoverzichtelijke situatie voor het doel ging de bal via de rug van keeper (oeri Nonnekes over de doellijn: 1-2. Kort daarna zorgde Frank Allaart met een mooie schuiver voor 1-3. VCK kreeg vervolgens nog wel kansen, maar slaagde er niet meer in om iets terug te doen. Ferry Alfons heeft de strafschop verzilverd en loopt juichend weg. foto Herman Stöver door Lucien Roelandt RENESSE - Wie Amber Muehlhaus wil verslaan, moet van goeden hui ze komen. Dat bleek zaterdag eens te meer tijdens de dressuurwed- strijd van Schouwse Ruiters. Met de overwinning en de tweede plaats in beide proeven heerste de amazone uit Zonnemaire in de klasse Zi. Amber Muehlhaus is met Vulcano en Otto een ijzersterk indoorsei- zoen bezig. In de eerste proef stuurde Muehlhaus Vulcano met 217 punten naar de overwinning. Met Otto haalde ze 213 punten, goed voor de tweede plaats. Muehlhaus sloeg daarmee een groot gat ten opzichte van haar achtervolger Arianne Klompe met Orina, die de teller op 2O1 punten zag stilstaan. Zoals ze vaker doet, verlegde Mue hlhaus in de tweede proef de grens. Ze behaalde met Vulcano 221 punten en daarmee haar twee de zege. Ook nu was het verschil met haar tweede troef Otto slechts vier punten. Shirley Romer met Utah beperkte de schade tot elf punten. Carolien de Klerk meldt zich na een mindere periode met Shading Shadows weer vooraan in het pelo ton. De amazone uit Burgh-Haam- stede stuurde de Cyrano de Beger- ac-nakomeling in de eerste proef van de klasse Z2 naar een totaal van 204 punten. Voldoende voor een gedeelde overwinning met Nanja Mastenbroek met Toscha. In de herkansing was Nanja Mas tenbroek beter. Met 213 punten had ze zes punten meer dan Caro lien de Klerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59