Schiphol boycot taxibedrijf Draaiboek beveiliging van ministerie op straat Vader mag stad niet in wegens misbruik Veilig varen Onderzoek briefjes in Deventer moordzaak Dochter is bang haar vader iets aan te doen als hij vrijkomt. Georgische first lady roemt kunstzinnigheid van haar volk Ambtenarenblad zegt documenten te hebben gevonden in container. 6 Zaterdag 24 januari 2009 PZC GRONINGEN - De vader van een 21-jarige vrouw uit Groningen mag van de rechter op doorde weekse dagen niet meer in de stad Groningen komen. In de weekein den en op feestdagen mag hij al leen enkele straten in de wijk Help man bezoeken, waar zijn ouders wonen en waar hij met zijn vrouw een woning heeft. Dat bepaalde de rechter gisteren. De 2i-jarige vrouw had in een kort geding om een stadsverbod ge vraagd omdat ze bang is haar va der iets aan te doen. De man komt eind januari vrij uit de gevangenis waar hij een straf van twee jaar heeft uitgezeten wegens seksueel misbruik van zijn dochter. De rech ter bepaalde dat, de man op werk dagen niet binnen een straal van ïo kilometer rond de woning van de vrouw mag komen. De vrouw is als kind meerdere ke ren door haar vader verkracht en kampt als gevolg hiervan met ern stige psychische problemen. Ze heeft in 2007 twee weken vastgeze ten omdat ze haar vader op zijn werk met een mes probeerde te do den. De vader heeft bij de rechter aangegeven dat hij een baan in Amsterdam heeft en daar op door deweekse dagen in een kamer zal wonen. Hij en zijn echtgenote wil len het huis in Groningen verko pen om buiten de stad een nieuwe woning te zoeken. De rechtbank acht de kans klein dat de vader nog contact met zijn dochter zal zoeken. Bij de beoordeling heeft de rechter twee belangen tegen over elkaar gezet. Het belang van de vader om na detentie weer een normaal leven te kunnen leiden te genover het 'zwaarwegende be lang' van de dochter om zich vrije lijk door Groningen te bewegen. AMSTERDAM - De chauffeurs van het Amsterdamse taxibedrijf TCA mogen na 1 juni niet méér vanaf Schiphol rijden. Dat recht heeft Schiphol na een openbare aanbe steding aan drie andere bedrijven gegund. De taxichauffeurs zijn woedend. TCA accepteert de beslis sing van de luchthaven niet en stapt naar de rechter. „Het verlies van de standplaatsen op Schiphol is een grote strop voor TCA", zegt directeur Bas Vos. Zo'n tweehonderd chauffeurs die nu nog vanaf Schiphol rijden, moe ten na 1 juni voornamelijk in de stad hun brood zien te verdienen. „En dat wordt lastig, vooral door de economische crisis." TCA had dertig jaar het recht om vanaf Schiphol te rijden. De komende vijf jaar zijn de standplaatsen voor de taxibedrijven van Connexxion, ZCN en Willemsen de Koning. ROTTERDAM - Rijkswaterstaat komt met een voorlichtingsfilm voor be- roepsvaarders en waterrecreanten over. veilig varen. De film moet de 'vaarweggebruikers bewust maken van veiligheidsrisico's op het wa ter'. Zo wordt uitgelegd wat de juis te plaats is op de vaarweg. De film verschijnt 1 februari op dvd. AMSTELVEEN - „Georgiërs zijn een kunstzinnig sche president Micheil Saakasjvili, kent veel kun- Museum. Met zeventig werken van 23 kunste volk. In elke familie is wel iemand die een mu- stenaars in Georgië persoonlijk, zei ze gisteren in naars is het de eerste grote overzichtstentoon- ziekinstrument bespeelt, zingt of tekent." Sandra Amstelveen, waar ze de opening bijwoonde van stelling van moderne Georgische kunst buiten de Roelofs, de Terneuzense vrouw van de Georgi- de tentoonstelling Born in Georgia in het Cobra grenzen van het land. foto Marcel Antonisse/ANP ZWOLLE - De rijksrecherche onder zoekt de gang van zaken bij het af nemen van schrijfproeven in de Deventer moordzaak. De hoofdof ficier van justitie in Zwolle, Wil- bert Tomesen, heeft om dit onder zoek verzocht. Het gaat niet om een strafrechte lijk onderzoek, aldus een woord voerster van het parket in Zwolle, maar om een zogeheten feitenon derzoek. „Er is op dit moment geen verdenking van een strafbaar feit." De schrijfproeven zijn gehouden in het kader van het zogeheten oriënterend "vooronderzoek in de Deventer moordzaak, dat in 2006 en 2007 werd verricht. Aan de hand van de schrijfproeven werd onderzocht of twee anonieme briefjes afkomstig waren van de vriendin van de 'klusjesman' van het moordslachtoffer, de weduwe Jacqueline Wittenberg. Het onder zoek wees uit dat de vriendin niet de schrijfster van de briefjes was. Volgens het Openbaar Ministerie is een groep burgers overtuigd dat bij het afnemen van deze schrijf proeven valsheid in geschrifte is ge pleegd. Daarvan deed onder meer medio januari ondernemer Wim Dank baar aangifte. Deze aangifte betrof de korpschef Annelore Roelofs van de politie Noord- en Oost-Gel derland. Die zou volgens Dankbaar gewe ten hebben van vermeend gesjoe mel met schrijfproeven in het on derzoek naar de Deventer moord zaak, maar dat niet hebben ge meld. W* Twee anonieme briefjes hebben een rol gespeeld in de Deventer moordzaak. Er is kritiek op eer der onderzoek naar de herkomst van de briefjes. DEN HAAG - Het beveiligingsdraai boek van het pas gerenoveerde on derkomen van het ministerie van Financiën is bij de verhuizing in december in een vuilcontainer op straat beland. Dat schrijft het ambtenarenblad re.Public. Het document bevat on der meer informatie over waar be wakingscamera's zijn geplaatst, waar de auto's van de topmensen staan en waar zich de in- en uit gangen bevinden. Het ministerie heeft meteen een onderzoek ingesteld. „Als dit waar is, had dat natuurlijk nooit mogen gebeuren", zegt een woordvoerder. Volgens hem gold er tijdens de ver huizing een 'stringent beleid', waarbij documenten moesten wor den versnipperd. „Bovendien be vinden die containers zich in een beveiligd gebied." Het beveiligingsdraaiboek werd ontdekt door medewerkers van het ambtenarenblad re.Public, die in hetzelfde kantoorgebouw in Den Haag werkten. De ambtena ren van Financiën werkten daar tij delijk, in afwachting van de opleve ring van hun gerenoveerde kan toor. „We zagen dat er van alles werd weggegooid", zegt hoofdre dacteur Martijn van der Kooij. „Toen zijn we maar op onderzoek uitgegaan." Volgens Van der Kooij hadden ook talloze andere men sen toegang tot de vuilcontainers. Behalve het beveiligingsdraaiboek troffen de journalisten 250 vellen en enveloppen van het officiële briefpapier van minister Wouter Bos aan. Het blad beloofde gisteren, de meest gevoelige informatie terug te geven aan het departement. Ook het briefjaapier van minister Bos en hoge ambtenaren gaat te rug. Volgens re.Public zijn er ook spullen weggegooid die nog prima bruikbaar zijn, zoals 34 dozen en veloppen en bedrijfskleding in ver pakking. Het blad biedt de goede ren te koop aan via Marktplaats. De opbrengst gaat naar hulporgani satie Cordaid, waar „de personeels vereniging van het ministerie de opbrengst van hun flipperkasten naar overmaakt", aldus re.Public. De PW is verontwaardigd dat mo gelijk gevoelige informatie op straat is gekomen. De partij wil dinsdag in het wekelijkse vragen uur opheldering van Bos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6