Caudron verstoort droom van 'Jefke' 29 34 en 35 Belgische winnaar speelt goed als hij zich slecht voelt. Maandag 26 januari 2009 Frédéric Caudron toont de trofee aan pers en publiek. Torbjorn Blomdahl (links) en Jef Philipoom flankeren de winnaar. foto Peter Nicolei Elisabeth Willeboordse pakt bronzen plak bij wereldbekerwedstrij d Machtsvertoon van Rinus van de Ven in Supercross Tip? sport@pzc.nl door Barry van der Hooft SLUISKIL - De gil die al verschillen de keren vanaf de tribune had ge klonken, bleef gistermiddag iets na drie uur achterwege. Jef Philipoom had in de finale van het wereldbe kertoernooi driebanden weinig in te brengen en dus hield zijn vrouw Bianca de lippen op elkaar. Hun droom werd verstoord door Frédéric Caudron, die voor de tweede keer op rij de beste was in Sluiskil. De finale deed denken aan die van een jaar geleden. Toen rekende Caudron in recordtempo af met Nikos Polychronopoulos, nu maak te de Belg korte metten met zijn landgenoot Philipoom (3-0). Caudron liet zien waarom hij tot de wereldtop behoort en met Dick Jaspers, Daniel Sanchez en Torb jorn Blomdahl al jaren de mondia le top vier vormt, "foch ging de Belg in Sluiskil niet echt als favo riet van start. In de weken vooraf gaand aan het toernooi had hij zes wedstrijden op rij verloren. Een unicum voor Caudron, die echter net op tijd de juiste vorm weer te pakken had. „Tijdens die zes verlo ren partijen kon ik geen moment imponeren", zei de winnaar. „Ik stond wel zes keer tegenover een wereldtopper, maar het gevoel was er niet. Ik moest het allemaal on dergaan." De afgelopen dagen voelde hij zich ook niet al te best, maar dat kwam Caudron goed uit. „Want ik speel meestaf goed als ik me slecht voel. Dat klinkt misschien vreemd, maar op zulke momenten is mijn concentratie beter. Ik ben dan auto matisch gefocust. In het begin van het toernooi heb ik hard moeten werken, daarna ging het bijna van zelf. Vorm kan dus zo omslaan. Van slecht naar goed en anders om." De eindstrijd was een Belgisch on deronsje, na een weekeinde zon der Hollands glorie. Jaspers, Rai- mond Burgman, Jean van Erp, Glenn Hofman, Jean Paul de Bruijn; ze sneuvelden stuk voor stuk al voor de kwartfinales. Van Erp schakelde vrijdag tegen mid dernacht nog wel verrassend Dan iel Sanchez uit, maar ging de vol gende dag onderuit tegen Tayfun Tasdemir. De Turk stoomde door tot de halve finales, waarin Caudron hem de weg versperde (3-1). Op de tafel ernaast vocht Phi lipoom een mooie strijd uit met Blomdahl. De Belg had eerder De Bruijn, Jaspers en Eddy Leppens uitgeschakeld en verschalkte ook de Zweed (3-2, met een moyenne van 2.226). In die partij was het pu bliek op zijn hand, had 'Jefke' ge- De Belgische biljarter Frédéric Caudron prolongeert zijn titel in het wereldbekertoernooi drieban den Sluiskil. De Belg wint in de fi nale van Jef Philipoom: 3-0. merkt. „Tegen Jean Paul de Bruijn was dat niet zo, want hij speelde een thuiswedstrijd. Tegen Jaspers ook niet, want dat is een Nederlan der. En Leppens speelt hier in Sluiskil competitie. Pas tegen Blomdahl klapten ze harder voor mij dan voor hem." Het applaus kwam hem ook toe, want Philipoom ontwikkelde zich vanaf donderdag tot de verrassing van het toernooi. Niet alleen door zijn resultaten, maar vooral vanwe ge zijn ongecompliceerde houding. Niets menselijks is de nuchtere en Wereldbeker Sluiskil 2009 in cijfers Aantal wedstrijden: 180 (voorronde); 31 (hoofdtoernooi). Aantal gemaakte caramboles: 10.419 (voorronde), 2.981 (hoofdtoer nooi). Aantal beurten: 13.183 (voorronde), 1.992 (hoofdtoernooi). »- Gemiddelde: 0.790 (voorronde), 1.496 (hoofdtoernooi). Hoogste gemiddelde: 1.897 Tayfun Tasdemir (voorronde), 2.400 Jozef Philipoom (hoofdtoernooi). Hoogste serie: 12 Radek Novak en Heang Jik Kim (voorronde), 13 Nikos Polychronopoulos (hoofdtoernooi). Hoogste partijmoyennes: 3.000 Tayfun Tasdemir en Kouji Funaki (voor ronde). Hoogste partijmoyennes hoofdtoernooi: 2.500 Kyoung-Roul Kim; 2.400 Jozef Philipoom; 2.368 Frédéric Caudron; 2.315 Dick Jaspers; 2.142. Tay fun Tasdemir. realistische Philipoom vreemd, „ik ben een jongen van het platteland Hoe zeggen ze dat in Nederland? Doe maar gewoon, dan doe je al gek genoeg." Zijn vrouw Bianca bleef dicht bij hem in de buurt en gilde na iedere zege van geluk. „Dat doet ze niet altijd, hoor", lachte Philipoom. „Maar dit is een wereldbekertoernooi, dat is spe ciaal." Uiteindelijk mocht hij plaatsnemen op trede twee van het erepodium. De biljarter die in de cyclus van de wereldbeker nooit verder was gekomen dan de kwartfinale, zag de hoofdprijs net boven hem in de handen van Fré déric Caudron verdwijnen. De winnaar stond in vijf partijen in Sluiskil slechts drie sets af en maakte een solide indruk. De vraag is of Caudron in Sluiskil de basis legde voor een succesvol 2009. „Of het mijn jaar wordt maakt me niet zoveel uit", zei hij. „Ik draai nu al een jaar of acht mee aan de wereldtop en haal een constant niveau." Pagina 28/29: WK als nieuw hoogtepunt voor filmpje zie www.pzc.nl/biljarten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29