otë M 1IB 499,- SPECIALE AANDACHT VOOR: Lourdes via Nevers, 7-daagse reis met excursies en volpension ter plaatse V.a. ADVERTENTIE ff ;i' 4-J' rtefti oMS42 et is de droom van veel mensen; op bedevaart naar Lourdes." Voor zowel zieken als gezonde mensen. Veelal omdat het verhaal achter het dorp intrigeert. Bernadette Soubirous was ziek en arm toen ze in de Grot van Massabielle de Heilige Maagd Maria ont moette. Ze verklaarde later vanaf februari tot juli diverse ontmoetingen met haar te hebben gehad. Nog geen vier jaar later, in 1864, verscheen er een standbeeld op de plek van de verschijningen. Berna dette Soubirous ging het klooster in en werd in 1993 heilig verklaard. Het relaas van Bernadette ging als een lopend vuurtje rond. Ook verschenen berichten over genezingen, met name door het drinken van het bronwater. Met als gevolg dat de nieuw gebouwde kapel al snel te klein was voor de enorme toestroom aan mensen. Deze kunt u nog steeds zien, het is tegenwoordig de crypte van de huidige Basiliek van de Onbevlek te Ontvangenis. Lourdes kent iedereen. Maar het verhaal dat de stad zo beroemd maakte, is minder bekend. Een 14-jarig meisje meiddein 1858 diverse verschijningen van de Heilige Maagd Maria in een plaatse lijke grot. Daarna kwamen de eerste meldingen van zieke mensen die als een wonder beter werden. Nog jaarlijks reizen pelgrims uit heel Europa af naar het dorpje in het zuiden van Frankrijk. Maaskant Reizen, de Lourdesspecialist! Maaskant Reizen organiseert busvakan ties, citytrips en vliegexcursies door heel Europa. U reist uitsluitend in moderne, ruime en veilige touringcars bestuurd door gediplomeerde chauffeurs. Uw reisschema voert u in een aangenaam tempo langs bezienswaardige bestem mingen. U eet en overnacht in sfeervolle accommodaties die zorgvuldig door ons zijn geselecteerd. Uw chauffeur/reisleider wijst u ter plaatse graag de weg naar on gerepte, verrassende plekjes. Maaskant Reizen heeft 3 verschillende Lourdesrei- zen, waaronder diverse 7-daagse reizen en één 1 O-daagse reis. Lourdes Klassiek, 7-daagse reis met excursies en volpension ter plaatse v.a. 499,- Meer informatie over deze reis in onze gratis brochure of op internet www.maaskant.com Lourdes, 10-daagse reis met excursies en volpension ter plaatse v.a. 799,- Meer informatie over deze reis in onze gratis brochure of op internet www.maaskant.com Vraag onze gratis brochure vandaag nog aan via 0412-482828 Daarnaast zijn er nog twee basilieken te zien in Lourdes. De rooms-katholieke Kerk heeft de afgelopen decennia diverse wonder baarlijke genezingen erkend. In 1905 werd daarvoor al een speciaal bureau opgericht, dat later opging in het Intér- nationaal Medisch Comité van Lourdes. Recentelijk, op 11 november 2005, erkende het Vaticaan de 67-ste officiële wonderbaarlijke genezing. Onofficieel denken veel gelovigen dat er veel meer genezingen zijn geweest. In 2008 werd het 150-jarige jubileum groots gevierd met onder andere een bezoek van Paus Benedictus XVI. Pelgrims reizen het hele jaar door naar Lourdes, maar de meesten komen tus sen maart en oktober. Ze zijn afkomstig uit heel Europa, maar ook uit andere delen van de wereld. Ze komen vooral om te bidden en te proeven van het bronwater. Op talloze plekken zijn kra nen beschikbaar. Soms met flessen of jerrycans, zodat het water ook gebruikt kan worden om te balsemen. Ook is dit een van de weinige plekken ter wereld waar u lege flessen kunt kopen. Overi gens werkt het water alleen als mensen bidden en zich tot god wenden, aldus een officiële verklaring. Wie hier rondloopt, ziet veel bezoekers geduldig op hun beurt wachten om de beroemde grot te mogen betreden. Velen volgen tevens een van de speciale vieringen of een processie. Denk aan bijvoorbeeld een openingsviering, slot viering, lichtprocessie en sacramentspro cessie. Deze worden meestal dagelijks gehouden, zodat iedereen ze kan volgen. En, het is hier ook heel gewoon, om met elkaar te praten. Over uw ervaringen, uw gedachten en natuurlijk het geloof. De souvenirs in Lourdes zijn talrijk. Overal prijkt de Heilige Maagd Maria op. Ook op bijvoorbeeld flessen. Ook zijn er kaarten met de tekst: 'Ik heb een kaarsje voor je aangestoken in Lourdes'. Want daar is waar het hier om gaat, denken aan jezelf en aan elkaar. mm Si* Nevers, gelegen aan de Loire is onze eerste overnachtingsplaats tijdens deze reis. In het klooster van Nevers bevindt zich het nogin goede staat verkerende lichaam van de heilige Ber nadette de Soubirous dat nog volkomen gaaf in een glazen schrijn wordt bewaard. Natuurlijk brengen we hieraan een bezoek! Maar ook de prachtige route door Midden-Frankrijk maakt deze reis absoluut de moeite waard! Wij vinden dat een Lourdesreis pas echt af is als ook uw hotel uitstekend is en kozen daarom voor de Hotels Paradis en Jeanne d'Arc, beide vlakbij de Heiligdommen. Daarmee verblijft u als klant van Maaskant in één van de beste hotels van Lourdes. Uw kamer is per lift bereikbaar en voorzien van douche, toilet, telefoon en tv. Uitnodigende lounges en zeer ver zorgde maaltijden in de restaurants zijn hier een vanzelfsprekendheid! REIS VAN DAG TOT DAG Dag 1: Via de servicelijn arriveert u in Vaals, waar *5 u een kopje koffie met Limburgse vlaai krijgt aangeboden. Daarna stapt u in de bus met bestemming Lourdes. Via Luik, Namen, Mons en Parijs rijden we naar Nevers voor diner en overnachting. Dag 2: Na het ontbijt bezoeken we de H. Mis in het klooster van Nevers. We verlaten Nevers en gaan richting Bourges en Limoges naar Cahors voor diner en overnachting. Dag 3: We vertrekken naar Lourdes waar we voor de lunch arriveren. Hierna maken we een stads wandeling, hierin o.a. het huis van Bernadette en de Heiligdommen. Diner in het hotel. 's Avonds kunt u deelnemen aan de lichtprocessie. Dag 4: Na het ontbijt bezoeken we de Internatio nale Mis in de immense ondergrondse Basiliek. Lunch in het hotel, middagtocht door de Pyre neeën waarbij o.a. Pont d'Espagne of Gavarnie wordt bezocht. Diner in het hotel. Dag 5: Vandaag geven wij u de gehele dag de gelegenheid naar eigen inzicht Lourdes te beleven. Was u al bij de baden, uw souvenirs compleet en het water gehaald? Lunch en diner in het hotel. Dag 6: Na het ontbijt rijden we via Bordeaux en een mooie route langs de Loire, waarbij we het kasteel van Amboise tegenkomen, naar omge ving Orléans voor diner en overnachting. Dag 7: Langs Parijs en Mons rijden we naar Vaals, voor de afsluitende koffietafel. Daarna wordt u naar uw uitstapplaats gebracht. Wat is inbegrepen7 Reis per Comfort-Class Touringcar, met minibar, toilet en airconditioning. Verblijf in Lourdes op basis van VOL-pension, op heen- en terugreis half-pension. Excursies volgens programma. Afsluitende Koffietafel. Toeristenbelasting t.w.v. 8,- per persoon. Comfört-class t.w.v. 17,50 per persoon. VERTREKDATA: April 9, 23, 26 va. €519,- Mei 3, 7, 10, 17, 21, 24 €549,- Juni4, 7, 14, 18 €549,- Juli 12,16 €549,- Aug. 9, 23, 30 €549,- Sept. 6, 10, 13, 20, 24, 27 549,- Okt4, 8, 11 va. €499,- Toeslag: 1-persoonskamer €180,- Programmawijzigingen voorbehouden. Entreegelden niet inbegrepen. Minimum deelname 25 personen. Opstapschema E. Reisnummer: B9FRLN. nen. Maaskant Reizen Meer informatie en boekingen via uw ANVR-Reisagent of 0412-482828 en www.maaskant.com Maaskant Reizen, Mr. van Coothstraat 14 5397 AR Lith info@maaskant.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 70