dansles 'Hij voelde zo slap als Goes schroeft bijdrage voor zonnepaneel op Hon evi noon cu rsus (12 lessen woensdag 19uur 28januari Diamanten paar is verknocht aan Zeeland Gemeente introduceert ook leningen om huis duurzamer te maken. Vrachtwagen brandt uit in Yerseke Leerlingen doen auditie voor fietsfilm Dansles voor kinderen in Hansweert en Goes Automobiliste rijdt tegen vangrail op A58 Goese scooterrijder maakt brokken Houtsnijwerken en klederdrachtpoppen Janvier Dance Masters in Goes Reserveer nü 01 7 3-220 7 76 Ook Salsa - Kids - Streetdance 'Toen ik naar hem keek, zag ik dat hij heel raar op dat bankje hing. Ik dacht dat hij een geintje maakte... 14 Maandag 26 januari 2009 PZC door Frank Balkenende GOES - Goesenaren die zonnepane len wil aanschaffen, kunnen een hogere subsidie krijgen met een maximum van 1500 euro per in stallatie. De gemeente wil zo het opwekken van duurzame energie aanjagen. Ook zal ze leningen met een lage rente (twee procent) ver strekken voor investeringen in duurzame bouw. Goes heeft al een subsidieregeling voor zonneboilers en zonnepane len (verordening duurzaam en energiezuinig bouwen), maar zal in elk geval de bijdrage voor zonne boilers afschaffen. Niet omdat de gemeente ermee wil stoppen, maar omdat het Rijk eind vorig jaar een subsidieregeling in het le ven heeft geroepen. Die twee rege lingen overlappen elkaar. Boven dien is Goes scheutiger met subsi die dan het Rijk, zodat geïnteres seerden zullen kiezen voor de ge meentelijke subsidieregeling. Zo spekt Goes het Rijk in feite. Daarom kiest de gemeente ervoor de aanschaf van zonnepanelen extra aantrekkelijk te maken: maxi maal 1500 euro subsidie per instal latie (was 1000 euro) of 2,50 euro per geïnstalleerde Wattpiek. Daar bij geldt de eis dat het systeem mi nimaal 500 Wattpiek moet produ ceren. De subsidiekas bevat 200.000 euro. Storm loopt het nog niet. Er zijn 21 aanvragen, waarvan vier voor zonnepalen. Om duurzaam bouwen te stimule ren, introduceert Goes ook lenin gen met een lage rente. Daarvoor is drie ton opzij gezet. Leners mo gen dat geld uitsluitend steken in duurzaam (ver)bouwen en energie besparende maatregelen in be staande woningen. YERSEKE - De blusgroep Yerseke moest gisterochtend rond 3.50 uur uitrukken voor een brand in een vrachtwagen die stond geparkeerd aan de Kerkhoekstraat. Eenmaal ter plaatse bleek het motorblok in lichterlaaie te staan. De brandweer wist te voorkomen dat het vuur oversloeg naar de cabine. Hoe de brand is ontstaan is onduidelijk, de politie heeft fTet voertuig mee genomen voor onderzoek. GOES - Leerlingen van het Goese Lyceum doen woensdag auditie voor Trappen Scoort, een serie films over fietsen en veiligheid. De campagne, een project van COS Zeeland, het Zeeuws Coördi natiepunt Fiets en SportZeeland, wil leerlingen in het voortgezet on derwijs laten ervaren dat ze al fiet send goed bezig zijn voor hun ge zondheid, het milieu en hun leefomgeving. NISSE - Balletschool Dancepoint in Nisse begint woensdag en zaterdag weer met de twaalfweekse kennis makingscursus 'Dansen op je ei gen wijs', dans- en bewegingsles- sen voor kinderen vanaf 3,5 jaar en voor kinderen van 4,5 tot 6 jaar op muziek van K3 tot Tchaikovsky. De lessen zijn in Hansweert en Goes-Zuid. Informatie over tijden, locaties en prijzen is te vinden op www.balletschooldancepoint.nl. GOES - Op de A58 bij Goes botste een 24-jarige automobiliste uit Dordrecht gistermiddag tegen de vangrail. De vrouw reed vanuit de richting Middelburg over de linker rijstrook om een aantal auto's te passeren. Toen opeens vanuit de rechterrijstrook een auto voor haar ging rijden verloor ze door de schrik de macht over het stuur en ramde de vangrail. Ze bleef onge deerd. Haar auto is beschadigd. GOES - Van een 17-jarige Goese- naar is in de nacht van vrijdag op zaterdag het brommerrijbewijs in gevorderd. De jongen reed met ho ge snelheid in de Sint Jacobstraat in zijn woonplaats en kon door hard te remmen net voorkomen dat hij een mensenmassa inreed. Hij kwam daarbij ten val. Uit een blaastest bleek dat de Goesenaar ruim drie keer te veel had gedron ken. KAPELLE - In zorgcentrum Ceder hof in Kapelle is vanaf morgen tot 9 maart een expositie van houtsnij werken met diverse thema's te zien. De werken zijn van Ceder- hof-bewoonster Jannie Allemekin- ders-Hartoog. Maaike Geense stelt haar verzameling klederdrachtpop pen uit alle landen van de wereld tentoon. De exposities zijn alle da gen van de week tussen 8.00 en 21.00 uur te bezoeken. Marvin Venderbos (midden) en zijn redders Elmer Buijs (links) en Marcel Heijnsdijk. door Luc Oggel GOES - Officieel zijn ze vandaag exact zestig jaar getrouwd, maar Gerrit en Johanna Prijs-Kleihorst hebben het feest al achter de rug. Dat was zaterdag in appartemen tencomplex Poelhoek ijn Goes-Zuid, waar het diamanten paar sinds twee jaar woont. Gerrit en Johanna, respectievelijk een Hagenees en een Rotterdam se, leerden elkaar kennen op een vergadering van hun werk, in 1946 in Den Haag.-Hij was conciërge op de Daltonschool, zij huishoudster op een andere school. Ze trouw den op 26 januari 1949. Na hun pensionering verhuisde het paar in 1986 naar Heinkenszand. „Onze dochter woonde in Zeeland, dus we kwamen er al vaak." Inmiddels is het stel verknocht aan Zeeland én aan Poelhoek. „Het is hier schit terend wonen." Gerrit en Johanna deren. „En dan te bedenken dat hebben drie kinderen, zeven klein- we ooit met zijn tweeën zijn be- kinderen en zeven achterkleinkin- gonnen", lacht Gerrit. Gerrit en Johanna Prijs-Kleihorst trouwden op 26 januari 1949. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 52