Kloetinge legt GPC Vlissingen Discipline is sleutelwoord bij Hoek Verburg zorgt voor schokeffect in 'Colijn' Heinkenszand eindigt uitduel met Kapelle met negen spelers. Zaterdag-hoofdklasser boekt knappe zege op bezoek bij GVW: 0-2. 30 j Maandag 26 januari 2009 PZC door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Colijnsplaatse Boys won de eerste wedstrijd onder in terim-trainer Leendert Verburg, de opvolger van de opgestapte Martin de Nooijer, met 3-1 van AZW. Colijnsplaatse Boys-AZW 3-1: Uit een hoekschop van Sander van Ouwerkerk kopte Pascal Hoo- gerheide Colijn in de zesde mi nuut naar 1-0. Acht minuten na rust maakte Michiel van der Wee- Ie de 2-0. Na een uur kwam AZW terug. Uit een vrije trap kwam de bal via doelman Rien Meulenberg tegen de paal en Ludovico Cantor- ra scoorde de 2-1. Twee minuten la ter leidde een counter van Colijns plaatse Boys tot de beslissing. Van der Weele liet zijn tweede treffer aantekenen. ZSC'62-Rillandia 0-3: Voor rust kreeg ZSC'62 nogal wat kansen, maar de ploeg van trainer Jan Hei kamp ging er slordig mee om. Ril- landia verzilverde wel één van de kansen toen Ahmet Demir met het hoofd scoorde. Vlak na rust gooide Tom van Elsakker met Ril- landia's tweede treffer de wed strijd in het slot. Door een tweede goal van Demir kwamen de man nen van trainer Eddie Kiesenberg ook nog aan de 0-3. Veere-Wolfaartsdijk 5-2: Veere opende voortvarend. Uit een cor ner van Giacomo Wattel zorgde Edwin van Tatenhove in de eerste minuut voor de 1-0. Vlak voor rust weerhield doelman René Bil Wolf- aartsdijk van de gelijkmaker. Ver volgens kopte Gerben Bakker in de slotminuut van de eerste helft uit een corner van Wattel Veere naar de 2-0. In de tweede helft scoorde Wolfaartsdijk al na twee minuten via Wilfred van de Dries de 2-1. Van de Dries stuitte daarna op Bil en liet zo een kans op de 2-2 onbenut. Na een overtreding op Theo van Tatenhove kreeg de thuisploeg een strafschop die door René Michel Gerritsen benut werd. Wolfaartsdijk claimde tot twee keer toe een goal, omdat de bal bij doelpogingen over de doel lijn zou zijn geweest. Met de 4-1 van Gerritsen was het duel beslist. Harm Fluijt zorgde nog wel voor 4-2, maar een derde treffer van Gerritsen leidde tot de eindstand. Kapelle-Heinkenszand 3-0: Na een overtreding op Edwin van Damme kreeg Jeroen Verschiere op slag van rust een directe rode kaart. Kapelle kon pas in de 71e mi nuut van de gelijkwaardig verlo pen wedstrijd de numerieke meer derheid in een treffer omzetten. Op aangeven van Van Damme zorgde Jon Herselman voor de 1-0. Toen Kevin Jacobusse tegen een tweede gele kaart opliep, moesten de bezoekers met negen man ver der. Romano Meerman zorgde in de 88e minuut voor de 2-0 en door een treffer van Ferdi Tilroe werd het ook nog 3-0. DFS-SKNWK 3-0 (1-0). Pieter de Mun- nik 1-0, Anco van der Linde 2-0, Kevin Veerhoek 3-0. door Barry van der Hooft VEENENDAAL - Op de eerste speel dag van dit seizoen boekte Hoek op eigen veld een moeizame zege op GVW, dankzij een treffer in de laatste minuut (t-o). Bijna vijf maanden later was de Veenendaal- se formatie bij de herstart van de competitie opnieuw de tegenstan der. De Zeeuws-Vlaamse hoofd klasser had deze keer heel wat minder problemen met de num mer twee van de ranglijst. Na een uitstekende wedstrijd stapte Hoek met drie punten van het veld (0-2). Het resultaat leidde tot een uitbun dige sfeer onder de spelers, en de trainer stak zijn trotse gevoel niet weg. „GVW staat niet voor niets op de tweede plaats", zei Gaby De- manet. „We hebben dit seizoen zes punten van ze gepakt. Dat is knap, maar ik ben vooral tevreden over de manier waarop we hier hebben gewonnen. Dit was de bes te wedstrijd die we dit seizoen heb ben gespeeld." Hoek scoorde op de juiste momen ten en liet ook nog een aantal pri ma mogelijkheden onbenut. Het overwicht in voetballend en tac tisch opzicht was duidelijk, waar bij niet één speler van Hoek een onvoldoende scoorde. De thuisploeg voetbalde voorspel baar, met vooral lange halen, en slaagde er niet in ook maar één uit gespeelde kans te creëren. Het was een tekortkoming van GVW maar vooral de verdienste van Hoek, dat gedisciplineerd vasthield aan de eigen organisatie. Joan van Hoek boekt na de winterstop een belangrijke zege. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser wint met 2-0 bij GVW en aast op een plek bij de topdrie. Belzen straalde rust en vertrou wen uit, de vier verdedigers voor hem vulden elkaar aan. Tim Me- chelink, vorig jaar nog spelend in de tweede klasse, bleef fier over eind. Geert Bosschaart (over de grond) en Giovanni Siereveld (door de lucht) heersten tegen Dennis van Meegdenburg, al jaren een gevreesde spits in de hoofd klasse. De atletische linksback Mi chael Koné stak rechtsbuiten Rudy van Doorn in zijn zak. Voor de defensie groeide Gideon Imagbudu uit tot de absolute uit blinker. Met zijn kracht, inzicht en rust aan de bal is hij een onmisba re schakel in het elftal van Dema- net. Hij bewaakt de balans, zoals bij de eerste treffer. Imagbudu zag zijn ploeg snel counteren en keek om zich heen of iedereen bij bal verlies nog wel goed zou staan. Het bleek achteraf niet nodig, om dat Alan Grozdanic en Stijn Ma- hieu de bal bij Josimar Pattinama bezorgden. Het schot van de spits werd door een hand geblokt, Fer ry Alfons benutte koeltjes de straf schop (o-t). Na een moeilijk eerste kwartier na rust pakte Hoek de draad weer op. Na een prachtige aanval en een di to combinatie met Imagbudu tikte Grozdanic na zeventig minuten de 0-2 binnen. Het duel was daarmee beslist en Hoek verzuimde nog ver der afstand te nemen. Pattinama mikte met links te hoog, Mahieu raakte de paal. Het kon de stem ming niet drukken. „We zijn ge groeid in het systeem", wist Dema- net. „De spelers weten steeds be ter wat er gevraagd wordt. Het is nu de kunst om eraan vast te hou den." GVVV-Hoek 0-2 (0-1). 21Ferry Alf ons 0-1 (strafschop), 70. Alan Grozda nic 0-2. Scheidsrechter: M.A. Geuze (Rotterdam). Gele kaart: Jurriaan van Well, Simon Brouwer, Michiel van der Valk (allen GVW) en Michael Koné (Hoek). Aantal toeschouwers: 600. Mervin Niemantsverdriet (links) ontfutselt Jeroen van Ommen.de bal. Maarten Peene kijkt van een afstandje toe foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57