Wiet in station 26 8 25 gjngiuiM Massale respons op stellingen over toekomst Zeeland. Ajax lijdt cruciale nederlaag WALCHEREN Wisselend bewolkt, maar droog 6° MAANDAG 26 januari 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 21 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 Palestijnen in Gaza herstellen tunnels Frédéric Caudron weer winnaar driebanden Uw mening over de Toekomst van Zeeland gTrWi]lIMS% SfiflfUUMffl 1 1693 reactie Dwars door de provincie ligt een snelweg van noord naar zuid. gewenst 42% ongewenst 58% 981 reactie Nieuwe eilanden voor kustverdediging, toerisme en energieopwekking. gewenst ongewenst 28% 999 reacties Westerschelde voor scheep vaart/industrie, Oosterschel- de voor toerisme/natuur. gewenst ongewenst 22% 1005 reacties Bij Borssele staan nieuwe kerncentrales. gewenst 54% ongewenst 46% Tholen is het Almere van het zuiden. gewenst 27% ongewenst 992 reacties Goeree-Overflakkee is deel van Zeeland. gewenst ongewenst 33% 'Leg eilanden voor de kust' door Jan van Damme MIDDELBURG - Leg maar een reeks nieuwe eilanden voor de Zeeuwse kust aan. Goed voor de kustbe- scherming, het toerisme en ener gie-opwekking. Verdeel de provin cie in een Oosterschelderegio met vooral toerisme en natuur, en ves tig industrie op de oevers van de Westerschelde. En voeg Goeree bij Zeeland. Dat is het toekomstbeeld van de PZC-lezers, die massaal reageer den op de zes stellingen over de toekomst van Zeeland in de krant van zaterdag. De vraag of er een nieuwe snelweg van noord naar zuid door de provincie moet wor den gelegd, werd bijna 1700 keer beantwoord. Een ruime meerder heid - 58 procent - is tegen. De overige stellingen werden 980 tot ruim 1200 keer aangeklikt. Het plan om nieuwe eilanden voor de kust aan te leggen, waar windmo lens kunnen worden geplaatst en kan worden gerecreëerd, kan op een enthousiast onthaal rekenen. Ook het idee om Goeree bij Zee land te voegen, krijgt applaus van een ruime meerderheid. Eén lezer - een in Middelburg woonachtige Belg - stelt voor meteen Zeeuws- Vlaanderen aan Vlaanderen over te doen. Het voorstel om van Tho len een overloopgebièd voor de overbevolkte Randstad te maken, wordt afgewezen. „Laat Zeeland de tuin van Holland blijven", ver zucht een lezer. Een ander sugge reert om Tholen maar bij Brabant te voegen. Uitbreiding van het aan tal kerncentrales kan nog steeds op een stevige meerderheid reke nen. I zie ook www.pzc.nl/debat pagina 2/3: provincie moet de regie nemen Wereldbeker driebanden is evenement om trots op te zijn Zie pagina 25 ARNEMUIDEN - In het voormalige stationsgebouw van Arnemuiden is zaterdagochtend een hennep kwekerij ontmanteld. De politie viel het pand rond kwart voor elf binnen. Agenten troffen in het pand een professioneel ingerichte kwekerij aan met in totaal 810 hennepplan ten. Samen met de gemeente Mid delburg heeft de politie het ge bouw leeggehaald. De planten, die een waarde hebben van enkele tienduizenden euro's, zijn vernie tigd. Er zijn geen verdachten aange houden. pagina 13: station vol wiet DENDERMONDE - België was afgelo pen weekeinde in rouw gedom peld na de brute moord vrijdag op twee baby's en een 54-jarige kleu terleidster in een crèche in Dender- monde. Ruim zevenduizend men sen liepen gisteren mee in een stil le herdenkingstocht. De tocht ging in Sint-Gillis - een deelgemeente van Dendermonde - - van de kerk tot kinderdagverblijf Fabeltjesland, waar de twintigjari ge Kim de G. vrijdag met zijn mes wild in het rond stak en een bloed bad aanrichtte. Naast de drie do den waren dertien gewonde kinde ren en leidsters het gevolg. Veel jonge gezinnen met kinderen liepen gisteren mee in de tocht. Deelnemers legden bloemen en knuffels bij de crèche. Het stadsbe stuur heeft besloten de crèche voorgoed te sluiten. In de gemeen tehuizen van Sint-Gillis en Sinaai, waar de dader woonde, liggen con doleanceregisters. Het verdriet van België om de ba- bymoorden doet de herinnering herleven aan de zaak rond pedo fiel Mare Dutroux. Die was tien jaar geleden verantwoordelijk voor de dood van verschillende meisjes. Ook roept het drama de herinne ring op aan de moord op het twee jarige meisje Luna Drowart en haar Malinese oppas Oulematou Niangadou in 2006 in Antwerpen. Kim de G., die een kogelvrij vest droeg onder zijn kleren, heeft nog steeds geen verklaring afgelegd. Hij zwijgt in alle talen, waardoor speculaties toenemen. Het feit dat hij verschillende wapens bij zich had - waaronder een mes, een bijl en een nejjjpistool - voedt geruch ten dat hij nog in een andere crèche had willen moorden. Het motief voor de babymoord is niet bekend. De dader was niet on der invloed van drugs of alcohol. Voor zover bekend was hij ook niet ontsnapt uit een psychiatri sche inrichting, foto Dirk Waem/EPA 1 pagina 9: jouw leven moest nog beginnen 11688 lllll 555530 Zeeland: 2, 3 13 tot en met 17; Bin nenland: 4, 5 en 7; Buitenland: 8 en 9; Cultuur: 19; Weer: 22; Strips: 23; Sport: 25 tot en met 41; Televi sie: 42 en 43

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1