Beatrix verloor geen geld door Madoff Balkenende tornt niet aan de regels van de begroting EXCLUSIEF Examenstunt jaagt personeel stuipen op lijf emiraten ■ESSBEBBBBTz» 1 RVD: artikel Privé is van a tot z uit de duim gezogen. 'Geen economische maatregelen tegen begrotingsdiscipline in.' Belinda Meuldijk moet van rechter huis uit Man met geweld van hamster beroofd Eigenaresse winkel zet overval in scène Kinderen beslissen mee over vakantie middernachtzon -' fu 'Is vvww.pelikaanreizen.hl/exclusief Thomas Cook Travel Shop, PZC Zaterdag 24 januari 2009 I 7 DEN HAAG - Het verhaal van Privé .dat de koninklijke familie het schip is ingegaan bij de Amerikaan se fraudeur Bernard Madoff, is volgens de Rijksvoorlichtings dienst 'van a tot z uit de duim ge zogen'. Normaal reageert de RVD niet op beweringen over het privévermo- gen van leden van de koninklijke familie. De RVD gaf gisteren op de website van het koninklijk huis toch een reactie nu ook in enkele serieuze media 'de verzinsels uit Privé wor den gemeld, inclusief insinuaties met betrekking tot personen'. Privé publiceerde deze week een artikel waarin werd beweerd dat koningin Beatrix en haar zonen Willem-Alexander, Constantijn en Friso twintig tot honderd miljoen euro hebben verloren door bij de frauduleuze Amerikaanse zaken man Madoff te beleggen. Het roddelweekblad zegt zich op anonieme bronnen te baseren. Privé blijft evenwel bij de bewerin gen. „Wij hebben verschillende DEN HAAG - Premier Jan Peter Bal kenende voelt niets voor economi sche maatregelen waarvoor de be grotingsregels losgelaten moeten worden. Dat stelde hij gisteren na afloop van de ministerraad. Daarmee 'staat hij lijnrecht tegen over minister Bos van Financiën, die afgelopen week in een debat met de Tweede Kamer een soepel ere omgang met de financiële re gels niet uitsloot. Een deel van de Tweede Kamer en de werkgeversorganisaties willen extra financiële maatregelen om de economie vooruit te helpen. Dat betekent echter grotere rijks uitgaven, terwijl de overheid al aan haar financiële plafond zit. Volgens de begrotingsregels mag in zo'n geval alleen extra geld wor den uitgegeven als op iets anders AMSTERDAM - Twee i6-jarige scho lieren hebben gisterochtend super- marktpersoneel flink doen schrik ken toen zij gemaskerd de winkel aan de Lindenlaan in Amstelveen binnenliepen. De medewerkers drukten onmid dellijk op de overvalalarmknop, waarop de politie met helikopter en al toesnelde. De 'overval' was echter een exa menstunt, bleek toen de politie de jongens voor de supermarkt kon aanhouden. Agenten droegen de raddraaiers over aan het schoolpersoneel. De schoolleiding heeft inmiddels haar excuses aangeboden. De school beraadt zich op maatre gelen tegen de leerlingen, die zich niet zouden hebben .gerealiseerd wat het gevolg van hun actie kon zijn. wordt bezuinigd. Onder meer werkgeversvoorzitter Wientjes (VNO-NCW) pleit voor het over boord zetten van de regels om het bedrijfsleven te hulp te kunnen schieten. Balkenende meent dat het moge lijk is om binnen de begrotingsre gels bepaalde investeringen naar voren te halen, die zorgen voor extra werkgelegenheid ten koste Balkenende staat lijnrecht tegenover Bos, die een versoepeling niet uitsluit van uitgaven die minder werk op leveren. Bos vindt dat een dergelij- ke aanpak 'nul' effect heeft op de economie. Voorzitter Alexander Rinnooy Kan van de Sociaal-Economische Raad (SER) zei gisteren te ver wachten dat het kabinet 'op enig moment' meer maatregelen UTRECHT - Belinda Meuldijk moet haar woning in Bosch en Duin bin nen drie maanden ontruimen. Dat heeft de rechter gisteren bepaald in een kort geding dat was aange spannen door haar ex-echtgenoot, zanger Rob de Nijs. Bij hun schei ding is bepaald dat Meuldijk zes maanden in de woning mocht blij ven. Die termijn verliep begin no vember al. LEEUWARDEN - Een 30-jarige man uit Leeuwarden is in de nacht van donderdag op vrijdag op geweldda dige wijze beroofd van zijn ham ster. Twee mannen ontnamen het slachtoffer zijn jas waarin zijn hamster zat. Het tweetal werd nog dezelfde avond door de politie aan gehouden. De man kreeg zijn jas met hamster en al terug. De over vallen man en de gekidnapte ham ster maken het i ;n tie afgefoperi jaren hebben wij als reisorganisatie gemerkt dat er vee! mensen zijn die graag extra service en begeleiding wensen tijdens hun groepsrondreis. Ga mee met een van onze Exclusief reizen en ervaar zelf de service en begeleiding! mensen gesproken", aldus hoofdre dacteur Evert Santegoeds in een reactie. „We hebben gehoord dat er ook in de koninklijke familie zorgen zijn over de beleggingen." De verkla ring van de Rijksvoorlichtings dienst vindt hij vrij uniek. „De koninklijke familie is over het algemeen opener over buitenechte lijke kinderen dan óver hun ver mogen." De Rijksvoorlichtingsdienst laat het bij de ontkennende verklaring op de website en zegt vooralsnog geen stappen te zullen onderne men tegen het roddelweekblad. vanaf €1399 neemt om de economische crisis aan te pakken. D.e SER-voorman kan zich voorstellen dat 'sociale partners teleurgesteld zijn over de omvang' van het pakket tot nu toe. „Maar ik denk ook niet dat het hierover het laatste woord ge sproken is." Rinnooy Kan zei dit gisteren bij de presentatie van het boek Een onge makkelijke keuze - Businessplan voor Nederland van Jurriaan Pröp- per, die werkt als strategieadviseur om organisaties winstgevend te maken. Pröpper meent dat Nederland 'nu niet toekomstbestendig is' en dat meer werken lonender moet wor den. Volgens Pröpper is een pu bliek debat nodig over de moeilij ke keuzes die nodig zijn om de ver grijzing op te vangen, omdat het voor de politiek lastig zou zijn de ze keuzes te maken. „Want politici zijn aangesteld voor maximaal vier jaar en de vergrijzing duurt decen nia." veerkort dagprogramma: Reis naar Barcelona, Spanje Stadswandeling Barcelona en inscheping Tunis, Tunesië Valletta, Malta Messina, Italië Civitaveccia/Rome, Italië Genua, Italië Marseille, Frankrijk Aankomst in Barcelona, aansluitend terugreis naar Nederland 13 september 1399,- vanaf€i749,- ve*ïrart dagprogramma: Vlucht naar Johannesburg Stadstour Pretoria o.l.v. een gids Blyde River Pilgrim's Rest Hoogtepunt: Kruger Park Vrije dag in het Kruger Park Reisdag naar Knysna Bezoek aan Nationaal Park Tsitsikamma Oudtshoorn, de struisvogelhoofdstad Wandeling door Cango- grotten, verder naar Kaapstad Bezoek aan de Tafelberg en Kaap de Goede Hoop Stellenbosch en Victoria Alfred waterfront Terugreis naar Nederland 4.oktober andere Exclusief reizen v°o* €1999." LAREN - De eigenaresse van een kle dingwinkel in Laren heeft een ge wapende overval op haar zaak in scène gezet. Dat maakte de politie bekend. Twee mannen vielen de winkel binnen. De eigenaresse ver klaarde dat ze was beroofd. De po litie hield twee mannen aan. Uit verhoor bleek dat de winkelierster vermoedelijk met de overvallers had samengewerkt. HOOFDDORP - Ruim 90 procent van kinderen beslist mee over de vakantiebestemming. Ook zegt 85 procent van de kinderen tevreden te zijn over de vakantie van vorig jaar. Dat blijkt uit een onderzoek van touroperator Vrij Uit en Kids- Week. Zwemmen blijft een van de leukste dingen voor kinderen om te doen tijdens de vakantie. Ook gaan ze graag naar een pretpark. 8 juni Oslo, Lillehammer, Dovrefjell NP, Mo i Rana, Poolcirkel, Lofoten, Malselva, Noordkaap, Porsangerfjord, Santa Claus Village, Rendierenfarm, Oulu, Helsinki, Stockholm en Vatternmeer. 29 september ter.: Sharjah, Ajman, Dubai, Ras al Kbaimab, Hajar Mountains, Dibba, Bidyab Moskee, Khor Fakkan, Fujairah Fort, Kalba, Al Ain, Hili Gardens en Abu Dhabi. fograrnma's leest'ti op - V"-'" Kom naar onze informatieavond op donderdag J 29 januari op ons hoofdkantoor in Zevenbergen. Aanmelden kan via één van de Thomas Cook Travel Shop Pelikaan Reizen vestigingen, via de website www.pelikaanreizen.nl/informatieavond of stuur een e-mail naar informatieavonden@pelikaanreizen.nl. Meer informatie of deze reizen boeken? Kom naar een Thomas Cook Travel Shop Pelikaan Reizen vestiging. BaveiPastoerDoerestraatia 0161-438484 WeringenW.AlexanderpIn.s 076-5783535 Middelburg lange Ceere 24 008-639839 VHssfngen C.Buskenstr. 149 0118-419710 Prinsenbeek Groenstraat 12 076-5410021 Zevenbergen Haveneind 2 0168-329634 Whe^den Hoofdstraat 8a 076-5934533

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7