DUBBELOP FEEST! 0 ad 'Na 2010 in Afghanistan kleine missie' DAF Trucks bezuinigt honderd miljoen, duizend banen in gevaar REIZEN Schiphol 'terrorismegevoelig' Gratis verblijf voor kinderen t/m 11 jaar 15% extra korting op het Disney verblijf Investeringen in nieuwe machines en in nieuwe lakstraat bevroren. Premier: taak met omvang van 'Uruzgan' is zeer bezwaarlijk. 4 dagen Oad @[?s@ [p pzc Zaterdag 24 januari 2009 5 en bovendien bij boeking vóór 31 januari 2009 Ga voor de actievoorwaarden en boekingen naar uw reisadviseur of kijk op oad.nl eindhoven - DAF Trucks gaat dit jaar meer dan too miljoen euro be zuinigen en mogelijk ruim dui zend banen schrappen om de ge volgen van de productiebeperking door de kredietcrisis op te vangen. Investeringen in nieuwe machines en in een nieuwe lakstraat in Wes- terlo worden bevroren. Dat valt op te maken uit de nieuw jaarstoespraken van DAF-topman Aad Goudriaan in de productieves tigingen in Eindhoven en Wester- lo. DAF maakt nu honderd trucks per dag. Vier maanden geleden wa ren er dat nog 245. DAF Trucks hoopt dat de productie in juli, als de werktijdverkorting voor driedui zend assemblagewerknemers in Eindhoven afloopt, weer kan wor den opgevoerd tot 140 vrachtwa gens per dag. Lukt dat niet, dan zal het bedrijf ingrijpend moeten reor ganiseren. Alleen al in Eindhoven dreigt een hele productieploeg van duizend man zijn baan kwijt te raken als de verkoopcijfers verder terugzak ken en de werktijdverkorting niet kan worden verlengd. DAF wil die eventuele ontslagen vermijden, ook om te voorkomen dat - als de markt weer aantrekt - 'nee' moet worden verkocht van wege een tekort aan productie werknemers. In de afgelopen maanden moesten al 1.500 uitzend krachten en tijdelijke werknemers vertrekken. DAF heeft de voorraad van bijna 13.500 trucks, die in oktober bij de dealers stond, inmiddels kunnen terugbrengen tot rond tiendui zend. Een gebruikelijke voorraad is zo'n zevenduizend vrachtwagens. Het bedrijf leverde afgelopen jaar nog een recordproductie van ruim 64.500 trucks, bijna vierduizend meer dan het jaar daarvoor. den haag - Premier Jan Peter Bal kenende vindt niet dat Nederland na 2010 een missie in Afghanistan moet uitvoeren met dezelfde om vang als de huidige missie in de zuidelijke provincie Uruzgan. „Dat is zeer bezwaarlijk. Daar moeten we mee uitkijken", zei Balkenende gisteren na afloop van de minister raad. Op dit moment dienen er onge veer 1650 Nederlanders in Afgha nistan, verreweg de meesten in Uruzgan. Kleinere eenheden zit ten in Kabul en Kandahar. De premier vindt niet dat er een verschil zit tussen zijn visie en die van minister Eimert van Middel koop (Defensie). De defensieminis ter kwam in de Tweede Kamer echter in de problemen toen hij in de media had verkondigd dat hij een nieuwe grote missie geen op tie vond en dat daarna weer ont kende. Dit tot ergernis van de Kamer, die in een spoeddebat donderdag op heldering wilde. De minister bleef er donderdag bij dat er geen grote nq Balkenende heeft duidelijkheid verschaft over het voortduren van de missie in Afghanistan.Dit tot vreugde van de Tweede Ka mer. missie elders in Afghanistan komt. Dat wil de Kamer graag horen. De meeste partijen staan niet te sprin-. gen om een nieuwe grote, missie, vanwege de enorme belasting van de krijgsmacht, het personeelste kort en de hoge kosten. Vooral de oppositie zag licht tus sen Van Middélkoop en aan de an dere kant Balkenende en minister Maxime Verhagen (Buitenlandse Zaken). Balkenende wilde vorige week niet speculeren, maar sloot tegelijk nadrukkelijk niets uit over een mogelijke rol van Nederland na het vertrek uit Uruzgan eind 2010. De premier herhaalde gisteren dat er een nieuw weegmoment zal ko men als er verzoeken komen. Die zijn er nu niet, zei hij. Bij de afwe ging voor een nieuwe missie zal re kening worden gehouden met de Nederlandse capaciteiten en de omstandigheden in Afghanistan maar ook elders in de wereld, al dus Balkenende. De Telegraaf accepteert de excuses van Van Middelkoop die hij don derdag maakte nadat hij de krant vorige week ten onrechte had be ticht van het plaatsen van een 'uit de lucht gegrepen tekst' over Af ghanistan. „Zand erover", zei hoofdredacteur Sjuul Paradijs giste ren in zijn krant. „Ik heb zelden een minister gezien die zo diep door het stof is gegaan. Hiermee doet hij recht aan het werk van on ze journalisten." schiphol - De luchtvrachtsector op Schiphol en vier andere grote Europese internationale luchtha vens is kwetsbaar voor criminali teit. Die zwakke punten kunnen in de meeste gevallen ook worden gebruikt voor terrorisme. Deze conclusie trekt het expertise centrum luchthavens van de mare chaussee in een rapport. Bedrijven op Schiphol verwijten de mare chaussee en de douane dat ze te weinig prioriteit geven aan de cri minaliteit in de vrachtsector. Ook beschikken deze diensten over 'te weinig kennis' om misdaad goed aan te pakken, menen ze. De PvdA wil een spoeddebat met minister Hirsch Ballin van Justitie over het rapport. Kamerlid Ton Heerts spreekt van een 'opmerke lijk en schokkend' onderzoek. Inbegrepen: Vervoer per Oad Comfort Class Touringcar 3 overnachtingen o.b.v logies ontbijt Stadsrondrit en wandeling Afscheidskoffietafel In unieke Oad samenwerking met: IREIZENl Vertrek zat. 21 februari, vr. 10 en 17 april In Praag staat de eeuwenoude geschiedenis nog steeds midden in het leven. In deze sprookjesachtige stad vindt u talrijke theaters, restaurants, bierhuizen, wijnkelders en winkels. Ontdek het zelf; de 'Gouden Stad' Praag is een bezoek meer dan waard. Inbegrepen: Vervoer per Oad Comfort Class Touringcar 3 overnachtingen o.b.v logies ontbijt Stadstour Afscheidskoffietafel In unieke samenwerking met: iREIZENl Vertrek rrijdag 6 en 20 maart Berlijn laat zich het best omschrijven als een stad met een diep verleden, gegoten in een nieuw jasje. Naast monumentale gebouwen en musea kent Berlijn een trendy en levendig centrum. Berlijn is een stad om beleefd te hebben. De bus vertrekt uit UW buurt. Het bruisende hart van Frankrijk is zonder twijfel Parijs, met de Champs-Elysées als levendige slagader. Een bezoek aan de 'Lichtstad' is letterlijk en figuurlijk een belevenis. En met wie kunt u dit beter ervaren dan met de Parijs-specialist bij uitstek! Inbegrepen: Vervoer per Oad Comfort Class Touringcar 3 overnachtingen o.b.v logies ontbijt Stadstour Afscheidskoffietafel In unieke samenwerking met: IREIZENl Niet inbegrepen reis- en/of annuleringsverzekering calamiteitenfonds a 2,50 uitgaven van persoonlijke aard optionele excursies administratiekosten prijs is o.b.v. 2-pers. bezetting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5