GPC is een speelbal van Kloetinge Discipline is het sleutelwoord bij verrassend sterk Hoek m Walcherse ploeg heeft niets in te brengen in derby. Zaterdag-hoofdklasser boekt knappe zege op bezoek bij GVW: 0-2. PZC Maandag 26 januari 2009 Marinus Baas (rechts) gaat op avontuur en laat Jeroen van Ommen en Martijn Blomaart (nummer 4) achter zich. foto Willem Mieras door Jan Dagevos KLOETINGE - Bij de vorige derby in september -vlogen de vonken er nog vanaf, en dwong een agressief spelend GPC Vlissfngen opponent Kloetinge een gelijkspel af Hoe an ders was het zaterdag bij de re turn. GPC bewoog zich als een dood vogeltje over het veld en mocht blij zijn dat een superieur Kloetinge het bij 3-0 liet. „We hadden ook afgeslacht kun nen worden", besefte trainer André Maas van GPC zaterdagmid dag na afloop maar al te goed. Het verschil in kwaliteit was zo groot dat Kloetinge de dubbele cijfers had kunnen halen. De thuisploeg liet echter nogal wat kansen onbe nut, stuitte een paar keer op doel man Leon Weeda en werd een penalty onthouden. „Qua beleving en spel was dit een héél slechte wedstrijd", constateerde Maas. „Het was veel te tam. Daarnaast le den we veel te veel balverlies." Zo kon het gebeuren dat GPC za terdag in 90 minuten voetbal niet één kans wist te produceren. Kloe- tinge-doelman Jaco van der Schee moest het doen met terugspeelbal len en kreeg niet één schot tussen de palen te verwerken. Nee, dan collega Leon Weeda. Die zag voort durend allerlei spelers van Kloetin ge voor zich opduiken, met name in de tweede helft. Voor de pauze kon GPC de schade nog beperken. Kloetinge heerste op alle fronten, had in elke linie be tere spelers, maar was in de eindfa se soms onzorgvuldig. Zodoende bleef het bij een goal van Mervin Niemantsverdriet. Nadat Kloetin ge de tegenstander het uitverdedi gen weer eens moeilijk had ge maakt, stuurde Niels Kole aanval ler Niemantsverdriet op rechts weg. De snelle spits nam de kort ste weg naar het doel en schoot snoeihard in bij de eerste paal: 1-0. Niemantsverdriet verscheen hier- fW GPC is kansloos bij Kloetinge en verliest met 3-0. Dat het daarbij blijft heeft de Vlissingse ploeg vooral te danken aan het gebrek aan productiviteit van Kloetinge. na nog een keer voor de doelman, maar Weeda kon er zijn hand te gen krijgen. Trainer André Maas zag na 45 mi nuten de bui al hangen en wist dat GPC deze middag niets zou kun nen halen. De oefenmeester had daarom zijn strijdplan voor de tweede helft al klaar en wilde na de pauze vooral controlerend voet ballen. De spelers dachten daar echter anders over. Zij vonden dat een poging waard was om Kloetin ge wat meer onder druk te zetten. Het stond tenslotte nog maar 1-0. Maas ging erin mee, maar kwam van een koude kermis thuis, om dat zijn spelers ook nu geen duels wonnen en ook nu overal te laat kwamen. De gekozen tactiek was zelfmoord. Kloetinge wist name lijk wel raad met de geboden ruim te en stuurde Mervin Niemantsver driet op avontuur. De aanvaller verscheen vijf keer alleen voor de keeper, maar kreeg de bal er niet in. Wel had hij een aandeel in de 2-0 en 3-0, respectievelijk van Ma rinus Baas en Mathijs Lugtenburg, die de bal in eigen doel gleed. „Het verschil was duidelijk", zei Maas. „Van dit soort ploegen kun je verliezen, maar zoals we van daag gespeeld hebben, dat hoort niet bij GPC." Kloetinge-GPC Vlissingen 3-0 (1-0). 14. Mervin Niemantsverdriet 1-0, 64. Marinus Baas 2-0, 68. Mathijs Lugten burg (eigen doel). Scheidsrechter: J. H. M. Klerx (Waalwijk). Gele kaart: Lun- ven Vermeer (GPC) en Etienne Mallie (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 300. door Barry van der Hooft VEENENDAAL - Op de eerste speel dag van dit seizoen boekte Hoek op eigen veld een moeizame zege op GVW, dankzij een treffer in de laatste minuut (1-0). Bijna vijf maanden later was de Veenendaal- se formatie bij de herstart van de competitie opnieuw de tegenstan der. De Zeeuws-Vlaamse hoofd klasser had deze keer heel wat minder problemen met de num mer twee van de ranglijst. Na een uitstekende wedstrijd stapte Hoek met drie punten van het veld (0-2). Het resultaat leidde tot een uitbun dige sfeer onder de spelers en de trainer stak zijn trotse gevoel niet weg. „GVW staat niet voor niets op de tweede plaats", zei Gaby De- manet. „We hebben dit seizoen zes punten van -ze gepakt. Dat is knap, maar ik ben vooral tevreden over de manier waarop we hier hebben gewonnen. Dit was de bes te wedstrijd die we dit seizoen heb ben gespeeld." Hoek scoorde op de juiste momen ten en liet ook nog een aantal pri ma mogelijkheden onbenut. Het overwicht in voetballend en tac tisch opzicht was duidelijk, waar bij niet één speler van Hoek een onvoldoende scoorde. De thuis ploeg voetbalde voorspelbaar, met vooral lange halen, en slaagde er niet in ook maar één uitgespeelde kans te creëren. Het was een tekortkoming van GVW maar vooral de verdienste van Hoek, dat gedisciplineerd vast hield aan de eigen organisatie. Jo an van Belzen straalde rust en ver trouwen uit, de vier verdedigers voor hem vulden elkaar aan. Tim Mechelink, vorig jaar nog spelend in de tweede klasse, bleef fier over eind. Geert Bosschaart (over de grond) en Giovanni Siereveld (door de lucht) heersten tegen Dennis van Meegdenburg, al jaren een gevreesde spits in de hoofd klasse. De atletische linksback Mi chael Koné stak rechtsbuiten Rudy Hoek is ook in de tweede ont moeting met de nummer twee van de hoofdklasse B GVW het best. De Zeeuws-Vlamingen win nen in Veenendaal met 2-0. van Doorn in zijn zak. Voor de de fensie groeide Gideon Imagbudu uit tot de absolute uitblinker. Met zijn kracht, inzicht en rust aan de bal is hij een onmisbare schakel in het elftal van Demanet. Hij be waakt de balans, zoals bij de eerste treffer, imagbudu zag zijn ploeg snel counteren en keek om zich heen of iedereen bij balverlies nog wel goed zou staan. Het bleek ach teraf niet nodig, omdat Alan Groz- danic en Stijn Mahieu de bal bij Jo- simar Pattinama bezorgden. Het schot van de spits werd door een hand geblokt, Ferry Alfons benut te koeltjes de strafschop (o-i). Na een moeilijk eerste kwartier na rust, pakte Hoek de draad weer op. Na een prachtige aanval en een dito combinatie met Imagbudu tik te Grozdanic na zeventig minuten de 0-2 binnen. Het duel was daar mee beslist en Hoek verzuimde nog verder afstand te nemen. Patti nama mikte met links te hoog, Ma hieu raakte de paal. Het kon de stemming niet drukken. „We zijn gegroeid in het systeem", wist De manet. „De spelers weten steeds beter was er gevraagd wordt. Het is nu de kunst om eraan vast te houden." De komende weken, te gen Bennekom en Spakenburg, kan Hoek laten zien dat het in de top drie thuishoort. GVVV-Hoek 0-2 (0-1). 21Ferry Alf ons 0-1 (strafschop), 70. Alan Grozda nic 0-2. Scheidsrechter: M.A. Geuze (Rotterdam). Gele kaart: Jurriaan van Well, Simon Brouwer, Michiel van der Valk (allen GVW) en Michael Koné (Hoek). Aantal toeschouwers: 600.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35