'Alleen gemeente kan overvloed aan AH's te lijf Joosse Kortingen tot 60% Schade-eis na nepvliegtuigkaping 4 Tijger verkijkt zich op nep-prooi Blok beton door ruit van Udense moskee Gerechtshof: T-shirt beledigend voor politie Helft Barnevelders gaat niet naar de kerk Duurste woningen staan in Blaricum Consumenten klagen bij NMa: we moeten omrijden voor 'n ander. Zaterdag 24 januari 2009 PZC Grandioze .showroomopruiming! En de hele maand januari aantrekkelijke kortingen op onzq hele showroorncollectie. INTERIEURS Langstraat 2 ArnomuirJen T 0118-6012 73 www.joosseinterieurs.nl ROTTERDAM - Een groep passagiers eist een schadevergoeding van de 38-jarige Dordtenaar die vorig jaar zomer een valse melding deed van een vliegtuigkaping. Het is volgens de advocaat van de Dordtenaar nog onduidelijk hoe hoog de inge diende schadeclaim is. De man heeft bekend de alarmcentrale te hebben gebeld met de melding dat terroristen onderweg waren om het toestel te gijzelen. Met het tele foontje wilde hij voorkomen dat zijn minnares vanaf Rotterdam Airport op vakantie ging met haar vaste vriend. Na de melding bleef het toestel, dat op het punt stond op te stijgen, uren aan de grond. RHENEN - Een Amurtijger in het Tijgerbos van Ouwehands Dierenpark in Rhenen kijkt gulzig naar zijn prooi. Een hap zal echter een tegenvaller zijn, want het prooidier is gemaakt van papier-maché. De kunstzinnige prooidie ren, gemaakt door leerlingen van scholengemeenschap Pantarijn uit Wage- PETER ningen, zijn bij de tijgers gezet om hun natuurlijke gedrag te stimuleren. De leerlingen hebben de nep-prooidieren gemaakt in het kader van een maat schappelijke stage. foto Rick Nederstigt/ANP UDEN - Een ruit van de Turkse moskee in Uden is gisterochtend ingegooid met een groot stuk ge wapend beton. De vernieling werd ontdekt door de imam. Volgens een woordvoerder gaat het om een stuk betonnen hek- steun van meer dan tien kilo dat naar binnen is gegooid. DEN HAAG - Het gerechtshof in Den Haag heeft een T-shirtverko- per uit Rotterdam veroordeeld, omdat hij in de etalage van zijn winkel shirts had liggen met een gespiegeld politielogo plus de term 'corrupt' als opdruk. Het shirt is een belediging van de politie, oordeelde het hof. De ver koper krijgt de in beslag genomen shirts niet terug. BARNEVELD - De helft van de inwo ners van Barneveld gaat niet of slechts sporadisch naar de kerk, al staat de plaats bekend als christe lijk bolwerk. Dit blijkt uit onder zoek van Maarten Haagen, student aan de Christelijke Hogeschool Ede, onder zo'n duizend Barnevel ders. Van de 'thuisblijvers' gelooft wel 70 procent in God. HEERLEN - In Blaricum stohden in 2008 wederom de duurste wonin gen van Nederland. Kopers moes ten doorgaans 764.500 euro neer tellen voor een woning, blijkt uit cijfers van Woningmarktcijfers.nl. De gemiddelde woningprijs in Ne derland steeg in 2008 met 2,7 pro cent naar 254.900 euro. (3OM WAT pRwK 77 IJ SNE.L- DEN HAAG - Consumenten klagen bij de Nederlandse Mededingings autoriteit (NMa) over de over vloed aan Albert Heijns in hun woonplaats. Sinds de marktleider afgelopen zomer zestig Ciooo-filia- len inlijfde en deze ombouwt naar de eigen AH-formule, zijn bij de NMa een kleine twintig klachten binnengekomen. Consumenten vinden dat zij wel heel ver moeten fietsen om niet bij een AH bood schappen te kunnen doen en dat er te weinig keuze is. Het gaat daar bij om plaatsen als Amsterdam, Den Haag en Breda. Ook in Zee land heeft Albert Heijn in sommi ge plaatsen een forse positie. Zo be slaat de grootgrutter in Bruinisse en in Oostburg de helft of meer van het plaatselijke supermarkt winkeloppervlak. In Oostburg is dat percentage vijftig, in Bruinisse zelfs 57 procent. Maar de kartel waakhond kan daar niks aan doen, zegt NMa-bestuurslid René Jansen. „Het is aan de gemeentebe sturen om er voor te zorgen dat er in hun plaats een gevarieerd super marktaanbod is. Pas als een win kelketen landelijk een marktaan deel heeft van veertig procent wor den wij zenuwachtig." AH zit op 32 procent. Concurrenten als Dirk van den Broek of Nettorama kla gen er al jaren over dat wethou ders en projectontwikkelaars AH voortrekken als er nieuwe winkel- lokaties zijn te vergeven. „Daar door krijgt AH een monopolieposi tie, het lijkt wel of gemeenten een nieuwe AH zien als een statussym bool", aldus directeur Wiet Brink van Nettorama. De NMa vindt het 'niet wijs' als gemeenten inder daad een voorkeur hebben voor de sterkste partij in de markt, zegt Jansen. Albert Heijn heeft inmid dels 820 van de 4.700 Nederlandse Albert Heijn heeft inmiddels 820 van de 4700 NedeVlandse super markten in handen; een monopo liepositie, zegt directeur Wiet Brink van Nettorama. supermarkten in handen. De NMa kan niks tegen de uitbreiding van AH doen, omdat Schuitema (de groothandel van C1000) al sinds 1988 in handen was van Ahold. Sa men hadden de twee een markt aandeel van zo'n 45 procent. Bij overnames heeft de NMa C1000 en AH dan ook altijd als één ge zien. Waren zij samen te domi nant in een plaats dan werd AH ge dwongen om winkels af te kopen. Dat gebeurde bijvoorbeeld toen AH dertig Konmars kocht. Nu Ahold afgelopen zomer Schuitema afstootte, maar wel zestig winkels vasthield, is het marktaandeel van Ahold juist afgenomen en is er meer concurrentie. Maar de consu ment die zijn C1000 ziet verande ren in de zoveelste Albert Heijn heeft daar weinig aan, beseffen ze ook in Zaandam. „We begrijpen het gevoel van de klant die eerst de Edah en dan C1000 in de buurt ziet verdwijnen. Maar wij zijn bij voorbeeld altijd gebleven in achter standswijken, waar de concurren ten zijn vertrokken", aldus de woordvoerder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4