Zeeland in Zeeland durven nemen Onfatsoenlijk om dat aan een Geuze te vragen €16 kpn Doorgereden na aanrijding PZC Maandag 26 januari 2009 3 PW jw:. !$U I 8 S"S; Adriaan Geuze: „Zierikzee, eeuwenlang adembenemend mooi aan de Oosterschelde. Daar willen ze nu een wolkenkrabber bouwen!" foto Dirk-Jan Gjeltema Heeft Zeeland toekomst? Het krantendebat is maandagavond 26 januari in de filmzaal van de Middelburgse Abdij. Aanvang 19.30 u. Aanmelden: debat@>pzc.nl ®zie voor reacties en filmpjes www.pzc.nl/debat door Jan van Damme Landschapsarchitect Adriaan Geuze heeft Zeeuwse wor tels (Tholen). Hij komt vaak in de provincie, vindt het deltage bied verbijsterend mooi en hoopt uit de grond van zijn hart dat de provincie voor kwaliteit kiest en niet voor tweederangs vakantiedor pen en goedkoop uitgevoerde fami liehotels. Hij vindt het een uitdaging om in de aanloop naar het debat over de toekomst van Zeeland - vanavond in Middelburg - te reageren op de stellingen, die zaterdag in de krant stonden. Nieuwe snelweg van noord naar zuid „Oneens, dat moeten we zeker niet-doen. Met zo'n nieuwe weg heb je straks weer allemaal wet houders die bij elke afrit een be drijvenpark willen inrichten. Mo menteel wordt er volop gediscussi eerd over de A4 die door West- Brabant naar de Belgische grens loopt. Daar heb je dus al een noord-zuid verbinding. Als er een euro te besteden valt, doe het dan daar." Eilanden voor de kust „Helemaal mee eens. Ik ben zo'n beetje advocaat, pleitbezorger van dewoordelta. Eilanden zo'n dertig kilometer uit de kust, zodat je de zonsondergang van de huidige kustplaatsen niet bederft. Er is ruimte voor windmolens, het is een goede bescherming van onze kust. De mensen uit het overbe volkte Nederland zouden op die ei landen kunnen genieten." Stormvloedkering afbreken „Dat is een academische vraag voor wateringenieurs. De kering gaat nog vijftig of zeventig jaar mee. Dan zien we verder." Meer kerncentrales „Ik denk dat het onvermijdelijk is dat er één bij komt. Een divers aan bod van energie is fijn." Tholen als Almere van het zui den „Wie dat heeft bedacht, moet waanzinnig zijn. Het is onfatsoen lijk om zo'n vraag aan een Geuze te stellen." Goeree bij Zeeland Zeker, en doe er meteen ook maar de Hoeksche Waard bij. Dan heb je kans op een kritische massa die groot genoeg is om aandacht te vragen voor natuur en land schap. Met één bestuur kan er re gie worden gevoerd." Razendsnel e-mailen en internetten waar en wanneer u wilt. Met de Dongel van KPN. Net zo snel als op de zaak f 7,2 Mbit/s) Gemakkelijk te installeren en met twee muisklikken online Nu 3 maanden gratis* 81/permaand j lejidLbitw Mobiel werken. Makkelijk toch? Verkrijgbaar via kpn.com/dongel 0800-0205 KPN Business Center sluit je aan TP TERNEUZEN - Een 20-jarige Terneu- zenaar is gisterochtend rond vijf uur in zijn woning aangehouden. Hij wordt ervan verdacht te zijn doorgereden nadat hij die nacht te gen een lantaarnpaal in de Axel- sestraat in zijn woonplaats was ge reden. Agenten vonden hem aan de hand van een verloren kente kenplaat. Omdat hij last van zijn nek had is hij naar het ziekenhuis gebracht. In het ziekenhuis is hem ook een bloedproef afgenomen. Daarna mocht hij naar huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3