i9 reizen Opstapplaats Didam: 20.30 uur 1 Supervoordelige busreizen voor u als lezer! -«■»? f ''Sr\M Tourist of Royal Class? SM Na de auto en het vliegtuig komt de touringcar op de der de plaats als meest favoriete vervoermiddel op reis. iwvff Meer info? Brochure aanvragen? Boeken? www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 PZC Zaterdag 24 januari 2009 In een touringcar kun je in verschillende klassen reizen. De meest gang bare klassen zijn: Tourist, Comfort en Royal. Deze classificatie is uitslui tend van toepassing op touringcars (niet op bussen) en wordt gevoerd door de ANVR en KNV Busvervoer. Enkele ANVR-leden voeren ook Busi ness Class. Een belangrijk verschil tussen de verschillende klassen is de beenruimte. In de touringcarclassificatie wordt die aangegeven door de term 'steek'. Het is de afstand van de voorkant van de zitting tot de voorkant van de zitting van de volgende stoel. In Tourist Class is de minimale steek 750 millimeter, in Comfort Class 850 millimeter en in Royal Class 940 milli meter. Daarnaast verschillen stoelen in breedte en verstelbaarheid. Stoelen in Tourist Class, Comfortclass en Royal Class zijn allemaal minimaal 400 mil limeter breed. Reis je met Business Class, dan zit je op een stoel van mi nimaal 480 millimeter breed en met twee plus één opstelling, in plaats van twee plus twee stoelen naast elkaar,.. Een stoel uit de Tourist Class is 30 graden verstelbaar en Comfort-, Royal- en Businessclassstoelen 45 graden. Wie: Alice en Roel Jansen. Uit: Oldenzaal. Waar naartoe: „We gaan voor de veertiende keer wandelen en langlaufen in Nauders." Waarom de touringcar? „Tuurlijk kun je met de auto. Maar daar hebben wij een verschrikkelijke hekel aan in de winter. De auto is alleen maar ballast: als je op je plek van bestemming bent, gebruik je 'm niet. De bus is heerlijk. Je hoeft onderweg niet op te letten en onderweg wordt alles voor je geregeld. Je slaapt altijd wel een beetje en 's ochtends ben je lekker vroeg op de plaats var bestemming." Wie: Ronald Jansen en Patrick Reuvelman de Vries. Uit: Doetinchem. Waar naartoe: Skiën in Solden. Patrick voor het eerst, Ronald is al vaker geweest. Waarom de touringcar? „Wij zijn vrienden van elkaar en proberen een keer per jaar met elkaar op vakantie te gaan. De auto blijft thuis, want anders hebben de vrouw en de kinderen van Patrick geen vervoer meer. In Duitsland heb je winterhanden en/of sneeuwkettingen nodig. Als je weet wat die kosten, heb je zo'n busreis er ook zo uit. Daarnaast is de bus gezellig. Reis je in je eentje dan heb je ook zo contact." Wie: Kees en Aria Bel. Uit: Asperen. Waar naartoe? Wandelen in Pertisau. Waarom de touringcar? „Wij hebben allebei geen rijbewijs, ook nooit gehad. Omdat we dus ook geen auto hebben, gaan we met de bus op vakantie. Vandaag vertrekken we voor de vijfde keer richting Oostenrijk om daar te gaan wandelen. De touringcar is lekker makkelijk. Om de twee uur hebben we pauze en kunnen we er even uit. Slapen lukt niet altijd, dommelen wel. Het reist aangenaam, 's Zomers pakken we het vliegtuig richting Turkijke of richting Griekenland." Wie: Jan Verhoef. Uit: Aalsmeer. Waar naartoe: Skiën in Kirchberg. Waarom de touringcar? „Ik ga alleen en dat betekent dat ik ook de hele reis alleen moet rijden als ik met de auto zou gaan. Daarnaast heb je in Duitsland sneeuwkettingen en winterhanden nodig. Als je die aan moet schaffen, is dit een stuk goedkoper. Het is de vierde keer dat ik op deze manier op wintersport ga. In de bus is het oké. Meestal maak je wel een praatje met deze of gene." Wie: Jan de Reus (chauffeur). Uit: Rijsoord. Waar naartoe: Jan is een van de tien chauffeurs die de reizigers naar Oostenrijk brengt. Waarom op de touringcar? „Ik doe dit werk al dertig jaar. Met de bus op vakantie gaan, is heerlijk relaxed. Bij nachtpendels, zoals deze, gaan onze reigers al gauw slapen. We gaan straks op weg, rijden dan een uur of drie en maken dan een nachtstop. Kunnen ze nog even wat drinken, naar het toilet en dan slapen maar. In Neurenberg word ik afgewisseld door een andere chaufeur en ga dan ook even onder zeil. Zelf ben ik ook wel eens met de bus op vakantie geweest. Negen van de tien keer is dat leuk als je een leuke chauffeur hebt en een leuke groep. Je ziet dingen die je anders nooit zou zien." Moskou trekken juist een gemengd publiek. „Eerder 45- dan 55-plus", aldus Van Dongen. „Ik zie het zo: reizen per touringcar is niet zozeer leeftijdsgebonden. Het is meer zo dat busreizen afhankelijk van het thema, bijvoorbeeld een steden- reis, excursiereis, pendel- of fiets- reis, reizigers met een gelijke inte resse trekken. Dat kunnen derti gers, veertigers, maar tegelijk ook vijftigers of zestigers zijn." f>»j Reageren? redactie.reizen@wegener.nl Nadat er jaren sprake was van een daling van het aantal bus- reizigers, is er sinds 2006 weer sprake van een toename. In 2007 werden 780.000 lan ge vakanties met de touring car geboekt; voor korte vakan ties (bijvoorbeeld eendaagse stedentrips) werd 200.000 keer gebruik gemaakt van een touringcar. Bron: ContinuVakantieOnderzoek foto's Henk Rodigo is weer hip v.a f 8 DAGEN LOURDES EN PYRENEEEN Vertrek: o.a. 20 februari, 6,13, 20, 27 maart, 10,17 april Hoogtepunten: Sacré-Coeur, stadsrondrit Parijs, het Louvre, Dome des Invalides, Champs Elysées, boottocht Seine, La Grande Arche, Versailles, Eiffeltoren. Inclusief: 2-4 hotelovernachtingen 2-4 maal ontbijtbuffet Vervoer per Tourist Class touringcar I Vertrek: o.a. 20 maart, 3, 25 a 4 juli Hoogtepunten: Lourdes, Moulin de Boly, Cachot', Place du Rosaire, Grot van Massabielle, lichtprocessie over de Esplanade des Processions, Pyreneeën, Cirque de Gavarnie, Bartrès, Pau, kasteel Hendrik IV. Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7 maal ontbijt 7 maal dine.r Vervoer per Comfort Class touringcar -v.a LM GRATIS COMFORT CLASS Gratis extra beenruimte! asp so r Effe Weg, Postbus 23, 7710AA Nieuwleusen. (ook groepsreizen mogelijk) Genoemde prijzen zijn per persoon en excl. Reserveringskosten a €15, overige verzorging, entreegelden en overige toeslagen. Fouten voorbehouden Vertrek: o.a. 16 maart, 13, 27 april Hoogtepunten: stadstour Florence, "Rome en Napels o.l.v. een gids, bloemeneiland Capri, Sorrento, rondrit Amalfikust, Pompei, Vesuvius, Orvieto. Inclusief: 11 hotelovernachtingen 11 maal ontbijten 11 maal diner Stadswandeling Florence, Rome en Napels oJ.v. Nederlands sprekende gids Nederlands sprekende gids op dag 7 9 Vervoer per Comfort Class touringcar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69