PZC 'De Obama's zijn onze Oranjes' Delta: 'We zijn wél Dode foetus belandt het goedkoopst' bij medisch afval in zeeland video van de week 'Als de jacht op damherten in dit tempo doorgaathalen we het streefgetal niet.' meest celezen op www.pzc.nl uwi.'.i 411 1. Een dag om flink te somberen (19/01) 2. Dode foetus belandt bij afval (20/01) 3. Twijfel over claim Delta (19/01) r;:: in binnen- en buitenland Amerika omarmt Obama Driebanden zonder doping Hof acht Wilders strafbaar Kritiek op Van Middelkoop Zeeuws debat over Toekomst van Zeeland, met o.a. Karla Peijs, Chris Rutten. Ex-Rolling Stone Bill Wyman speelt met de Rythm Kings in schouwburg Middelburg. Tweede Kamer debatteert over wens sportvissers: een nettenvrije zone voor de kust Bouwopleiding Zeeland opent nieuwe praktijklokalen in Terneuzen. Sportgala in Kamperland: wie worden de Zeeuwse sportman en sportvrouw van 2008? Tweede dag Aemstie Alive in Burgh-Haamstede, met Edwin Evers en Syb van der Ploeg 16 zaterdag 24 januari 2009 Rinus Oosthoek en Cina Chase bij het Capitool voor de inauguratie van Obama. IN BEELD Rinus Oosthoek, afkomstig uit Vlis- singen, en z'n vrouw Gina Chase weten wat het is om te lijden aan wereldkoorts. Drie dagen waren ze in Washington om de intrede van een nieuw tijdperk te vieren. Ze waren erbij toen Barack Obama het roer overnam; als één van de 250.000 gelukkigen binnen de hekken van het Capitool. Voor geen goud hadden ze de massaliteit willen rui len voor een comfortabele plek voor de tv. „Ben je gek! Daar moét je bij zijn." Rinus Oosthoek Directeur lokale Kamer van Koophandel in Salem, Massachuchets. In 1992 geëmigreerd naar de VS, eerst naar New York. Woont sinds 1998 in Beverly. Leeftijd: 49 jaar Getrouwd met Gina Chase (de reden waar om hij Vlissingen verruilde voor de Ameri kaanse metropool). door Marcel Modde Vlot thuisgekomen? „We hebben woensdag tien uur gereden, waar we er normaal acht uur over doen. Vooral rond Washington was het enorm druk met bussen en auto's uit andere sta ten. Maar op zich viel het nog best mee." Heel wat anders dus dan .die laatste twintig minuten dinsdag, van jullie logeeradres naar de oostpoort van het Capitool. „]a. Die ochtend zijn we om kwart over acht op de metro gestapt. Pas om half twaalf stonden we binnen de hekken. Dat had niet eens zozeer te maken met de voorspelde drukte in de metro. Op zich was dat goed te doen. Maar op de route naar het Capitool was de beveili ging enorm. Overal stonden detectie poortjes. Voordat je daar met z'n allen door bent, duurt wel even. Twintigdui zend mensen met een kaartje mochten er niet in. De eerste vraag die ik thuis hoor de, was dan ook of we er écht bij waren." En nu weer gewoon aan het werk, of ebt de gekte nog een beetje na? „Natuurlijk ben ik donderdag weer naar kantoor gegaan. De tijd staat niet stil." Maar voelt het ook meteen als een normale dag? „Nee. Ik doe m'n werk, beantwoord m'n mail en heb m'n afspraken, maar de helft van de tijd praten we over politiek." Verloren tijd dus. „Anders besteed. Maar dat kan ook niet anders. De komende weken zal iedere be slissing, iedere suggestie van de president en zijn regering nieuws zijn. Volgens een recente peiling "Staat de populariteit van Obama op tachtig procent. Dat betekent dat ook heel veel Republikeinen vertrou wen in hem hebben. Dat is echt onge kend! De kranten, de televisie, iedereen is onder de indruk van de Obama's. Het is de nieuwe eerste familie. De koninklijke familie van de Verenigde Staten. Ze zijn van het volk geworden. Het zijn onze Oranjes!" MAANDAG 26 JANUARI QUOTE VAN DE WEEK Jan Ramondt (Faunabeheereenheid) over jacht op Schouwen-Duiveland eens 31% 69% Wilders wordt terecht vervolgd Met zijn inaugurele rede heeft president Barack Obama dinsdag miljarden wereld burgers bediend. Hij bracht een boodschap van hoop - voor de Amerikanen, voor zijn bondgenoten, voor de moslims, voor de ar men en voor ieder die met hem wil samen werken. Is Delta de goedkoopste energieleve rancier voor Zeeuwen? Delta beweert van wel, maar de vergelijkingssite energieprijzen.nl geeft een heel ander beeld. Delta zegt dat de website werkt met verouderde gegevens en dat niet alles is meegerekend (transportkos ten). De NMa noemt de vergelijkings site echter betrouwbaar. Sport en doping - zelfs bij het wereldbeker toernooi driebanden in Sluiskil is het een item. Biljarters (hier Thérèse Klompenhou wer) moeten schrifte- lijk verklaren geen do ping te gebruiken. Het toernooi duurt nog tot morgen (zondag). Een zeventien weken oude foetus, die doodgeboren werd, is in het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes per onge luk bij het medisch afval beland. De ouders kregen geen kans meer hun kindje te begraven. Het mortuarium van het ziekenhuis erkent zijn fout. Het protocol voor het begraven van foetussen wordt aangescherpt. Geert Wilders wordt vervolgd voor zijn an ti-islamitische uitspraken. Volgens het Am sterdamse gerechtshof heeft het Tweede- Kamerlid zich schuldig gemaakt aan het be ledigen van een groep mensen. Cruciaal is zijn vergelijking (in de Volkskrant) van de Koran met Hitiers boek Mein Kampf. Defensieminister Eimert van Middelkoop overleefde donderdag een spoeddebat in de Kamer. Hij lag zwaar onder vuur vanwe ge zijn uitspraak dat de krijgsmacht niet in staat is na 2010 in Afghanistan te blijven. Van Middelkoop verweerde zich: 'Ik heb niet gelogen, ik heb me vergist.' DINSDAG 27 JANUARI WOENSDAG 28 JANUARI DONDERDAG 29 JANUARI VRIJDAG 30 JANUARI ZATERDAG 31 JANUARI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 64