een nieuw hoogtepunt Spaanse biljarters misdragen zich Gemengde gevoelens bij judoka Willeboordse na derde plaats lil In de kijker Speelschema hoofdtoernooi Sluiskil Middelburgse wordt fïnaleplek door de neus geboord. PZC Maandag 26 januari 2009 129 pen week vijftigduizend unieke be zoekers had, weet ik dat we het goed aangepakt hebben. De vrijwil- ligérs hebben ons groot gemaakt." Die mensen zullen tijdens het WK ook weer vrijwel allemaal klaarstaan. „Het WK moet een nieuw hoogte punt worden. We mikken op 8oo toeschouwers. Hoe we die hier in krijgen? We gaan een stuk bijbou wen. Ja, dat klinkt ambitieus, maar dat past wel bij Sluiskil." Dallinga hoopt ook een vervolg te kunnen geven aan het De Schroef jeugdtoernooi. „Dat wij daarmee De organisatie van het wereldbe kertoernooi driebanden kijkt te vreden terug op de vijf edities. Het WK van volgend jaar moet een nieuw hoogtepunt worden. door willen gaan is bekend bij de verschillende bonden", zegt de voorzitter. „We hopen op een posi tief signaal." De wereldbiljartbond hoopt daar wat betreft een wereldbekertoer nooi in Sluiskil ook op. „Als het aan de UMB ligt, komen we na het WK van 2010 graag terug naar Sluiskil", zei voorzitter Jean-Clau- de Dupont. door Barry van der Hooft SLUISKIL - De Spaanse avond, op de voorlaatste dag van de wereld beker driebanden in Sluiskil, kreeg in de nacht van zaterdag op zon dag een vervelend staartje. Een groep Spaanse biljarters die in ho tel Dallinga verbleef, liet om 4.30 uur zonder aanleiding het brand alarm afgaan. Toen een aantal van hen probeerde snel het hotel te ontvluchten sneuvelde een ruit van een deur. De Spanjaarden, onder wie Daniel Sanchez, Ruben Legazpi en David Martinez, waren na de feestavond in het Meulengat flink doorgezakt en-kregen rond de klok van 4.00 uur in Dallinga te horen dat de bar gesloten werd. „Ik heb ze toen gevraagd om rus tig te doen, want veel van onze an dere gasten lagen te slapen", vertel de hotelhouder Berry Dallinga. „Ik lag nog niet in mijn bed of het brandalarm ging af Eén van die jongens had op een alarmknop ge drukt. Omdat het de eerste keer was dat het alarm bij ons afging, kreeg ik het niet uit. Verschillende mensen stonden op de gang en de brandweer is het dak opgegaan om te kijken of er toch echt niets aan de hand was." Berry Dallinga was woedend over het gedrag van de Spanjaarden. „Ik kan echt niet begrijpen dat zulke spelers zoiets doen. Toen ik aan Sanchez vroeg wie het had ge daan, zei hij het echt niet te we ten. Maar ik kon aan zijn gezicht zien dat hij er meer van af wist." Andere Spaanse spelers vluchtten naar buiten. Dallinga: „Ze hebben een hele nacht buiten in de kou ge lopen." Om eraan toe te voegen: „Wat zij hebben gedaan, dat zou den andere biljarters eens moeten flikken als één van die Spanjaar den de volgende dag een halve fi nale moet spelen. Frédéric Caudron sliep ook bij ons in het hotel, maar volgens mij heeft hij er niet veel van gemerkt." Dick jaspers Peter Ceulemans 3' 1 Jean Paul de Bruijn Jozef Philipoom 1 3 N. Polychronopoulos 3 A. Baiogiannis 1 Martin Hom Eddy Leppens 2 3 Tatsuo Arai Alexander Salazar 1 3 Marco Zanetti Pierre Soumagne 1 3 Christian Rudolph Raimond Burgman 1 3 Torbjorn Blomdahl Tsuyoshi Suzuki 3 1 Frédéric Caudron Davy van Havere 3 0 Jeremy Bury Ruben Legazpi •3 2 Roland Forthomme Glenn Hofman 3 1 F. Kasidokostas Tonny Carlsen 3 2 Kyung-Roul Kim Anh Bu Duong 3 1 Eddy Merckx Javier Teran 3 1 Ramon Rodriguez Tayfun Tasdemir 0 3 Daniel Sanchez Jean van Erp l': 3 Dick jaspers 1 Jozef Philipoom 3 N. Polychronopoulos 2 Eddy Leppens 3 Alexander Salazar 3 Pierre Soumagne 1 Raimond Burgman 2 Torbjorn Blomdahl 3 Frédéric Caudron 3 Jeremy Bury 2 Jozef Philipoom 3 EddyLeppens 2 Jozef Philipoom 3 Torbjorn Blomdahl 2 Alexander Salazar 1 Torbjorn Blomdahl 3 Jozef Philipoom 0 Frédéric Caudron 3 Frédéric Caudron 3 Filipos Kasidokostas 0 Roland Forthomme F. Kasidokostas Frédéric Caudron 3 Tayfun Tasdemir 1 Kyung-Roul Kim 3 Eddy Merckx 0 Tayfun Tasdemir 3 Jean van Erp 2 Kyung-Roul Kim 0 Tayfun Tasdemir 3 Willem Adriaansens Naam: Bogos Uzunyan Woonplaats: IJzendijke Leeftijd: 67 Functie tijdens wereldbeker: supporter Wat heeft u met de wereldbeker driebanden in Sluiskil? Vijfjaar lang heb ik hier iedere dag op de tribune-gezeten. Het liefst van 's ochtends tot 's avonds. Ik ben geboren in Turkije en heb hier veel contact gehad met de Turkse spelers. De afgelopen jaren heb ik ze vaak begeleid, opgehaald van het vliegveld en weer teruggebracht, en na afloop gediscussieerd over partijen. Wat heeft u met biljarten? Als jong ventje was ik heel goed in tafelvoetbal. Op een gegeven moment daagde een vriend me uit eens een potje biljart te spelen. De verliezer moest de winnaar trakteren. Zo ben ik begonnen en in de jaren daarna heb ik het verder opgebouwd. Als ik hier op de tribune zit, heb ik een heel goed overzicht. Daardoor krijg je ook steeds meer inzicht in het spelletje. Wie is uw favoriete biljarter? Op dit moment Tayfun Tasdemir. Dat hij de halve finale van Frédéric Caudron heeft verloren, vind ik heel jammer. Maar ik ben blij dat hij er weer bij was, want door een conflict tussen Turkse biljarters en de bond hebben we ze hier een tijdje moeten missen. Zit u in oktober 2010 tijdens het WK driebanden in Sluiskil weer op de tribune? Dat hoop ik wel. Op dit moment onderga ik chemokuren omdat ik prostaatkanker heb, die is uitgezaaid naar de botten in mijn benen. Het gaat nu best goed. Als ik daarvan genees, ben ik tijdens het WK weer van de partij. Zaterdag is in deze rubriek per abuis het verkeer de portret bij de tekst van Jan Janson geplaatst. Hiernaast de juiste foto. SOFIA - judoka Elisabeth Wille boordse hield zaterdag gemengde gevoelens over aan de wereldbeker wedstrijd in Sofia. Ze was snel ge wend aan de nieuwe regels, maar een finaleplek werd haar door de neus geboord. De Middelburgse, die in de klasse onder 63 kilogram uitkwam, ver loor in de halve finale van de Duit se Ahrens. „Terwijl die wedstrijd overduidelijk voor mij was. Er wa ren geen scores uitgerold, maar ik had veel goede aanvallen gemaakt, met balansverstoringen en de aan vallen van mijn tegenstandster had ik gepareerd. Ik was ervan overtuigd dat ik drie blauwe vlag gen (Willeboordse judoode in een blauw pak) zou krijgen van de scheidsrechters, maar het werden twee witte vlaggen en één blauwe. Ik stond met mijn mond vol tan den, trouwens de hele zaal hoor." „Ik was echt pissig. Het kost me ook punten. Als je eerste wordt krijg je 60 punten en nu kom ik maar uit op 20. Aan de andere kant; ik ben nog maar twee weken bezig na mijn vakantie. Ik ben nog niet super scherp. Maar zelfs dan had ik het toernooi kunnen win nen." Willeboordse hield na die deceptie wel de Sloveense Milose vic van het podium. In de voorron den was ze te sterk voor de SJow- aakse Bedzeti en Poolse Czakans- ka. „Er had alleen nog meer ingeze ten", zei Willeboordse gisteren vanuit Sofia De nieuwe regels bevielen Wille boordse wel. „Dat is me meegeva- len. De koka is eruit, dus moet je tegenwoordig een duidelijkere sco re maken. Verder wordt de wed strijd niet meer zo snel onderbro ken als je aan de rand van de mat komt. ]e mag doorgaan, zelfs als de tegenstander nog maar met één teen op de mat staat." Marhinde Verkerk pakte ook brons in Sofia (tot 78 kilogram). Elisabeth Willeboordse, hier op archieffoto, werd in Sofia derde. foto CPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 58