31 reizen Ook 's winters beestjes kijken REISRRDRR Fantaseren over de oude Egyptenarên !c Graadmeter De Zoo van Antwerpen is niet alleen een van de oudste dierentuinen van Europa, maar ook een van de mooiste, vindt Wiel Beijer. Ook in de winter. Wekelijks vragen we lezers hun me ning. Ditmaal zijn we benieuwd naar uw reactie op de vraag: waar uit haalt u uw reisinspiratie? Lezers halen uit verschil lende dingen inspiratie, blijkt uit de reacties die ze naar ReisRadar.nl hebben ge stuurd. „Ik heb altijd al eens aan de Nijl willen staan. Zo'n machti ge rivier. Waarom weet ik niet, maar ik heb er veel over gehoord en zo is het ontstaan. Met als ge volg dat ik net ben geweest Het was heerlijk. Net als de tempels van de oude Egyptenaren en de mensen zelf Al had dat allemaal vooraf veel minder mijn interes- se", legt lezer N. van den Berg uit. Vaak zien we iets wat we mooi of bijzonder vinden. Als we dan de kans krijgen, betrekken we het in onze vakantieplannen. „Ik heb wel eens een documentaire ge zien over de huidige indianen in de VS, Hoe ze leven, hun proble men, maar ook hun mogelijkhe den. Dus wil ik dit jaar naar Ame rika om zelf een beeld te vormen. Natuurlijk doe ik ook alle natuur parken in het westen, maar de ro de draad zijn de oorspronkelijke bewoners. Gelukkig is er meer en meer aandacht voor, ook in het reisaanbod. Je kunt ze bezoeken en met ze op stap. Dan pas gaan die natuurparken leven", meent lezeres B. van Cappelle. „Ik lees vee! en doe zo veel ideeën op voor de vakantie. Je gaat vervol gens informatie zoeken op inter net, waardoor je interesse nog ver- der wordt gewekt. Zeker als je er kunt .fietsen of wandelen, zoals wij graag doen. Dan is het nog een kwestie van even overleggen en boeken. Ik zie mezelf er dan al lekker fietsen. Dit jaar is dat Nor- mandië geworden. Ik zag foto's van die rotskusten en was ver kocht", geeft lezeres M. Maters aan. „Mijn reisinspiratie haal ik uit mijn plan alle provincies van Ne derland te zien, alle landen van Europa en alle staten van de Vere nigde Staten van Amerika te be zoeken. Hiervoor maak ik een meerjarenplan dat in de jaren ze ventig gestart is. Da'arnaast ko men onverwachte gelegenheden tussendoor als een vakantie naar Chili en Australië. Twee keer de zelfde vakantie moet ik niet aan denken", aldus le zer P. Vlaardingerbroek. We gebruiken talloze bronnen om ideeën op te doen voor de vakantie. Dat blijkt uit de uitslag van de poll op de website van ReisRadar. Daarin vroegen wij u: waar komt uw reis- inpiratie vandaan? De uitslag (j) Anders Uit de krant (3) Van vrienden en kennissen Q Van televisie 4 reizen@wegener.nl |g§| 024-3650360 PZC Zaterdag 24 januari 2009 at je in de dierentuin de dieren niet mag voe ren, oké. Dat je niet door aanstellerig op de ruit te tikken de aan dacht van een gorilla moet probe ren te trekken, is ook oké. Maar dat je gevraagd wordt om je mobieltje op de tril^tand te zetten, wekt eni ge bevreemding. Toch gebeurt dat in de Zoo van Antwerpen. De re den voor dit vriendelijke verzoek: de dieren zijn gevoelig voor al die ringtones. Tijdens ons bezoek aan de Zoo of de Zoölogie, zoals de Antwerpena ren hun dierentuin noemen, lopen er veel middelbare scholieren rond. Met gsm. Niet dat we tijdens de wandeling door het fraai aange legde dierenpark een kakofonie van ringtoongeluiden horen. We zien de mobieltjes. Voor heel wat dierenverblijven staan namelijk rijen jongens en meisjes met de gsm's foto's te trekken, zoals ze in Vlaanderen zeggen. Een fotograaf roept naar nijlpaardjebabytje Ima- ni 'kijk alsjeblieft even naar mij'. Maar als vader nijlpaard Heini of moeder nijlpaard Hermien met een scheef oog in de richting van de jonge fotograaf kijkt, is dat ook goed. Dochter Imani duikt onder tussen lekker veilig tussen pa en ma in het troebele water van hun zwembad. Sinds 1843 bestaat de dierentuin van Antwerpen. In het begin was het meer een botanisch park met wat boerderijdieren en een verza meling opgezette beesten. Om aan wilde dieren te komen, schreef di recteur Jacques Kets brieven aan de Antwerpse rederijen, waarin hij ZOO Foto links: Het aquarium. Foto boven: Nijlpaard Hermien. foto CPD poort met vlak er achter vier enor me stenen leeuwen, dateert van w 1900. Niet voor niets is de Zoo vo rig jaar uitgeroepen tot de mooiste en best bewaarde negentiende- eeuwse stadsdierentuin van de he le wereld. Daar dragen ook de mo numentale paardenkastanjes uit 1819 aan bij. In de dierentuin is het nu ook win ter. Sommige dieren kiezen ervoor om lekker binnen te zitten. Geluk kig laten maar weinige van hen zich helemaal niet zien. Enkele beesten die normaal een winter slaap houden, zien daar in de die rentuin van af dankzij het nage bootste zomerbiotoop en de vaste maaltijden. De bavianen beschik ken zelfs over verwarmde vloerte gels. Buiten wel te verstaan. Als het buiten even wat minder weer is, ga je gewoon een van de prachtige gebouwen binnen. Zoals het reptielenverblijfwaar je de me terslange groene leguanen bijna kunt aanraken als ze boven je hoofd over takken lopen. Geen angst, ze eten alleen fruit en groem te. SJS Zoo Antwerpen is tot maart dagelijks open van 10.00-16.45 uur. Entree 17,50 euro, kinderen 3-11 jaar 12,50 euro. Tot 29 februari kosten (Belgisch) treinkaartje plus toegangsbewijs 18 euro, kinderen 3-11 jaar 10 euro. De Zoo ligt naast het Centraal Station. Zie ook: www.zooantwerpen.be -5 Reageren? redactie.reizen@wegener.nl Reisinspiratie Nederlanders zijn actieve reizigers. De redactie van ReisRadar is daarom benieuwd naar uw antwoord op de vraag: Wilt u ook uw mening geven, of heeft u nog tips voor ons? Ca naar www.reisradar.nl en doe mee met de Graadmeter! Of stuur direct uw reactie naar redactie@reisradar.nl de kapiteins vroeg van de verre rei zen vreemde dieren mee te breng en. Dat werkte. Het eerste exoti sche dier kwam in 1847 naar Ant werpen: een chimpansee. Verteld wordt dat het beest elke zondag middag eerst op het terras een glas champagne met directeur Kets dronk en vervolgens met hem di neerde. De aap schijnt met mes en vork gegeten te hebben. Op 7 juni 1868 ontsnapte een tijger uit de Zoo. In de Gemeentestraat ontmoette die tijger een meneer die hij vervolgens mét monocle en das opat. De weduwe van het slachtoffer kreeg een rente én een gezinsabonnement van de Zoo. In die negentiende eeuw bezorgt de eigenaar, de Koninklijke Maat schappij voor Dierkunde Antwer pen, de Zoölogie het fraaie uiterlijk dat de dierentuin tegenwoordig zijn status van beschermd monu ment geeft. De Egyptische tempel voor de olifanten is bijvoorbeeld in 1855 gebouwd, het roofdierenpaleis in 1876 en het nijlpaardengebouw in 1885. De prachtige toegangs- Hoeveel procent van uw vakantie doet u iets actiefs? FRANKRIJK BURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81