Soort S Heerlijke zaterdag voor koploper De Noormannen 1 më SKNWK likt z'n wonden Arnemuiden bewijst zichzelf goede dienst I Veere maakt opnieuw geen fout Bonte biljartkampioen 11| Serooskerke gelukkige winnaar van Walcherse derby tegen VCK. \ij t S* Groene Ster verder in bekertoernooi Judoka Louwman naar NK junioren Aagtekerke is leiding damcompetitie kwijt Westkappelaars winnen van nummer twee Hoedekenskerke: 2-0. Uitvallen Wilco de Valk bepalend voor pittige Schouwse voetbalderby. 30 I Maandag 26 januari 2009 PZC W door Marco Puik MIDDELBURG - Arnemuiden blijft in de race om de titel in de tweede klasse. De vissersploeg versloeg koploper Duiveland met 4-3. Serooskerke hervatte de competi tie met een belangrijke overwin ning op VCK (1-3). Oostkapelle ging met 3-1 onderuit bij WC'68 en Bruse Boys won met 3-0 van Oranje Wit. Nieuwdorp-Seolto en Dinteloord-SSV'65 werden afge last. Duiveland-Arnemuiden 3-4: De openingsfase was voor Arnemui den, dat via een treffer van Leon van Belzen ook op voorsprong kwam. De thuisclub herpakte zich sterk en Dennie le Comte kopte zijn ploeg langszij. In de minuten hierna was Duiveland de bovenlig gende ploeg, maar kort voor rust gaven de Oosterlanders de wed strijd volledig uit handen. Eerst ging Bart Jan van Damme opzich tig in de fout door de bal in te leve ren bij een tegenstander, die Maar ten Brasser in staat stelde om er 1-2 van te maken. De Duiveland-spelers waren op dat moment behoorlijk van slag en moesten toezien hoe de Wal- chenaren een minuut later via die zelfde Brasser opnieuw het net wisten te vinden: 1-3. In de twee de helft zorgde Le Comte met een kopbal voor de aansluitingstreffer. Vervolgens vielen er over en weer IVI Arnemuiden blijft kansrijk in de titelrace in de tweede klasse. De ploegt verslaat in Oosterland koploper Duiveland en staat op twee punten van de leider. kansen te noteren. Uit een in de ogen van de thuisclub makkelijk toegekende strafschop (na een ver meende overtreding van Marcel Zwager) zette Brasser de 2-4 op de borden. Vijf minuten voor tijd tekende Lex Zwang voor 3-4, maar hierna bleek Duiveland niet meer bij machte om langszij te komen. WC'68-Oostkapelle 3-1: Na een kwartier kreeg de thuisclub een strafschop na een overtreding op Piet de Graaff. Rick Baaij wist wel raad met het buitenkansje: 1-0. Nog binnen het half uur zorgde De Graaff voor 2-0 en tien minu ten voor rust tilde Bart van Nis pen de stand naar 3-0. In de twee de helft was Oostkapelle veel op de helft van de tegenstander te vin den, al was de counterende thuisclub nog het gevaarlijkst. Toch deed Oostkapelle in de slotfa se iets terug via een van richting veranderde vrije trap van Turgut Kizilarslan. VCK-Serooskerke 1-3: VCK en Serooskerke deden weinig voor el kaar onder. Beslissend was de fase kort na rust, waarin de bezoekers tweemaal trefzeker waren. Halverwege de eerste helft opende VCK de score via Michiel Ketting. Na een half uur tekende Marvin Etsburg voor 1-1. De tweede helft begon ongelukkig voor de thuisclub. Bij een onoverzichtelij ke situatie voor het doel ging de bal via de rug van keeper Joeri Nonnekes over de doellijn: 1-2. Kort daarna zorgde Frank Allaart met een mooie schuiver voor 1-3. VCK kreeg vervolgens nog wel kansen, maar slaagde er niet meer in om iets terug te doen. Bruse Boys-Oranje Wit 3-0 (1-0). Peter Willemse 1-0, Emiel Dorst 2-0, Marco Ketting 3-0. r 1 Htf 11 i ,0 g: J BERGEN OP ZOOM - De zaalvoetbal- lers van Groene Ster Vlissingen hadden geen enkele moeite om zich ten koste van Troy/Ideal Car Rent voor de volgende ronde van de bekercompetitie te plaatsen. In Bergen op Zoom won de Vlissing- se ploeg met 2-9. Voor Groene Ster scoorden Hoessein en Said Bouzambou elk drie keer. De overi ge doelpunten kwam van Salim Ben Sellam (2x) en Alfaro Pentury. GILZE - Bas Louwman (Judo Goes) heeft zich bij de districtskampioen schappen van Zuid-Nederland in Gilze als enige Zeeuw weten te kwalificeren voor het NK voor ju nioren. De judoka uit Kloetinge won zilver in de klasse tot 55 kilo. Barend Schot (Sportschool Geel hoed, -81 kilo) uit Middelburg en Iris Catsburg (sportschool F. de Boevere, -70 kilo) verloren de strijd om het zilver. MIDDELBURG - PWG 's-Gravenpol- der 3 is de nieuwe koploper in de Zeeuwse damcompetitie. Het team won met 10-6 van hekken sluiter Middelburg, terwijl het nog ongeslagen Aagtekerke bij BDV voor het eerst klop kreeg: 11-5. Tholen/DSVF handhaafde zich bo venin na een 11-5-zege op GZC en Souburg pakte in de vierde ronde de eerste punten door Lammeren- burg met 11-5 te verslaan. door Marco Puik MIDDELBURG - De Noormannen deed in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal uitstekende zaken. De koploper uit Westkapelle was zelf met 2-0 te sterk voor eerste achtervolger Hoedekenskerke en zag nummer drie Borssele doel puntloos gelijkspelen tegen Nieuw- land. MZVC versloeg hekkenslui ter Apollo'69 met 4-2. De Noormannnen-Hoedekens- kerke 2-0: In een gelijkopgaande eerste helft bleven doelpunten uit. Hoedekenskerkestartte sterk aan het tweede bedrijf en liet in de per soon van Niels Otte een prima kans op een voorsprong onbenut. Kort daarop zorgde Mark Minder- houd voor 1-0. De openingstreffer werkte bevrijdend voor de thuisclub, die vanaf dat moment het heft in handen nam. In de slot fase legde Marco Huibregtse de 2-0-eindstand vast. De Noorman nen heeft nu negen punten voor sprong op Borssele en een wed strijd meer gespeeld. Nieuwland-Borssele 0-0: In een slappe wedstrijd hielden Nieuw- land en Borssele elkaar volledig in evenwicht. Beide ploegen speel den afwachtend waardoor er nau-' welijks kansen vielen te noteren in Nieuw- en Sint Joosland. De o-o-eindstand was dan ook een lo gisch gevolg. MZVC-Apollo'69 4-2: Na een half uur voetballen bracht Frank de Kok de bezoekers verrassend op voorsprong. In de slotfase van de eerste helft tekende Yoram Rijkse voor de gelijkmaker. Na rust liep de thuisclub in kort tijdsbestek uit naar 3-1: De doelpunten kwamen op naam van Remon de Muijnck en nogmaals Yoram Rijkse. Sander Nagelkerke nam vervolgens de aan sluitingstreffer voor zijn rekening. Met zijn tweede doelpunt van de middag bepaalde De Muijnck tien minuten voor tijd de eindstand op 4-2. De score had hoger kunnen uitvallen in het voordeel van de Middelburgers. -L-i -f» 1 door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Veere won in de der de kfesse A met 5-2 van Wolfaarts- dijk. Het duel tussen Dauwendaele en De Meeuwen werd afgelast, waardoor Veere met een wedstrijd meer gespeeld zes punten voor staat op Dauwendaele. Veere-Wolfaartsdijk 5-2: Veere opende voortvarend want uit een corner van Giacomo Wattel zorg de Edwin van Tatenhove al in de eerste minuut voor de 1-0. Vlak voor rust weerhield doelman René Bil Wolfaartsdijk van de gelijkma ker en vervolgens kopte Gerben Bakker in de slotminuut uit een corner van Wattel Veere naar de 2-0. In de tweede helft kwam Wolf aartsdijk al na twee minuten via Wilfred van den Dries aan de 2-1. Van den Dries stuitte daarna op Bil en liet zo een karts op de 2-2 onbenut. Na een overtreding op Theo van Tatenhove kreeg de thuisploeg een strafschop die door René Michel Gerritsen benut werd. Daarna claimde Wolfaartsdijk tot twee keer toe een goal omdat de bal over de doellijn zou zijn geweest. Toen Gerritsen voor 4-1 zorgde, was het duel beslist. Harm Fluijt zorgde nog wel voor 4-2, maar een derde treffer van René Michel Gerritsen leidde tot de eindstand. ZSC'62-Rillandia 0-3 (0-1). Ahmet De- mir 0-1, Tom van Elsakker 0-2, Ahmet Demir 0-3. Kapelle-Heinkenszand 3-0 (0-0). Jon Herselman 1-0, Romano Meerman 2-0, Ferdi Tilroe 3-0. Colijnsplaatse Boys-AZVV 3-1 (1-0). Pascal Hoogerheide 1-0, Michiel van der Weele 2-0, Ludovico Cantorra 2-1, Michiel van der Weele 3-1. TSVV Merlijn-WHS 3-0 (1-0). Joost van Liempt 1-0, Bart Stadhouders 2-0, Joost van Liempt 3-0. Internos-Noad'67 0-3 (0-0). Lars Ste- ijn 0-1Remy van Herk 0-2, Remy van Herk 0-3 (strafschop). Tholense Boys-DSE 3-1 (3-0). Xander Rens 1-0, Freddy Simons 2-0, Tijs Nij- meijer3-0, Dennie Louwen 3-1. Aanval van Serooskerke (blauwe shirts) op het doel van VCK. foto Lex de Meester I..JI door Joop van den Oudenhoven GOES - Het districtskampioen schap libre eerste klasse is gewon nen door Wim Bonte van DOS Nieuwerkerk. Alle ereplaatsen na hem waren voor Zeeuws Vlamin gen. Piet Maljaars van VEGABV, Phuc Nguyen van De CaramBowl en William de Jonge van De Toe komst speelden een onopvallende rol en eindigden als vijfde tot en met zevende. Alleen Maljaars kon zich bij tijd en wijle in het strijdge woel mengen maar veel leverde ook dat niet op. Dat gold ook voor de Bevelandse deelnemers aan het regionaal kampioenschap libre tweede klasse dat in Wissenkerke werd gehouden. Ad de Rooij moest na vier ronden wegens ziek te opgeven en Pieter Zweedijk van De Toekomst, als tweede binnen gekomen, eindigde puntloos on deraan. De titel ging naaar Ma- thieuVervers van OTK die met zes puntjes verschil in de finale zijn zege veilig stelde. Tweede werd Marty Jongmans van BC Goirle. door Klaas Verspoor BURGH-HAAMSTEDE - SKNWK-trai- ner Peter Groenewegen liep na af loop van de derby tegen DFS met een kwaad hoofd rond. De voor naamste reden was dat zijn ploeg al na een kwartier spelen Wilco de Valk kwijt raakte. „Eigenlijk was dat hérmoment van de wedstrijd. Wij raakten toen onze regisseur kwijt." Een stuurloos SKNWK werd daarna door DFS naar een 3-0-nederlaag gespeeld. De ontmoeting tussen twee geha vende teams, Groenewegen zat zelf als derde wisselspeler op de bank waar collega Nico Schoute be schikte over drie volwaardige eer ste elftalspelers, was vooral voor rust een derby vol strijd en wat on derlinge irritatie. Na een duel in de veertiende minuut tussen Pie ter de Munnik en Wilco de Valk verliet De Valk per brancard het veld. De schade viel achteraf geluk kig mee. De Valk kon op eigen be nen in de rust de gang naar de kleedkamer maken. „De noppen staan wel in mijn been", reageerde de middenvelder bij het verlaten van het veld. „Ik stond er van te kijken. Ik wilde de bal blokken en ik zou Wilco nooit zoiets aan willen doen. We heb ben vijf jaar samen gespeeld", ver ontschuldigde De Munnik zich. En Groenewegen: „Ik houd er een nare smaak aan over." De Munnik had zich daarvoor ook al in de kij ker gespeeld toen doelman Koen de Jonge onder een bal door ging. Uit DFS' tweede corner kopte De Munnik bij de tweede paal de 1-0 binnen. Na rust maakte- DFS 2-0 omdat Anco van der Linde sneller reageerde dan Martin Huisman. Een kwartier voor tijd stond Pad mos aan de basis van de 3-0. Zijn voorzet belandde bij Anco van der Linde, die terugkopte op de meege lopen Kevin Veerhoek. „Deze zege is belangrijk. Het was nog geen honderd procent, maar we zijn het nieuwe jaar goed ge start", concludeerde DFS-trainer Schoute. „En wij moeten proberen uit de zorgen te blijven", besloot Groenewegen enigszins somber.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 34