Rinus van de Ven ook Margot Boer is troef in het verr Pep Guardiola maakt van Barcelona een goed geoliede machine Eerste doelpunt van Beckham voor AC Milan Discipline van trainer doet sterrenploeg zichtbaar goed. Kaka, de man van 110 miljoen, bewijst opnieuw zijn waarde. Vlissingse motorcrosser oppermachtig in Zeelandhallen. Romario van de sprint wint in Moskou twee keer de 1000 meter. 34 I Maandag 26 januari 2009 PZC door Leon ten Voorde DEN HAAC/BARCELONA - In de Cata laanse pers wordt het huidige Bar celona al vergeleken met het Dream Team van Johan Cruijff. En hier en daar wint het Bar^a van nu het op papier zelfs al van het Bar<;a van toen. Het kan ook haast geen toeval zijn dat de architect van het succes een oud-speler is van de gouden ploeg van Cruijff Onder de straffe hand van de nog maar 38-jarige Pep Guardiola is in Barcelona de anarchie uit de kleed kamer gejaagd. Groot was de scepsis bij zijn aan stelling. Goed: Guardiola was als geboren Catalaan het brein van het grote Barcelona en als begin nend trainer was hij kampioen ge worden met het tweede team. Maar of hij nu de klasse en de erva ring had om het gekapseisde Barga weer overeind te trekken? Dat werd door de pers en de socios toch ernstig betwijfeld. De vraagte kens werden uitroeptekens toen Barcelona op de openingsdag van het seizoen onderuit ging bij het nietige Numancia. Maar sinds de derde speeldag is twijfel iets uit een onbestemd verleden. Barcelo na wint niet alleen veel, het breekt De scepsis over trainer Guardiola heeft plaatsgemaakt voor bewon dering. Onder leiding van de 38-jarige Catalaan breekt Bar$a het ene record na het andere. ook nog eens alle records en speelt bij vlagen verrukkelijk voetbal. En uiteraard is Guardiola nu de gevier de man. Een van de belangrijkste pijlers van de nieuwe technische baas is zijn hang naar discipline. Als buitenstaander had Guardiola zich kapot geërgerd aan het losban dige gedrag van de spelers. Hij re kende meteen af met Ronaldinho, ging de strijd aan met Eto'o (ook deze week hadden de twee weer mot) en verdiende zo het respect van de rest van de kleedkamer. Onder 'Pep' is voetballen bij Barca weer een vak geworden. Als de spelers tegenwoordig klaar zijn met trainen brengen ze nog uren met de baas door om videobeel den te bekijken. Analyseren, eva lueren: onder Guardiola is het ver plichte kost. Tegelijkertijd is ook hij relaxed, want hij vindt het bij voorbeeld maar onzin dat de voet ballers een dag voor de wedstrijd al moeten samenkomen in een ho tel. Die mengeling van discipline en vrijheid maken hem tót een ge liefd coach in Barcelona. Een van zijn grootste pluspunten is dat hij het heeft aangedurfd om het super trio Messi-Eto'o-Henry aan elkaar te koppelen. Ook de achterhoede vervult een voorname rol. Barcelo na kreeg dit seizoen nog maar veer tien treffers tegen en dat zijn onge kende cijfers voor de club die zijn reputatie niet te danken heeft aan verdedigende arbeid. Hoezeer de ploeg is gegroeid bleek zaterdagavond wel tegen Numan cia. Van dat team werd op de ope ningsdag nog verloren, maar dit keer werd het bijna achteloos 4-1. BOLOGNA - David Beckham heeft zijn eerste doelpunt gemaakt voor AC Milan. De Engelse vleugelaan valler had zo een bijdrage aan de overwinning van 1-4 bij Bologna. Zijn Braziliaanse ploeggenoot Kaka maakte twee goals. Clarence Seedorf maakte de eerste voor Milan. Milan staat derde in de Serie A. Kaka speelde voor het eerst sinds hij een monsteraanbie ding van Manchester City had afge wezen. De Britten, financieel ge steund door een Arabische sjeik, hadden 110 miljoen euro over voor de Braziliaanse middenvelder. Die verkoos echter een langer verblijf in Milaan boven een avontuur in Manchester en toonde andermaal zijn waarde. Hij scoorde een keer uit een strafschop en een keer met een hard schot. Beckham maakte de vierde voor Milan, dat voor de 400e keer werd geleid door trainer Carlo Ancelotti. door René van Stee GOES - De titel Prins van Duits land haalde hij vorig jaar binnen na topprestaties bij indoorwedstrij- den in onder meer Stuttgart, Dort mund en Chemnitz. Die faam maakte Rinus van de Ven zaterdag volledig waar. In de koningsklasse SX2 Inter won de motorcrosser uit Vlissingen met overmacht de 17e internationale Supercross in de Goese Zeelandhallen. Daarmee liet hij zich tot de aller eerste Zeeuwse winnaar van het grootse evenement kronen. „Daar ben ik natuurlijk enorm trots op. Deze titel staat zeker in mijn top vijf Ik moest en ik zou hier goed rijden. Ook is er vandaag een grote last van mijn schouders gevallen", verklaarde een gelukkige winnaar. Van de Ven refereerde met die woorden aan de wedstrijd van vo rig jaar, waarin hij voortijdig werd uitgesloten, nadat hij de Franse deelnemer Germain Vincenot uit irritatie een klap verkocht. „Daar heb veel van geleerd. Zoiets doms zou me nu niet meer overkomen", klonk het volwassen en schuldbe wust. Rinus van de Ven liet er geen mis verstand over bestaan wie de zege in Goes toekwam. De 20-jarige Vlissinger zette niet alleen de snel ste tijdtraining neer, maar hij won ook zijn twee series. „Ik wilde niks aan het toeval overlaten. Het leverde me de beste startplek in de finale op." Tot groot enthousiasme van de me nigte op de volgepakte tribunes veroverde Van de Ven meteen de koppositie. Die stond de Suzuki-rij- der ook niet meer af. Nadat er een gat was geslagen, kwamen zijn ach tervolgers niet meer dichterbij. Sterker nog, de achterstand van de rest van het deelnemersveld werd Rinus van de Ven wint op indruk- wekkende wijze de Supercross in de Zeelandhallen in Goes. In de finale leidt de Vlissinger van start tot finish. P Clarence Seedorf omarmt David Beckham nadat de Engelsman voor het eerst heeft gescoord voor Milan. foto Marco Vasini/AP door Eric de Jager DEN HAAG/KOLOMNA - Als de Rom- ario van het sprinten zegevierde Margot Boer dit weekeinde in het Russische Kolomna. De wijze waarop de DSB-schaatsster haar vaststelling 'Ik ben een beetje moe' liet volgen door twee baanre cords, deed denken aan de glorie dagen van de Braziliaanse voetbal ler. Die hielp PSV na het uitspre ken van zijn handelsmerk ook re gelmatig aan de overwinning. Margot Boer weet na een weekje in het land van Poetin en wodka dat ze terug is. En misschien wel sterker dan ooit. Aan de vierde plaats op het WK sprint in Mos- kou van vorige week, plakte ze za terdag en zondag in Kolomna twee World-Cupzeges op de 1000 meter vast. Kort nadat ze op de 500 meter 'voor de zesduizendste keer' vierde was geworden, greep Boer zaterdag de eerste World-Cupzege in haar loopbaan. Gisteren schreef ze nummer twee bij op haar erelijst. Met een verbe tering van haar eigen, één dag oude baanrecord tot 1.15,79. „Een beetje moe", was Boer na het WK. Desondanks ging de Neder landse sprintkampioene onver stoord door op de tijdens het NK in Groningen ingeslagen weg. „Ik zit er lekker in. Ik weet hoe ik de duizend meter moet rijden en van dat gevoel krijg je zelfvertrouwen. Vorige week liet ik me nog een beetje gek maken door de rest, nu ben ik gewoon doorgereden en heb ik het koppie erbij gehouden." Met de succesreeks in januari sluit Margot Boer, die verder dankzij haar aangeboren Woubrugse nuch terheid overigens in niets met Ro mario is te vergelijken, haar blessu reperiode definitief af Vorig jaar viel ze uit met een hardnekkige en kelinfectie. Dit seizoen stond in het teken van de weg terug. „Ik wil er niet steeds op terugkomen, maar ik mis toch drie maanden wedstrijdritme. Nu pas beginnen de duizend meters elke week beter te gaan." Stefan Groothuis spoelde de nare smaak van het WK weg in de Kometahal van Kolomna, vol- Rinus van de Ven brengt het publiek in vervoering in de finale van de SX2-interklasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 38