geschiedenis van de ruimtevaart Audities voor films van Trappen Scoort Plan voor museum telescopen en verrekijkers SIG Middelburger twaalfde op NK Sudoku w SCHILDERSBEDRIJF VAN IWAARDEN PZC Maandag 26 januari 2009 I 15 tact, de tomtoms in auto's, het in terview met de buitenlandcorres pondent op het Journaal van acht uur of de weersverwachtingen die Marjon de Hond ons als vanzelf sprekend brengt. Zo zit de tentoon stelling vol weetjes en wetenswaar digheden. Voor de Sterrenwacht vormt de expositie tevens een mooi begin van het internationale jaar van de sterrenkunde, uitgeroe pen door de Verenigde Naties. De luchtige toets in de tentoonstel ling komt van Flying Dutch, de Ne derlandse Star Trek fanclub. Erwin Meerman van de Sterrenwacht geeft een korte cursus Star Trek voor Dummies voor de verslaggeef ster: „Een Borg is het vijandelijk ruimteschip, afgeleid van Cyborg, een samensmelting van mens en machine (cybernetica)." Tja, zo verlaten we toch een stuk wijzer de Kloveniersdoelen en wenden de blik nog maar eens naar boven. Wie weet MIDDELBURG - De gemeente Middelburg heeft een kre diet van vijftienduizend euro beschikbaar gesteld voor een onderzoek naar de financiële haalbaarheid van een museum voor telescopen en verrekijkers in de Middelburgse Kloveniersdoelen. Wethouder Hannie Kool maakte dat gisteren bekend bij de opening van de ruimtevaarttentoonstelling van de Middelburgse Volkssterrenwacht in die Kloveniers doelen. „Drie partijen; de gemeente, de Sterrenwacht en het Verrekijkermuseum, zien veel in dat museum. Het zou Middelburg opnieuw internationaal op de kaart zetten", aldus wethouder Kool. „Bovendien wil len we ons daarmee ook meer op de jeugd richten." De Volkssterrenwacht ziet het museum helemaal zit ten. „Als hét doorgaat bouwen we een observatorium in de tuin van de Kloveniersdoelen. Dan wordt het helemaal fantastisch. Je kunt dan zeifin de ruimte kij ken", aldus Tjerk Westerterp, bestuurslid van de Ster renwacht. „De ruimte hier is natuurlijk ook fantas tisch. Nu maar hopen dat de financiën rond komen." De ruimtecapsules vormen de blikvangers van de tentoonstelling in de Middelburgse Kloveniersdoelen. foto Lex de Meester door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Leerlingen van twee Zeeuwse scholen doen mee aan de audities voor een serie films over fietsen en veiligheid. In Middel burg kunnen leerlingen van CSW Toorop morgen hun talenten pre senteren aan een jury bestaande uit presentatrice Escha Tanihatu,- organisator Raimond van Soest en provinciaal dramaconsulent Ron Lubbersen. In Goes staan leerlin gen van het Goese Lyceum woens dag voor dezelfde jury. •Trappen Scoort is een project van COS Zeeland, het Zeeuws Coördi natiepunt Fiets en Sport Zeeland. De campagne wil leerlingen in het voortgezet onderwijs laten erva ren dat ze al fietsend goed bezig zijn voor hun gezondheid, het mi lieu en hun leefomgeving. De cam pagne wordt ondersteund door het ministerie van VWS, het VSB- fonds en de provincie Zeeland. De leerlingen scoren door te registre ren hoe vaak ze op de fiets naar school gaan. De scholieren kun nen zich laten sponsoren voor elke kilometer die ze fietsen van huis naar school. De opbrengst gaat naar een project voor jongeren in Afrika. De school en de klas waar van de leerlingen het vaakst fiet sen en die waarvan de meeste leer lingen meedoen, krijgen een prijs. Voor elke klas wordt tevens een ac tieve fietsworkshop georganiseerd. Ampereweg 6 4338 PT 0118 64 0400 Middelburg www.schildersbedrijfvaniwaarden.nl MIDDELBURG - Teleurgesteld is hij allerminst, Marcel van Asperen had er al rekening mee gehouden dat hij geen hoge ogen zou gooien tijdens het Nederlands Kampioen schap Sudoku in Utrecht. De Middelburger is best tevreden met zijn twaalfde plaats. „Er wa ren zestien deelnemers. Daar ken de ik er tien van en van die men sen wist ik dat ze veel meer gespe cialiseerd zijn in Sudoku's. Ik ben goed in verschillende denkspor ten, maar Sudoku is niet mijn sterkste punt." „Ik vond het leerzaam om hieraan mee te doen. Het was weer een nieuwe ervaring en het was leuk om de anderen weer'eens te zien."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 17