Zeeland PZCn Stationsgebouw vol wiet WALCHEREN 19 14 Voor tienduizenden euro's aan wietplanten in gebouw Arnemuiden. Mannen misdragen zich in café Middelburg Kaartjesautomaten station Goes vernield Middelburgers rijden in op andere auto Automobiliste ramt rotonde Schroeweg ALMANAK Sleutelrollen Maandag 26 januari 2009Tip? walcheren@pzc.nl Trio speelt ontspannen muziek met passie en vrolijkheid Bewoners Stromenwijk komen zelf in actie tegen verloedering door Annemarie Zevenbergen ARNEMUIDEN - De politie heeft za terdagochtend een inval gedaan in het voormalige stationsgebouw in Arnemuiden en trof daar een hen nepkwekerij aan. In het monu mentale pand stonden 810 wiet planten met een waarde van enke le tienduizenden euro's. De inval werd gedaan naar aanleiding van een anonieme tip. De politie heeft met behulp van de gemeente Middelburg het pand leeggehaald. De planten zijn in middels vernietigd. De waarde van de inrichting van de kwekerij is naar schatting zo'n 25.000 euro. De plantage was verdeeld over alle verdiepingen van het stationsge bouw. De technische recherche heeft vingerafdrukken genomen en DNA-materiaal verzameld. Er zijn vooralsnog geen arrestaties verricht. Het karakteristieke witte pand is afgelopen zomer aangekocht door de Middelburgse makelaar Arjen de Pagter. „Ik heb het verhuurd aan een man in Goes. Hij heeft een vijfjarig huurcontract met mij gesloten en dat zag er allemaal heel legaal uit. Ik wist verder niet wat hij in het pand gedaan heeft, tot ik werd gebeld door de politie. Nee, ik geef zijn naam niet. Dat moet de politie verder afhandelen. Maar ik ben wel de pineut nu, er is heel veel schade aangericht in het pand." Zondagochtend vormen open staande ramen en een hoop ver trapte aarde op de parkeerplaats de stille getuigen van de inval. Veel inwoners van Arnemuiden waren verrast door de ontdekking van de kwekerij. „Ik heb echt nooit wat gezien. Niemand kwam er ooit en er brandde ook geen licht", vertelt mevrouw Houteka mer die 'op twee minuten afstand van het station' woont. „Ik loop er iedere ochtend en iedere middag langs. En mijn man gaat heel vaak met de trein naar zijn werk en ook hij heeft niets vreemds gezien." Zoontje Steef: „Wel slim hoor, om hier zoiets te doen." Mevrouw De Reiger laat haar Jack Russel Anouk uit en heeft ook 'geen verdachte zaken gezien'. „En ik kom hier ook elke dag m'n hondje uitlaten. Pas toen er hier drie politiewagens stonden wist ik dat er iets mis was." Het karakteristieke stationsge bouw herbergde een wietkweke- rij. Bewoners van Arnemuiden toonden zich verrast over de aan wezigheid van de plantage. Een surveillancewagen van de poli tie draait op dat moment het par keerterrein op. „We nemen het ge bouw nu mee in ons rondje." De uitbaatster van het tegenoverge legen café 't Boven toont zich ech ter allerminst verbaasd over de plantage. „Dat pand wordt al jaren misbruikt. Ja, misbruikt! Zo zie ik dat echt. Als een grande oude da me die dagelijks wordt aangerand. Het is een prachtig stukje erfgoed en niemand doet er iets goeds mee. Dat vind ik echt heel triest." „Ik weet dat er al jarenlang vreem de zaken gebeuren. Ik kijk. er iede re dag op. Ik zeg wel eens 'de Jap pen in de Tweede Wereldoorlog zouden jaloers geweest zijn op mijn uitkijkpunt'. We letten altijd op. Gaat de boel niet in de fik, wor den er geen ruiten ingegooid, noem maar op." Ze kijkt nog eens naar buiten, „ja, ik weet heel goed dat het daar niet pluis is." middelburg - De politie heeft za terdagnacht rond 3 uur in de Kromme Weele in Middelburg twee mannen aangehouden. Een 32-jarige Amsterdammer was even daarvoor een café uitgezet. Zijn metgezel, een 24-jarige Middelbur ger, bleef zich met de aanhouding bemoeien en werd ook aangehou den. Ze kregen allebei éen boete. goes - Treinreizigers konden zater dagochtend op station Goes enke le uren geen treinkaartjes kopen bij de kaartjesautomaten. Onbe kenden hadden stukjes karton en paier in alle pinpasgleuven van de apparaten op het perron en in de stationshal gestopt, waardoor die niet meer werkten. middelburg - Twee Middelburgers van 30 en 32 jaar zijn aangehou den op Achter de Houttuinen in hun woonplaats wegens het inrij den op een andere auto en belem mering van de aanhouding. De twee waren betrokken bij een ru zie waarbij de 32-jarige inreed op een auto met inzittenden. De man is ingesloten voor vernieling en po ging tot zware mishandeling. De tweede verdachte, de 30-jarige man, is ook ingesloten omdat hij de aanhouding belemmerde. middelburg - Een 23-jarige auto mobiliste uit Noord-Scharwoude reed zaterdagnacht tegen het mid dendeel van de rotonde aan de Schroeweg in Middelburg. De vrouw verklaarde dat ze in slaap was gevallen en in rechte lijn tegen de verhoging is gereden. Ze wist zelf uit de auto te komen en werd door passanten opgevangen. Ze is met buikklachten voor onder zoek overgebracht naar het zieken huis. Haar auto is total loss. De politie heeft in het stationsgebouw van Arnemuiden een hennepkwekerij aangetroffen. foto's Ronald de Jong Tip? redactie@pzc.nl De heer die zaterdag zo attent was om de door hem gevonden sleutels af te geven bij de infor matiebalie van een supermarkt in Middelburg krijgt een pluim. Door zijn inzet kon schrijver de zes alsnog de burelen van deze courant binnen. Ook een woord van dank aan de dorpsgenoten die de man zagen lopen die de sleutels verloor en ook de man waarnamen die de sleutels vond, maar nog niet wis ten dat eerstgenoemde ze kwijt was. Door een toeval kwamen deze trouwe abonnees van dit or gaan schrijver dezes tegen. En zo vervulden ook zij een sleu telrol bij de totstandkoming van dit positieve stukje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15