Erop of eronder voor Schorebrug irtiVj 13 Automaten station Goes vernield wwwMiBi BEVELANDEN-THOLEN 19 14 Reimerswaalse raad beslist morgen over aanleg industrieterrein. Schaapjes kijken Busje rijdt door na ongeluk Deltaweg Sleutelrollen Trio speelt ontspannen muziek met passie en vrolijkheid Scout Marvin leeft nog dankzij ingrijpen van twee kameraden Maandag 26 januari 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel KRUININGEN - Het gaat erom span nen of de Reimerswaalse gemeen teraad morgenavond akkoord gaat met de aanleg van een havenge bonden industrieterrein in de pol der Schorebrug bij Kruiningen. De SGP lijkt het verschil te kunnen gaan maken tussen ja of nee. Hoewel de partij er volgens SGP-fractievoorzitter Rinus Otte 'naar neigt' het collegevoorstel (meewerken onder bepaalde voor waarden) te volgen, is er nog geen afgerond standpunt. „Wij willen meer duidelijkheid over de milieu aspecten. En als blijkt dat de pro vincie vasthoudt aan één in plaats van twee miljoen euro compensa tie, zou dat een struikelpunt kun nen zijn." De storting van twee miljoen euro in een leefbaarheids- fonds is een wens van het college, maar B en W willen in principe ook akkoord gaan met een mil joen. Niet erg sterk, vindt CDA-fractievoorzitter Peter Koe man. „In beginsel zijn wij positief, maar we willen zekerheid dat de hele polder wordt gebruikt. Alleen betonfabrieken uit Goes en een miljoen willen we zéker niet." Koe man zegt dat zijn partij morgen met een 'verrassing' komt. „Een al ternatieve oplossing die de par tijen misschien wat dichter bij el kaar brengt." WJ De Reimerswaalse gemeenteraad neemt morgenavond een besluit over de aanleg van industrieter rein Schorebrug. Het zal erom spannen of het ja of nee wordt. Coalitiepartij PvdA is verdeeld: drie leden zijn tegen, één is voor. „Wij zien Reimerswaal vooral als woongemeente, maar met die be drijvigheid komt dat in het geding. Daar zitten we niet op te wach ten", zegt fractievoorzitter Dieuw- ke Louwrink. Sylvia Schouwenaars (VVD) vindt de aanleg van Schorebrug een 'goe de impuls' voor Reimerswaal. „Met de kanttekening dat er voor de gemeente moet worden uitge haald wat erin zit." Leefbaar Reimerswaal, samen met de Christenunie faliekant tegen, vindt dat de polder onnodig in ge bruik wordt genomen als indus trieterrein. „De Sloehaven is veel te snel afgevallen, dit wordt ons ge woon op slinkse wijze door de strot geduwd", aldus LR-voorman Marien Weststrate. De Christenunie heeft inmiddels een uitgebreide zienswijze inge diend. De fractie vindt onder meer dat de keuze voor Schore brug is gemaakt op basis van ver keerde argumenten. De raadsvergadering begint mor genavond om 19.30 uur in het ge meentehuis. HEINKENSZAND - Efteling-achtige taferelen, af gelopen weekeinde bij de schaapskooi tussen Nisse en Heinkenszand. Auto's die tot ver op de omliggende dijken stonden geparkeerd en binnen was het aansluiten in de rij om de pas geboren lammetjes te kunnen aaien. De schaapskooi was zaterdag en zondag weer open voor publiek tijdens de lammetjesdagen en dat heeft de Stichting Zeeuwse Schaaps kudde geweten. Een mooi contrast met de drukte vormde een Suffolk-ooi, die zich ner gens iets van aantrok en lekker met haar drie ling in een hoekje lag te dommelen. Ook de komende twee weekeinden is de schaapskooi tussen 13.00 en 16.00 uur geopend. foto Willem Mieras door Luc Oggel GOES - Treinreizigers konden zater dagochtend op station Goes enke le uren geen treinkaartjes kopen bij de kaartjesautomaten. Onbe kenden hadden stukjes karton en paier in alle pinpasgleuven van de apparaten op het perron en in de stationshal gestopt, waardoor die niet meer werkten. Ook werden pasjes 'ingeslikt'. Aangezien er bij het loket niet gepind kan worden, leidde dat ertoe dat mensen zon der contant geld op zak geen kaart je konden kopen. Daarop is beslo ten dat gedupeerde reizigers in de trein een kaartje konden kopen en later een acceptgiro thuiskrijgen, zonder meerkosten. Rond het mid daguur waren de automaten weer in gebruik. Het is niet bekend wanneer de ver nielingen zijn gepleegd, waar schijnlijk vrijdagavond of zaterda gochtend vroeg. Het stationsge bouw is 's nachts afgesloten. GOES - Op de Deltaweg in Goes ge beurde zaterdagavond laat een on geluk doordat een busje opeens van weghelft veranderde. Het inci dent voltrok zich toen een auto op trok bij de stoplichten richting Zie- rikzee. Door de manoeuvre van het busje moest de auto plotseling uitwijken waardoor die op een ver hoogd stuk belandde en schade op liep. Het busje reed na het ongeluk door. De politie zoekt getuigen. De heer die zaterdag zo attent was om de door hem gevonden sleutels af te geven bij de informatiebalie van een supermarkt in Middelburg krijgt een pluim. Door zijn inzet kon schrijver dezes alsnog de burelen van deze cou rant binnen. Ook een woord van dank aan de dorpsgenoten die de man zagen lo- Tip? redactie@pzc.nl pen die de sleutels verloor en ook de man waarnamen die de sleutels vond, maar nog niet wisten dat eerstgenoemde ze kwijt was. Door een toeval kwamen deze trouwe abonnees van dit orgaan schrijver dezes tegen. En zo vervulden ook zij een sleutel rol bij de totstandkoming van dit positieve stukje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51